X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wynik AMH - pomoc w interpretacji
Odpowiedz

Wynik AMH - pomoc w interpretacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, zrobiłam pierwszy raz wynik AMH. Proszę o pomoc w interpretacji.

    We wrześniu skończyłam 25 lat. Mój wynik 3,69 ng/ml. Normy:
    18-25 lat 0,96-13,34 (mediana 3,71)
    26-30 lat 0,17 - 7,37 (mediana 2,27).

    To chyba nie jest dobry wynik co ?

  • Assunta Autorytet
    Postów: 884 105

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wynik jest ok :)

    ciekawska_babka lubi tę wiadomość

    Jeśli chcesz rozśmieszyć Pana Boga, opowiedz mu o swoich planach na przyszłość
    r.87 Starania od maja 2016 o pierwsze dziecko,
    niedoczynność tarczycy
    AMH - 2,7 (02.2019)
    MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 homozygota
    08.18- prawy jajowód niedrożny
    p/ciała antykardiolipiniowe, B-glikoproteina, p. antygenom jajnika, p. plemnikowe - Ujemne

    KIR BX( nieobecny 2DL4 norm, 2DL52 gr1 i 2), 2DS1, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1)

    NK-15,2% po aktywacji 39,1%

    Allo MRL - 0% (z M) seria szczepień 34,4%(zM) 51,7% (z innym dawcą) --> starania z Accofilem

    Powtórka Allo MRL 6 m-cach 0%(zM) 65,9%(z innym dawcą)

    HLA C : ONA C*07,17 ON C*05*07

    KARIOTYPY: oboje prawidłowe
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobny... Skończę w lutym 26 :p
    A robiłaś do tego inhibinę B? Bo podobno ona więcej mówi.
    Nie mogę się doprosić nikogo o coś sensownego na ten temat, ginka jedna mi powiedziała, że to dobry wynik i tyle.
    Inhibinę mam 20...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam AMH - 5,37 na normę

    25 lat 0.96 - 13.34
    26 lat 0.17 - 7.36

    a nie, mam w sumie wyżej...

    inhibine B 20 na normę 0 - 341 z dopiskiem, że w 3 dniu cyklu do 273.

    I tak ciągle się zastanawiam czy to nie za mała inhibina na amh...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się wydawało patrząc na normy, że wynik jest kiepski. Niestety nie robiłam imieniny, zrobiłam lh i fsh, ale były dobre moim zdaniem ;)

    Kurczę nie znam się na tej zależności ;( może spróbuj na jakiś forach co można lekarzy zapytać. Może ktoś coś więcej Ci powie;)
    Ja też walczę z Hashimoto, ale na szczęście udało mi się opanować hormony ;)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawska_babka wrote:
    A mi się wydawało patrząc na normy, że wynik jest kiepski. Niestety nie robiłam imieniny, zrobiłam lh i fsh, ale były dobre moim zdaniem ;)

    Kurczę nie znam się na tej zależności ;( może spróbuj na jakiś forach co można lekarzy zapytać. Może ktoś coś więcej Ci powie;)
    Ja też walczę z Hashimoto, ale na szczęście udało mi się opanować hormony ;)

    Ja miałam niewielkie antytpo bo 75 na 34 i tsh 2,3 a tak to w normie reszta...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tsh miałam 7,7 a antyTpo 460. Jestem po usunięciu guza. Zostało mi pół tarczycy ;)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawska_babka wrote:
    Ja tsh miałam 7,7 a antyTpo 460. Jestem po usunięciu guza. Zostało mi pół tarczycy ;)

    Nie, mam Hashimoto, przy hashi są dziury, nie guzy o tyle dobrego :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Hashi i miałam guza

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawska_babka wrote:
    Ja mam Hashi i miałam guza

    Mi endo powiedział, że przy hashi tarczyca wygląda jak wyżarta przez mole i nie ma wtedy guzów....

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne ;D moja koleżanka też ma Hashi i ma guzki.
    Ja miałam też sporą niedoczynność, ale podobno spowodowana przez Hashi. Tak czy siak biopsja wykazała, że trzeba dziada usunąć ;)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawska_babka wrote:
    Dziwne ;D moja koleżanka też ma Hashi i ma guzki.
    Ja miałam też sporą niedoczynność, ale podobno spowodowana przez Hashi. Tak czy siak biopsja wykazała, że trzeba dziada usunąć ;)

    Podobno dawanie "hasimoto" to już moda :P A może to być po prostu zapalenie... Nie wiem, tyle mi powiedział lekarz a jak jest to nie mam pojęcia.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz przekroczona normę antyTpo to jest to Hashimoto, a Hashimoto jest to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy ;)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawska_babka wrote:
    Jeżeli masz przekroczona normę antyTpo to jest to Hashimoto, a Hashimoto jest to autoimmunologiczne zapalenie tarczycy ;)

    tak, ale same przeciwciała nie zawsze znaczą o hashimoto :P tak przynajmniej mi tłumaczył, no ale mniejsza :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawska_babka wrote:
    Cześć dziewczyny, zrobiłam pierwszy raz wynik AMH. Proszę o pomoc w interpretacji.

    We wrześniu skończyłam 25 lat. Mój wynik 3,69 ng/ml. Normy:
    18-25 lat 0,96-13,34 (mediana 3,71)
    26-30 lat 0,17 - 7,37 (mediana 2,27).

    To chyba nie jest dobry wynik co ?

    To jest dobry wynik :).

    ciekawska_babka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Czy wynik 8.95ng/ ml w 3dc jest za wysoki
    Koncze 33lata w tym roku

  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 21 maja 2018, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest sporo i moze choc nie musi swiadczyc o PCOS.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ