X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Wyniki co mam teraz zrobić
Odpowiedz

Wyniki co mam teraz zrobić

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś odebrałam wyniki robione 3 dc
    TSH -4,20
    LH - 3,14
    FSH - 3,42
    testosteron 1,17
    Prolaktyna 29,54
    estradiol 18
    Z tego co udało mi sie wyczytać wysoki poziom tsh świadczy o niedoczynności tarczycy, co wiąże sie z podniesionym poziomem prolaktyny i możliwie niskim estradiolem.

    A teraz główne pytanie iść odrazu do endokrynologa czy do ginekologa? Czy poczekać do 21 dc zrobić jeszcze raz prolaktyne estradiol i dodatkowo progesteron i dopiero wybrać sie do lekarza

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta8880 wrote:
    Dziś odebrałam wyniki robione 3 dc
    TSH -4,20
    LH - 3,14
    FSH - 3,42
    testosteron 1,17
    Prolaktyna 29,54
    estradiol 18
    Z tego co udało mi sie wyczytać wysoki poziom tsh świadczy o niedoczynności tarczycy, co wiąże sie z podniesionym poziomem prolaktyny i możliwie niskim estradiolem.

    A teraz główne pytanie iść odrazu do endokrynologa czy do ginekologa? Czy poczekać do 21 dc zrobić jeszcze raz prolaktyne estradiol i dodatkowo progesteron i dopiero wybrać sie do lekarza

    Najlepiej będzie jak zgłosisz się do endokrynologa albo ginekologa-endokrynologa. Nie ufałabym w stu procentach pod tym względem ginekologowi bez specjalizacji z endokrynologii.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje ślicznie :*

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Misią, nawet polecam bardziej w dwóch osobnych osobach endo i gina. Przy takim wyniku tsh z pewnością możesz się spodziewać leku na obniżenie poziomu TSH :) ale to w miarę szybko się ogarnia, więc uszy do góry :)

    Ja bym poszła jak najszybciej. Nie czekałabym na 21 dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 20:15

    Marta8880 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka kocham Cie :* jak dzisiaj odebrałam wyniki to pół dnia siedziałam zawinięta w kołdrę po uszy i myślałam że dopiero teraz się zaczną schody i pewnie jeszcze rok albo więcej starań. Ale jak nikt Ty podniosłaś mnie na duchu jutro zapisuje sie do endo a po endo polecę do gina :)
    dziękuje za ciepłe słowa otuchy

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaniesz pewnie rozszerzone badania na tarczyce do zrobienia FT3, FT4, antyTPO i antyTG, zeby wykluczyc zapalenia tarczycy. Jesli wybierasz sie prywatnie do endo to proponuje juz isc z tymi wynikami, bo pewnie i tak kaze Ci zrobic, a tak to zaplacisz raz za wizyte i ustawi leczenie i dopiero po jakis 2 miesiacach zleci kontrole :)

    Marta8880 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Anatolką, to się szybko ogarnia :)

    Marta8880 lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia Ciebie też kocham :*

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mojego doswiadczenia moge powiedziec, ze tsh i prolaktyna z pewnoscia za wysokie i trzeba wprowadzic leczenie, badania mozna uzupelni o to co pisala Anatolka, ale endo moze jeszcze zalecic jeszcze inne np. prolaktyne z obciazeniem czy usg tarczycy wiec w sumie mozesz isc z tym co masz, endo powinien wdrozyc leczenie a wyniki w miedzy czasie uzupelnic, po owu warto zrobic progesteron zeby sprawdzic czy wysoka prolaktyna i tsh nie blokuje owu, ja mialam jeszcze monitoring cyklu, u mnie owu byla ale z takim tsh mozna stracic ciaze wiec lepiej uregulowac to przed staraniami, ja chodze to endo i gina oddzielnie ale oboje wiedza o dzialaniach drugiego lekarza, jezeli problem jest w samym tsh i prolaktynie to przy dobrym doborze lekow powinno byc ok po ok 3mc Powodzenia i glowa do gory

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze jedno pytanie. Starać sie przez ten grudzień i styczeń czy poczekać na wizytę endo i poczekać aż zbiję tsh. Bo naczytałam sie w necie o konsekwencjach dla dziecka niedorozwoju itd i po prostu tak normalnie po ludzku sie boję

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzialam, ze masz wizyte dopiero kolo polowy stycznia. Grudzien ja bym odpuscila. Mozesz sprobowac isc do rodzinnego i poprosic o najnizsza dawke euthyroxu - moze wypisze. Albo pokazac wyniki ginowi i niech on da najnizszy euthyrox 25 - na 100% moze wypisac bez znizki. Tylko wiesz przygotuj sie z objawow - sennosc, wypadajace wlosy, sucha skora, klopoty z plodnoscia itp, zeby rodzinny nie uznal Cie za szukajaca dziury w calym kobite ;)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W razie ewentualnej ciąży trzeba i tak jak najszybciej do endokrynologa trzeba, bo dawki zawsze trzeba zwiększyć, ja po 8mc brania euthyroxu zaszlam w ciążę i po zobaczeniu II kresek odrazy miałam zwiększoną dawke i dołączony Jodie (choć u mnie problemem z ciąża był czynnik meski) to przy niuregulowanuym TSH może być problem z utrzymniem ciąży czy prawidłowym rozwojem płodu... Niestety lekarze rodzinni bez zaświadczenia od endo raczej nie przepisuje euthroxu, ginekolog raczej tez nie, ale np bromergon na zbicie prolaktyny powinien gin dac... Jak Ci bardzo zależy na czasie to możesz się starać bo w sumie TSH nie jest tragiczne, a jak się uda to biegiem do endokrynologa- w ciąży powinien przyjąć bez kolejki

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny właśnie przed chwilą wróciłam od gina. Powiedział że moje TSH nie jest tragiczne że mogę się jak najbardziej starać. A jak zajdę w ciąże to TSH i tak strasznie potrafi skakać, a wtedy na bieżąco się robi badania i dawki leku reguluję się do potrzeb. Gdy zapytałam czy mi coś przepisze, to powiedział że jeśli chce to może mi przepiszę euthyrox 25. Więc za waszą radą sie zgodziłam :) (chodź powiedział że jak sie sztucznie dostarcza hormon to organizm może zacząć więcej wołać) Co do podwyższonej prolaktyny to powiedział że może to być spowodowane wiadomo stresem albo podwyższonym TSH. Także od jutra biore euthyrox 25 plus infolic. A po nowym roku z powrotem powtórzyć badania i jak bedzie dalej podwyższona prolaktyna to bromergon i monitoring cyklu. A do endo to i tak sie warto przejść ale to dopiero 17 stycznia

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta trafiłaś na naprawdę mądrego lekarza. Staraj się na razie unikać bromergonu bo prolaktyna jest podwyższona przez tsh. Miałam taką samą sytuację. Prolaktyna ładnie zeszła dzięki euthyroxowi. W miesiącu w którym zaszłam moje TSH wynosiło 0,006 czyli też troszkę za bardzo poleciało. Ale niestety w pierwszym miesiącu ciąży wyniosło ponad 6. Dawki nie da się podnieść od razu drastycznie więc stopniowo podnosiłam pod kontrolą endokrynologa. Dopiero w 5 miesiącu udało się osiągnąć zadowalający wynik. Z dzieckiem wg badań wszystko jest ok. Najważniejsze to być pod kontrolą lekarzy i przyjmować leki.
    No i to co Anatolka pisała, zrób sobie te badania bo to też jest bardzo ważne dla endokrynologa jak pójdziesz. Samo TSH nie powie mu za wiele oprócz tego że jest podniesione, tylko nie wiadomo co jest tego przyczyną. A tak będzie mógł wykluczyć już sporo chorób. Tylko najlepiej zrób pakiet łącznie z TSH żeby było na bierząco.

    Marta8880 lubi tę wiadomość

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Marta8880 Ekspertka
    Postów: 241 182

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje chanela tak jak mówisz i mówią dziewczyny wyżej zrobię przed wizytą endo wszytskie badania żeby miał już całkowity wgląd. Będę brać eutherox 25 aż wreszcie doczekam sie wizyty u endo i co 3 tygodnie bede robić kontrolę tsh. Cieszę się że mogę w grudniu i styczniu się starać :) Cieszę się też że tak lekarz zareagował że przepisał tą najniższą dawkę i wstrzymał sie z bromergonem aż do wizyty u endo. Bo jak stwierdził nie ma co odrazu wpychać we mnie cały zestaw hormonów jak jeszcze dokładnie nie zostałam zbadana przez endo bo może to dużo namieszać gdy nagle zacznę wszytko brać. Tym bardziej że zawsze miałam regularne i normalne miesiączki a pierwszym oznakiem problemów hormonalnych są zaburzenia miesiączkowania.
    Także łykam 25, pije infolik, serduszkuje, co 3 tygodnie TSH i czekam do stycznia na resztę badań :)

    3jgx3e3kfxdd9uap.png[/url]
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ