Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną V Leiden hetorozygotyczny
Odpowiedz

V Leiden hetorozygotyczny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zakładam nowy wątek, ponieważ nie znalazłam nic podobnego. Proszę informację osoby z tą samą mutacją czy jakoś rozszerzałyście diagnostykę i jakie konkretnie badania dodatkowo wykonywałyście? Korzystałyście z pomocy hematologa?
    Jestem po dwóch nieudanych transferach, za każdym razem brałam Neoparin 0,6 i Acard 150, przygotowuję się do podejścia nr 3 :)
    Z góry dziękuję i pozdrawiam!

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1199 2039

    Wysłany: 3 lipca 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, że większość z nas ma heterozygotę (ma się jeden zmutowany gen, a drugi prawidłowy). Tak naprawdę to lepsza opcja (w stosunku do homozygoty dominującej - czyli z dwoma prawidłowymi - zwiększa się prawdopodobieństwo zakrzepów 4-8 razy). Przy homozygocie recesywnej (czyli obu genach zmutowanych) zakrzepy są częstsze 40-80 razy.
    W momencie, kiedy zasugerowano mi zrobienie czynnika V Leiden, na liście miałam zaznaczone jeszcze: białko C, białko S, przeciwciała anty-kardiolipinowe i anty-b2-glikoproteinowe.
    Tak naprawdę jednak wyniki i tak kończą się na profilaktyce przeciwzakrzepowej w ciąży (VTE) - czyli stosowaniu acardu i heparyn (neoparin, clexane itp.).

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2021, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    Słyszałam, że większość z nas ma heterozygotę (ma się jeden zmutowany gen, a drugi prawidłowy). Tak naprawdę to lepsza opcja (w stosunku do homozygoty dominującej - czyli z dwoma prawidłowymi - zwiększa się prawdopodobieństwo zakrzepów 4-8 razy). Przy homozygocie recesywnej (czyli obu genach zmutowanych) zakrzepy są częstsze 40-80 razy.
    W momencie, kiedy zasugerowano mi zrobienie czynnika V Leiden, na liście miałam zaznaczone jeszcze: białko C, białko S, przeciwciała anty-kardiolipinowe i anty-b2-glikoproteinowe.
    Tak naprawdę jednak wyniki i tak kończą się na profilaktyce przeciwzakrzepowej w ciąży (VTE) - czyli stosowaniu acardu i heparyn (neoparin, clexane itp.).

    Dzięki MyŚliwa! Coś Ci wyszło w tych badaniach? Jak starania?

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1199 2039

    Wysłany: 4 lipca 2021, 01:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już było tyle lat temu, że nie pamiętam :-D.
    Chyba miałam Leiden i MTHFR heterozygotę, ale kazano mi się tym nie przejmować. Ostatnie transfery i tak byłam obstawiona acardem i heparyną.
    W tym momencie wydaje się, że coś zaskoczyło (ok. 8 tc), ale wydaje mi się, że przez pierwsze osiem miesięcy nie będę tej ciąży pewna. Zaskoczyło po accofilu + antybiotyku na zapalenie endometrium, ale być może po prostu dlatego, że to któryś transfer z kolei.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2021, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    To już było tyle lat temu, że nie pamiętam :-D.
    Chyba miałam Leiden i MTHFR heterozygotę, ale kazano mi się tym nie przejmować. Ostatnie transfery i tak byłam obstawiona acardem i heparyną.
    W tym momencie wydaje się, że coś zaskoczyło (ok. 8 tc), ale wydaje mi się, że przez pierwsze osiem miesięcy nie będę tej ciąży pewna. Zaskoczyło po accofilu + antybiotyku na zapalenie endometrium, ale być może po prostu dlatego, że to któryś transfer z kolei.

    Też bym chciała właśnie się nie przejmować, ale z różnych względów nie potrafię.
    Trzymam mocno kciuki!✊🏻✊🏻✊🏻 Daj nadzieję 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2021, 02:16

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ