X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zagniezdzenie się zarodka z pomocą luteiny
Odpowiedz

Zagniezdzenie się zarodka z pomocą luteiny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aliaa96 Koleżanka
    Postów: 115 8

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któraś z Pań stosowała luteine(dopochwowa 100) po owulacji w celu zagniezdzenia zarodka? Jak tak to od którego dnia i jaką dawkę i ile razy dziennie. dodam że mi zapisał 2x1 od 16 d.c . I zastanawiam się czy nie jest to zbyt duża dawka, ciocia która jest położną, również twierdzi że jest to zbyt duża dawka jak na 16d.c. I moje pytanie jak było u was kochane panie??

  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przykładowo przy inseminacji ktora jest traktowana podobnie jak naturalne starania , ja progesteron zaczynałam brać dzień po owulacji, wiec jak miałam ją 13 dc to tabsy brałam od 14dc. U mnie był duphaston 2x1, czasem daje się luteine 2x1.
    Przy luteinie dodatkowo trzeba wziać pod uwagę, że ona wypływa, nie zawsze rozpuszcza sie cała tabletka, wiec tak na prawde , organizm wchłania powiedzmy gora dawkę 100.
    Zawsze jak masz wątpliwości, to możesz sobie zbadać progesteron ok 21-22 dc, ok tydzień po owulacji i zobaczysz czy jego poziom jest optymalny do rozwoju i utrzymania ciaży.

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ