Forum Starając się z pomocą medyczną Ureaplasma PARVUM
Odpowiedz

Ureaplasma PARVUM

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kitka_87 Koleżanka

Wysłany: 11 października, 11:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny chciałabym prosić o pomoc. W maju tego roku poprosiłam mojego lekarza ginekologa o pobranie wymazu z szyjki macicy (mam nieciekawe cytologie), abym mogła zanieść próbkę do laboratorium. Postanowiłam zbadać się w kierunku Chlamydia trachomatis (ujemny), Mycoplasma genitalium (ujemny) oraz Ureaplasma urealicytum/parvum (dodatni). W opisie przy ostatnim została zawarta informacja: Na drodze reakcji otrzymano fragment łańcucha DNA Ureaplasma Parvum. Świadczy to o obecność ureaplasma parvum w pobranym materiale.

Mój lekarz ginekolog (który nie sugerował mi tych badań) powiedział, że parvum się nie leczy. To samo powiedziane mi zostało w laboratorium, kiedy to dopytywałam czy wynik wskazuje na pewno na obecność tylko parvum.

Przejrzałam internet i znalazłam informacje to potwierdzające, ale i temu zaprzeczające.

Dodam, że staram się z mężem od prawie 4 miesięcy (6 cykli) o dziecko i mam cytologię ASC-H (badanie kolposkopem mam przewidziane na grudzień; moje wcześniejsze cytologię to: 1. ASC-US 2. ASC-US (po 3 miesiącach leczenia ) 3. powrót do dobrej cytologii (po następnych 3 miesiącach leczenia) 4. trzy miesiące później ASC-H.

I zastanawiam się czy może ta zła cytologia nie być wynikiem stanu zapalnego (tak mi sugerowano przy ASC-US) spowodowanym wg mnie przez parvum.

Będę wdzięczna za wszystkie uwagi.

• AnkaBe Ekspertka

Wysłany: 11 października, 11:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ascus jest związane raczej z wirusem hpv, czy była wykonana kolposkopia pobranie wycinka i Ew badanie genotypu wirusów?
    Warto byłoby zapisać się na konsultacje do pracowni chorob szyjki macicy z takim wynikiem cytologii.

Wiadomość wyedytowana przez autora 11 października, 11:32

3x operacje jajników z powodu teratoma
    4xIUI
    1Ivf - crio 3dniowego zarodka... - CB bhcg zatrzymała się Ok 300mIU/ml
    2ivf- nie uzyskano blastocyst
    3/4 ivfprocedura Duo stim-5 blastocyst, 3 zdrowe genetycznie-po badaniu ngs; jeden niezbadany.

czerwiec - 5.1.1 Po badaniu ngs, poronienie biochemiczne bhcg zatrzymała się ok 1000mIU/ml

30.07.2019 ET- 4.1.1. 06.08- 83,46 mIU/ml ; 08.08.2019- 280,9 mIU/ml, 12.08 2044 mIU/ml 16.08 6284,00 mIU/ml; 22dtp usg- widoczne 2 pechęrzyki 34dpt Są ❤️ ❤️ Dziewczynki
  • Kitka_87 Koleżanka

Wysłany: 11 października, 11:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaBe wrote:
    ascus jest związane raczej z wirusem hpv, czy była wykonana kolposkopia pobranie wycinka i Ew badanie genotypu wirusów?
    Warto byłoby zapisać się na konsultacje do pracowni chorob szyjki macicy z takim wynikiem cytologii.

Dokładnie wyglądało u mnie to tak:
    - październik 2018 - ASC-US infekcja wirusowo-bakteryjna -> leczenie 3 miesiące Betadine i Macmirror
    - styczeń 2019 - ponowna cyto, dalej ASC-US -> leczenie 3 miesięce Betadine i Hexatiab
    - maj 2019 - ponowna cyto, cytując mojego lekarza "cytologia bardzo ładna, zielone światło do starań", zalecenie żebym pokazała się za 6 miesięcy
    - sierpień 2019 - cytologia z przypadku na NFZ (poszłam tak naprawdę na obserwację cyklu) -> wynik ASC-H

Umówiłam się na wizytę na NFZ, będzie na początku grudnia.
    Teraz na własną rękę zrobiłam wymaz z szyjki macicy w kierunku HPV HR. Na wyniki muszę zaczekać.

• Kitka_87 Koleżanka

Wysłany: 11 października, 11:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam na myśli wizytę na NFZ na badanie kolposkopem.

• AnkaBe Ekspertka

Wysłany: 11 października, 12:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dobrze ze jest wykonane badanie w kierunku genotypu hpv.
    Na kolposkopii lekarze obejrzą szyjkę, wybarwia i na pewno powiedzą co dalej.
    Z tymi staraniami bym się chwile wstrzymała do czasu wyjaśnienia wyniku.

4xIUI
    3/4 ivfprocedura Duo stim-5 blastocyst, 3 zdrowe genetycznie-po badaniu ngs; jeden niezbadany.

czerwiec - 5.1.1 Po badaniu ngs, poronienie biochemiczne bhcg zatrzymała się ok 1000mIU/ml

30.07.2019 ET- 4.1.1. 06.08- 83,46 mIU/ml ; 08.08.2019- 280,9 mIU/ml, 12.08 2044 mIU/ml 16.08 6284,00 mIU/ml; 22dtp usg- widoczne 2 pechęrzyki 34dpt Są ❤️ ❤️ Dziewczynki
  • Kitka_87 Koleżanka

Wysłany: 11 października, 12:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaBe wrote:
    Bardzo dobrze ze jest wykonane badanie w kierunku genotypu hpv.
    Na kolposkopii lekarze obejrzą szyjkę, wybarwia i na pewno powiedzą co dalej.
    Z tymi staraniami bym się chwile wstrzymała do czasu wyjaśnienia wyniku.

Wiem, że tak byłoby najlepiej, ale trochę ciężko mi odbierać sobie możliwość starań :( Mój lekarz powiedział, że wynik ASC-US/ASC-H nie wymaga jakby to ująć bicia na alarm. Jedynie usłyszałam prędzej, że jeśli to infekcja/stan zapalny to może być poczęcie dziecka utrudnione.

• AnkaBe Ekspertka

Wysłany: 11 października, 12:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Wiem, że tak byłoby najlepiej, ale trochę ciężko mi odbierać sobie możliwość starań :( Mój lekarz powiedział, że wynik ASC-US/ASC-H nie wymaga jakby to ująć bicia na alarm. Jedynie usłyszałam prędzej, że jeśli to infekcja/stan zapalny to może być poczęcie dziecka utrudnione.

Jeśli mowa o staraniach naturalnych to jak najbardziej, bardZiej miałam na myśli wszelkie stymulacje,Iui,ivf żeby bez ostatecznej diagnozy nie przyjmować dużych dawek hormonow.
    Oczywiście ze taki wynik nie wymaga bicia na alarm ale trzeba przeprowadzić dobra diagnostykę i być pod kontrola :) powodzenia

4xIUI

• Kitka_87 Koleżanka

Wysłany: 11 października, 12:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaBe wrote:
    Jeśli mowa o staraniach naturalnych to jak najbardziej, bardZiej miałam na myśli wszelkie stymulacje,Iui,ivf żeby bez ostatecznej diagnozy nie przyjmować dużych dawek hormonow.
    Oczywiście ze taki wynik nie wymaga bicia na alarm ale trzeba przeprowadzić dobra diagnostykę i być pod kontrola :) powodzenia

U nas dopiero 6 cykl starań (nawet niecałe 4 miesiące), więc mimo, że już by się chciało zobaczyć 2 kreski to wiem, że "mamy jeszcze czas".

Chciałam rozstrzygnąć kwestię czy ureaplasma parvum obecna na szyjce macicy powinna być leczona czy jednak rzeczywiście może występować we florze fizjologicznej i nie szkodzić.

Dziękuję za wsparcie :)

• AnkaBe Ekspertka

Wysłany: 11 października, 18:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ureoplasma nie pomogę bo nie miałam doświadczeń, ale akurat na temat cytologii ascus która mi wyszła w trakcie stymulacji do ivf bardzo się zorientowałam i miałam na cito konsultacje i cała diagnostykę profesorska żeby wiedzieć czy mogę przystępować do ivf wiec tylko na ten temat mogłam się Ew wypowiedzieć :)

4xIUI

• Tabolek Koleżanka

Wysłany: 11 października, 21:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w wymazie wyszła ureaplasma SPP i dostalismy antybiotyki ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jaka jest różnica między jedną a drugą

07.2019 laparoskopia
    Endometrioza
    Niedrożność
    Mięśniak
    09.2019 zaczynamy procedurę in vitro

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)