X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

witamina d

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 21 lutego 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Chciałabym zacząć przyjmować witaminę D jednak jak szukałam na mojej aptece internetowej to jest tylko taka dla małych dzieci. Czy taką mam kupić?
    Powiedzcie proszę jaką Wy przyjmujecie i jaka dawka zalecana jest dla staraczek...

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • ewa84 Autorytet
    Postów: 2070 1022

    Wysłany: 21 lutego 2015, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja jestem ciekawa.
    Obecnie biorę vitrum d3 w celu uzupełnienia diety

    Idgie lubi tę wiadomość

    iv094x39ir3hgbzx.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 21 lutego 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja także jestem ciekawa. Ja jeszcze nie brałam wit D. A chciałabym właśnie pobrać. Bo słyszałam i czytałam miedzy innymi na tym forum ze dużo osób bierze.

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 21 lutego 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinnismy sie suplementowac vit D,poniewaz w naszej szerokosci geograficznej mamy prawie wszyscy niedobory. To ze wzgledu na malo slonca.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 21 lutego 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie wrote:
    Powinnismy sie suplementowac vit D,poniewaz w naszej szerokosci geograficznej mamy prawie wszyscy niedobory. To ze wzgledu na malo slonca.

    A jaką witaminę D kupujesz bo ja widziałam w aptece tylko takie dla dzieci.

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pije wit d3 w tranie vibovit, sa tam tez inne witaminki

    http://www.vibovit.pl/produkty/vibovit-tran-norweski/

  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 21 lutego 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vitrum-mineraly-D3-witamina-D3-120kaps.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 11:25

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 21 lutego 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamina D pełni bardzo wiele ważnych funkcji w organizmie. Aby mogła je pełnić prawidłowo, musi być dostarczana do organizmu w odpowiednich dawkach. Zarówno nadmiar, jak i niedobór witaminy D w organizmie może zaszkodzić. Do przedawkowania witaminy D zwykle dochodzi w wyniku przyjęcia w nadmiarze (dawki cztery razy większej niż zalecana) preparatów witaminowo-mineralnych. Z kolei niedobór zwykle jest powodowany niewystarczającą ekspozycją na słońce. By powstała właściwa ilość witaminy D, wystarczy 20-minutowy spacer po słońcu. Jednak wiosną i latem zwykle używa się kremów z wysokim filtrem, chroniąc się przed poparzeniem. Z kolei jesienią i zimą z oczywistych powodów proces produkcji witaminy D w skórze jest niewystarczający, stąd jej niedobory.

    Witamina D - objawy niedoboru
    bóle kostno-mięśniowe,
    choroby przyzębia,
    utrata apetytu,
    biegunka,
    bezsenność,
    zaburzenia widzenia,
    niesmak i pieczenie w jamie ustnej i gardle.

    Witamina D - skutki niedoboru
    Niedostateczna ilość tej witaminy przyczynia się do rozwoju krzywicy u małych dzieci, a u dorosłych do osteoporozy i tzw. osteomalacji, która jest właściwie tym samym co krzywica – rozmiękaniem kości. Poza tym słabnie siła mięśni, w związku z tym mogą się pojawiać problemy z chodzeniem, a prawie zawsze występują bolesne kurcze.
    Ponadto niedobór witaminy D zwiększa ryzyko rozwoju otyłości, chorób układu krążenia (szczególnie nadciśnienia tętniczego), cukrzycy, chorób zapalnych, autoimmunologicznych (np. stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń) oraz nowotworów (piersi, prostaty, jelita grubego). Niedobór witaminy D może także przyśpieszyć proces starzenia.

    Z kolei niedobór witaminy D w czasie życia płodowego może doprowadzić do zaburzenia rozwoju mózgu dziecka i być przyczyną trwałego uszkodzenia funkcji mózgowych, przez co zwiększa ryzyko wystąpienia schizofrenii czy autyzmu.

    http://m.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/witamina-d-objawy-oraz-skutki-niedoboru-i-nadmiaru-witaminy-d_38869.html


    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 lutego 2015, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore witamine D3 od prawie roku i mnie ja zlecił lekarz po wczesniejszym badaniu jej poziomu. Tak samo lekarz zleca mi dawkę. na początku brałam wieksza bo miałam znaczny niedobór a obecnie biore o połowę mniejszą dawkę i niedługo mam zrobić przerwe bo za dużo witaminy D3 jest toksyczne dla organizmu.
    Witamina D3 to podobnie jak hormony nalezy brac z rozwaga i najlepiej zbadać jaki ma sie poziom i powinien lekarz dobrac dawkę.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 21 lutego 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zbadalam i mam niski poziom.
    Dawke wymyslilam sobie sama, zgodnie z etykieta nas pudelku - 1 tab dziennie.

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 lutego 2015, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idgie wrote:
    Ja zbadalam i mam niski poziom.
    Dawke wymyslilam sobie sama, zgodnie z etykieta nas pudelku - 1 tab dziennie.
    Jezleli masz niski ponizej 20 to jedna tabletka to raczej mało (tej pokazanej wyżej) i nie podniesie poziomu. Mnie lekarz zlecił dawke 4 takich kapsułek.

    Morwa lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy ile jednostek ma tabletka :) ja przyjmuje znów 1000 jednostek :)) witamine d powonno się przyjmować do kwietnia :))

  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 21 lutego 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz zalecił lek Mama DHA premium jest tam kwas foliowy , dha, jod,
    wit D3 oraz magnez

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 21 lutego 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ja dostałam na receptę krople Vigantol

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 21 lutego 2015, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Data badania
    04-10-2014
    Nazwa badania
    Witamina D3 metabolit 25(OH)
    Wartość
    27,10
    Jednostka
    ng/ml

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 21 lutego 2015, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stężenie poniżej 20 ng/ml w surowicy 25(OH)D określa się jako niedobór (hipowitaminoza), natomiast stężenie w przedziale 21-29 ng/ml jako niewystarczającą ilość. Stężenie 25(OH)D we krwi powyżej 20 ng/ml jest wystarczające dla zapobiegania wystąpienia krzywicy i osteomalacji, natomiast dla zapewniania optymalnego działania witaminy D na metabolizm wapnia, kości i mięśni stężenie 25(OH)D powinno być większe od 30 ng/ml. Eksperci zaznaczają, że wiele badań epidemiologicznych, sugeruje, że takie stężenie we krwi może mieć dodatkowe korzyści zdrowotne, a mianowicie wpływać na zmniejszenie ryzyka wystąpienia: nowotworów, chorób autoimmunologicznych, chorób układu sercowo-naczyniowego, chorób zakaźnych, cukrzycy typu II.


    Stężenie 25(OH)D w surowicy

    ng/ml nmol/l. Deskryptor stanu odżywienia

    <5 <12 ciężki niedobór witaminy D
    5-10 12-25 niedobór witaminy D
    10-20 25-50 nieprawidłowy poziom witaminy D
    20-30 50-75 graniczny poziom witaminy D (hipowitaminoza)
    30-60 75-150 stężenie zalecane witaminy D
    >150 >375 ryzyko wystąpienia działań toksycznych

    http://portal.bioslone.pl/kto_i_po_co_ustalil_normy_witaminy_d

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2015, 23:26

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 21 lutego 2015, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 00:02

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 lutego 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Przy takiej dawce bierzesz wit. K2? Tez warto to zaznaczyć, powyżej 1000j.m. (jedna tabletka wit d3) potrzebna jest suplementacja wit. K2. To ważne jak ktoś na własną rękę chce brać więcej wit d3 niż jest napisane na opakowaniu.
    Ja nie biorę na własna ręke wit. D3 tylko sciśle według wskazań lekarza.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Akacja Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 22 lutego 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy swoim niedoborze witaminy D mam zleconą przez lekarza dawkę 4000 j. Ale tak jak vanessie lekarz nie przepisał mi witaminy K2.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 lutego 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akacja wrote:
    Ja przy swoim niedoborze witaminy D mam zleconą przez lekarza dawkę 4000 j. Ale tak jak vanessie lekarz nie przepisał mi witaminy K2.
    Ale ja nic nie pisałam na temat wit K ;)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ