Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Wyniki krwi

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Niespokojna M Przyjaciółka
    Postów: 113 221

    Wysłany: 8 lutego 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Czy któraś jest w stanie zinterpretować wyniki ?

    FSH 5,20
    LH 12,18
    Prolaktyna 19,18
    Prolaktyna po MCP 291,90

  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 8 lutego 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Niespokojna

    Prolaktyna po obciążeniu powinna wzrosnąć ok 5-krotnie. Twoja Wzrosła 15-krotnie. To zdecydowanie za wysoko.

    Co do badań FSH i LH to napisz proszę w którym dniu cyklu wykonywałaś badania? Te hormony powinno się badać między 2 a 5 dniu cyklu (najlepiej w 3dc). LH powinno być niższe od FSH, a stosunek LH/FSH powinien oscylować w granicach 1.

    Niespokojna M lubi tę wiadomość

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Niespokojna M Przyjaciółka
    Postów: 113 221

    Wysłany: 8 lutego 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dniu 6 cyklu, ja dostałam informacje żeby zrobic miedzy 5 a 9 dniem. A co w przypadku gdy wynik jest 15 krotnie większy ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2016, 16:28

  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 8 lutego 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm dziwnie Ci lekarz zlecił. Ja proponowałabym powtórzyć badania LH i FSH w 3 dniu cyklu.

    Tak wysoki wynik może wskazywać na hiperprolaktynemie.

    Masz jakieś zaburzenia miesiączkowania?

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Niespokojna M Przyjaciółka
    Postów: 113 221

    Wysłany: 8 lutego 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, miesiączki sa nieregularne :(

  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 8 lutego 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim bądź razie najlepiej skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym.

    Pamiętaj by nie martwić się na zapas. Na wyniki prolaktyny ma wpływ wiele rzeczy jak np. stres, niektóre leki.

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Niespokojna M Przyjaciółka
    Postów: 113 221

    Wysłany: 8 lutego 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci bardzo :*

  • Hannka86 Koleżanka
    Postów: 152 14

    Wysłany: 8 lutego 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w 9 dniu cyklu kazała Dr robić

    Badanie: AMH, Parametr: AMH
    Wynik 2,23 [ng/ml]


    Estradiol 56,41 [pg/ml]
    FSH 7,12 [mIU/ml]
    LH 6,25 [mIU/ml]
    Progesteron 0,61 [ng/ml]
    Prolaktyna 14,75 [ng/ml]
    TSH 1,910 [µIU/ml]

    czekając na nasz Cud <3
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 8 lutego 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hanka wyniki masz całkiem przyzwoite. Dobry stosunek LH/FSH. TSH prawie idealne. Do estradiolu, prolaktyny i progesteronu nie ma norm więc sama nie wiem. Wydaję mi się, że jak na 9dc to progesteron trochę niski. Ja robiła m 4dc to miałam 0,56.

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • Hannka86 Koleżanka
    Postów: 152 14

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    Wydaję mi się, że jak na 9dc to progesteron trochę niski. Ja robiła m 4dc to miałam 0,56.

    no własnie wydaje mi się, że nie jest najgorzej

    Dr to widziała, jednak bez żadnej reakcji z jej strony

    czekając na nasz Cud <3
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6911

    Wysłany: 9 lutego 2016, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    Hanka wyniki masz całkiem przyzwoite. Dobry stosunek LH/FSH. TSH prawie idealne. Do estradiolu, prolaktyny i progesteronu nie ma norm więc sama nie wiem. Wydaję mi się, że jak na 9dc to progesteron trochę niski. Ja robiła m 4dc to miałam 0,56.

    Prg to rośnie po owulacji, więc jest na tym etapie zupełnie normalny. Do owulacji jeszcze czas, bo estradiol niski (na dojrzały pecherzyk przypada ok 200 pg/ml).

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 9 lutego 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Hanka wychodzi na to że wszystko masz w normie ;)

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ