X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ustawa o in vitro
Odpowiedz

Ustawa o in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochani, co znaczy dla staraczek in vitro nowa ustawa? 1 komórka, 1 szansa, 1 procedura? Jakie to ma w ogóle szanse wejść?

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • ..::Butterfly::.. Autorytet
    Postów: 694 709

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak:
    -Jedna komórka
    -Jedna procedura
    -Jedna szansa
    Czy wejdzie w życie ta ustawa? Wątpię. To byłby strzał w kolano Pisu. Wątpię aby byli na tyle odważni.

    Endometrioza 4 stopień
    Naturalsik
    dqprj48ads9ey279.png
    qdkk3e5ewur6ild8.png
    05.10.17 FET(blastocysta 1BC)i mamy to! Cudzie trwaj!<3
    15.05.18 Synek jest już na świecie <3
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 listopada 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest chore, nie mogą tego wprowadzić. Co ja wtedy zrobie IVF to jedyna szansa.

    Dziękuje wszystkim, ktorzy nie byli i na wyborach i tym którzy głosowali na ta chora partie za pozbawienie mnie szansy na dziecko.

    Ciasteczko777, Marzenka85 lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 7 listopada 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie...zakaz aborcji tez miał być i co? Ja tez mysle ze to nie przejdzie, zresztą evkill nawet jeśli to tyle to potrwa ze zdazysz urodzić ;)

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 listopada 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    spokojnie...zakaz aborcji tez miał być i co? Ja tez mysle ze to nie przejdzie, zresztą evkill nawet jeśli to tyle to potrwa ze zdazysz urodzić ;)
    Obys miała racje, ale jestem tak zła. Jak oni mogą, same przekleństwa cisną mi się na usta.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Malinka2401 Autorytet
    Postów: 338 529

    Wysłany: 7 listopada 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo to są gnoje. Jak dla mnie wypier****ć ich z rządu to się skończą takie durne pomysły. Na ch**u się znają a będą rozporządzać. Najpierw zakaz in vitro a potem bykowe za brak dzieci. No niech uważają lepiej..

    evkill, Marzenka85, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    24l
    06.18 azoospermia - hipogonadyzm pierwotny
    03.19 Angelius Provita dr MP
    03.19 drożność ok, hormony ok
    26.04.19r. IUI AID udało się podwójnie, mamy parkę 👨‍👩‍👧‍👦
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    spokojnie...zakaz aborcji tez miał być i co? Ja tez mysle ze to nie przejdzie, zresztą evkill nawet jeśli to tyle to potrwa ze zdazysz urodzić ;)
    Też tak uważam. Oni tylko zgrywają takich radykalnych żeby przypodobać się niektórym wyborcom. A jak przyjdzie co do czego zawieszają te projekty ustaw, żeby tylko nie weszły w życie. Nawet Jaki przed wyborami samorządowymi pytany czy będzie kontynuował dofinansowanie in vitro w Warszawie powiedział, że tak. Oni wiedza, że gdyby wprowadzili to w życie to już nigdy nie wygrali by w wyborach. W sondażach zdecydowana większość Polaków popiera in vitro. Chyba coś koło 90 procent.
    Druga sprawa, że leczenie niepłodności to ogromny biznes. Nie wiem jak jest w innych klinikach, ale ja w gdańskiej invicta miałam czasem wrażenie, że jestem za granicą. Połowa, a może i więcej pacjentek było z Rosji lub krajów skandynawskich. Ci ludzie płacą ogromne pieniądze nie tylko za leczenie, ale i hotele, taksówki, restauracje i wiele innych. To mocno napędza gospodarkę.

    EmWu lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( projekt jest z 2017 roku ... długo go trzymali w ukryciu ... dziwne ...
    Przeczytałam całość ... porażka :( to byłby koniec IVF ...
    niestety obawiam się że tym razem kobiety nie wyjdą na ulice i nikt nie wyjdzie - więc realnie może przejść :(

  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kliniki w Czechach zyskają, jeśli to coś przejdzie...

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straci na tym gospodarka. Chyba nie bedą aż tak odważni. Jesli ktos bardzo bedzie chciał podejdzie do in vitro w innym kraju.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Danio Autorytet
    Postów: 652 366

    Wysłany: 8 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Głowa do góry :) poszli po rozum do głowy

    https://wiadomosci.wp.pl/in-vitro-w-sejmie-pis-zamrozi-kontrowersyjny-projekt-nie-chcemy-znow-kolejnej-wojny-6314722578974337a

    Esperanza Mia, sylwia80, MonikA_89!, Berbeć lubią tę wiadomość

    oar843r8ab1t8zh2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam już zdecydowana na in vitro, ale udało się zajść w ciąże naturalnie (prawie, bo na lekach) przed umówioną wizytą startową. Nie zmienia to faktu, że jestem całym sercem za wszystkimi starającymi się o dziecko i walczącymi o swoje marzenia wszelkimi dostępnymi metodami (sama byłabym już zapewne po pierwszej procedurze) . Nie dość, ze PiS zlikwidował refundację to teraz jeszcze chcą utrudnić procedurę tak aby szanse na dziecko z in vitro zrównać z tą ich nieszczęsną naprotechnologią, która jest tylko inną nazwą na monitoring cyklu połączony z innymi podstawowymi metodami wspomagania płodności. Moi przyjaciele mają dwoje dzieci z in vitro. Jak trzeba będzie to ja wyjdę z nimi na ulice. Mam już dość tej ciemnoty.

    Esperanza Mia, Ewa1984, Marzenka85, m_d_f lubią tę wiadomość

  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 9 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.petycjeonline.com/petycja_do_kancelarii_premiera_o_przygotowanie_ustawy_ktora_zapewniaby_refundacj_nfz_zabiegu_in_vitro_a_take_innych_metod_leczenia_niepodnoci?fbclid=IwAR0OCVK5bE16vkFd7sGX_E0o2k6dsUWKEw1Aq_qRVNq6U01Ox0cNn3dYcx0

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 9 listopada 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak swoją drogą to moim zadaniem za mało jest tematu in vitro w mediach. Przydalyby się jakieś reportaże, audycje opowiadające historie par walczących z niepłodnością i wyjaśniające zasady na jakich odbywa się ivf. Bo ludzie, którzy się z tym nie zetknęli nie mają o tym bladego pojęcia.
    Przeczytałam komentarze pod jednym artykułem na temat projektu tej ustawy i aż mnie skręciło w środku. Zdecydowana większość z nich to "nie znam się, to się wypowiem". Pelno komentarzy na temat niszczenia zarodków, które jak my doskonale wiemy jest w Polsce zakazane. A chyba najlepszy był tekst "nie mam zamiaru finansować kaprysu 50 letniej baby, która nagle obudziła się, że chce mieć dzieci". Choć finansowania ivf nie ma w Polsce od kilku lat, gdzie w Europie zachodniej i Skandynawii to jest standardem.

    Berbeć, Malinka2401 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To byłby koniec in vitro w Polsce. Ten projekt to ukryty zakaz in vitro ale nie mogli napisać tego wprost. Jak wchodziła ustawa o in vitro to Resort Zdrowia wprowadził zapłodnienie 6 komórek bo z tego średnio wychodzą 3 zarodki co idąc dalej daje średnio jedną ciąże. Jaka statystyka była by przy jednej komórce? Jeszcze ostatecznie mogłabym zrozumieć, że wprowadzili by przepis o byciu małżeństwem. Dla mnie in vitro to cud nauki a nie produkcja ludzi. Przeciwnicy myślą, że każda z nas ma namrożone zarodków po pachy i trzymamy je latami??

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 10 listopada 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że ten projekt nie przejdzie. Był protest przeciwko zmianie prawa aborcyjnego, spotkał się z olbrzymim protestem społecznym i teraz też tak będzie.
    W mojej ocenie rację ma Jvm. Radykalizm, żeby potem odpuścić i pokazać, jakie "cudowne" pomysły mogłyby być, gdyby chcieli. Bo gdyby im zależało, to już znamy doskonale, nie ma problemu, żeby ustawę przegłosować w nocy. Miałaby wejść po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Na szczęście (w razie W), nie nakazuje odmrożenia zarodków, które aktualnie czekają na swoją kolej.
    Tu link do tego cuda, gdyby ktoś chciał przejrzeć. Na tym etapie nie ma nadanego jeszcze numeru druku:
    http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/Projekty/8-020-1141-2018/$file/8-020-1141-2018.pdf

    Uściski!

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Lenka1990 Przyjaciółka
    Postów: 73 20

    Wysłany: 12 listopada 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę trudno jest uwierzyć w to co dzieje się w naszym państwie. Jest to cholernie niesprawiedliwe, że na wszelkie socjale dla dla rodzin z dziećmi, dla rodzin wielodzietnym mają grubą kaskę, a bezdzietnym chcą odebrać ostatnią deskę ratunku :(

    Berbeć lubi tę wiadomość

    Lenka 28 lat
    2016 lipiec - Aniołeczek 11 tc ❤
    2018 październik - 1 IUI :(
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ