Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną zarodki zatrzymane w 3 dobie, 7 procedur in vitro
Odpowiedz

zarodki zatrzymane w 3 dobie, 7 procedur in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • A1986 Koleżanka
    Postów: 39 3

    Wysłany: 7 lutego, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem przypadkiem beznadziejnym. Jesteśmy po 7 procedurach in vitro. Po stymulacjach udaje mi się uzyskać 2-4 MII i za każdym razem wszystkie zapłodnione komórki zatrzymują się w 3 dobie. Raz jedyny w procedurze duo stim udało się uzyskać zarodek BL.4.2.3 ale niestety się nie przyjął. Powtórzyliśmy procedurę ale już bez sukcesu. Zrobiłam już chyba wszystko co mogła - wszystkie suplementy świata, hormon wzrostu, mezoterapia jajników, wszystkie możliwe protokoły. Zawsze to samo - blok w 3 dobie. Czy komuś wydarzył się cud i pokonał trzecią dobę uzyskując blastocystę po tylu próbach? Jak? Czym? Ratunku! Mąż na razie nie chce słyszeć o kolejnej próbie bo poszły już wszystkie środki finansowe i mówi że wpadam w obłęd - już się nawet nie wypieram 😭

    Fragmentacja DNA plemników i cały pakiet wyklucza czynnik męski. Parametry nasienia super.
    Suplementy: tru niegen, resverartol, tmg, cynk, selen, magnez, C, E, omeg 3, dha, d3, folik, inofem, ubichinol, larginina, lkarnityna, NAC, B12, Pqq 20, cholina, kwas ala liponowy
    Protokoły z różnymi kombinacjami: sam menopur, manopur + rekovelle 12.
    Różne kombinacje trggera, również double trigge rozsunęty w czasie.

    Zaczęłam rok temu, miałam 38 lat. AMH 0,74 ale ubichinolem i mezoterapią jajników podniosłam AMH do 0.94

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego, 12:27

  • Linka89 Autorytet
    Postów: 798 1261

    Wysłany: 7 lutego, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas tez problem z uzyskaniem zarodkow mimo, ze udalo sie pobrać przy dwóch punkcjach 5-7 MII. Zarodki zatrzymują sie ok 3 doby. Przyczyną prawdopodobnie slaba jakos komorek. Będziemy probowac ministymulacje, moze uda sie wyhodować mniej ale lepsze komorki. Chociaz podchodzę do tego bardzo sceptycznie ale nie pozostaje mi nic innego jak spróbować.
    Powodzenia!

    Start 2017
    2018 clo - puste jajo [*] x2
    06.2020 - IUI :(
    08.2020 - IUI :(
    01.2021 - start IVF
    23.01.21 transfer 4.1.1
    7 dpt beta 52,4
    9 dpt beta 97,7
    12 dpt beta 330
    14 dpt beta 978
    18 dpt beta 3823
    25 dpt jest ❤️ 3,5 mm!
    7t3d 1,3 cm ❤️
    9t6d 3 cm ❤️
    12t6d 7 cm ❤️
    20t0d 350g ❤️♀️

    02.24 transfer 4.1.2 ❌️ 😞
    07.24 transfer 3.1.1 ❌️ 😞
    04.25 3.2.2 -> encorton, intralipid, neoparin, prolutex, accofil ❌️😞
    05.2025 -> j.w. ❌️ 😞
    07.25 -> nowa procedura (7 MII, 2 zarodki)
    ET 2.2.2 ❌️ 😞
    Diphereline 💉💉💉
    10.25 transfer 3.2.2❌️😞
    11.25 ->Diphereline 💉& nowa procedura🍀 długi protokół (5 MII, 1 zarodek 😞)
    12.25 ET 1.2.2 ❌️😞
    02.26 nowa procedura, AO, PICSI, 6MII (❄️5.2.2)
    04.26 Minihistero, leczenie stanu zapalnego

    ______________________
    Endometrioza, adenomioza
    KIR bx, brak 3/5 DS
    PAI, MTHFR - hetero
    NK⬆️
    Cross - 13% - ok
    Kariotypy - ok
    Nasienie - ok
  • Grze207 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 7 lutego, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo przykre ;( Mogłabyś się "pochwalić" ile poszło?
    A w TV powiedzą Ci, że kobiety w Polsce nie chcą mieć dzieci...
    Pozdrawiam
    A1986 wrote:
    Mąż na razie nie chce słyszeć o kolejnej próbie bo poszły już wszystkie środki finansowe i mówi że wpadam w obłęd - już się nawet nie wypieram 😭

    /watch?v=sl_pxCAcJz4&list=RDsl_pxCAcJz4&start_radio=1
  • Cara Autorytet
    Postów: 692 417

    Wysłany: 7 lutego, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nasienie jest dobre, to niestety Le prawdopodobnie jest problem z jakością komórek. Mają za słabe mitochondria (które są magazynem energii dla zarodka), żeby "pociągnąc" rozwój powyżej 3 doby, która jest kluczowa. Dlatego tak duzo zarodkow odpada właśnie na tym etapie.

  • A1986 Koleżanka
    Postów: 39 3

    Wysłany: 7 lutego, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka89 wrote:
    Hej, u nas tez problem z uzyskaniem zarodkow mimo, ze udalo sie pobrać przy dwóch punkcjach 5-7 MII. Zarodki zatrzymują sie ok 3 doby. Przyczyną prawdopodobnie slaba jakos komorek. Będziemy probowac ministymulacje, moze uda sie wyhodować mniej ale lepsze komorki. Chociaz podchodzę do tego bardzo sceptycznie ale nie pozostaje mi nic innego jak spróbować.
    Powodzenia!

    Mini-stymulacja z punkcją na końcu?

    Ja czekam teraz na okres po ostatniej punkcji, robię jeden cykl przerwy i potem próbuję z wspomaganym cyklem naturalnym.
    Wszystkie moje dotychczasowe protokoły pokazały, że MII uzyskuję przy 11–13 dniach samej stymulacji i punkcji w 14–16 dniu.

    Planuję letrozol 2,5 mg (3–7 dc), a następnie małe dawki Menopuru — co drugi dzień 75 IU albo 37,5 IU codziennie. Zobaczymy, co pokaże USG w 8. dniu i około 13. dnia.
    W zależności od tempa wzrostu pęcherzyków zdecydujemy, czy włączyć zastrzyki hamujące owulację, żeby dać komórce jak najwięcej czasu na dojrzewanie cytoplazmy (asynchronia dojrzewania jądra i wrzeciona względem cytoplazmy to częsta przyczyna bloku w 3. dobie). Jeżeli w razie potrzeby wejdzie Orgalutran, to na koniec będzie konieczny trigger. Kończymy procedurę w sypialni.

    To mój jedyny i ostatni bida pomysł . Przeczytałam gdzieś, że jeżeli zarodek przechodzi moment EGA (przejście na własny genom) w naturalnym środowisku a nie w laboratorium, to u części kobiet faktycznie omija problem bloku 3 doby. Nie wiem ile w tym prawdy ale bardzo chcę w to wierzyć.

  • A1986 Koleżanka
    Postów: 39 3

    Wysłany: 7 lutego, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara wrote:
    Jeśli nasienie jest dobre, to niestety Le prawdopodobnie jest problem z jakością komórek. Mają za słabe mitochondria (które są magazynem energii dla zarodka), żeby "pociągnąc" rozwój powyżej 3 doby, która jest kluczowa. Dlatego tak duzo zarodkow odpada właśnie na tym etapie.

    Tak wiem, cytoplazma słaba bo pod mikroskopem MII jak już są to wyglądają książkowo (jądro, wrzeciono, wszystko wygląda ok) 😭

  • Cara Autorytet
    Postów: 692 417

    Wysłany: 7 lutego, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A1986 wrote:
    Tak wiem, cytoplazma słaba bo pod mikroskopem MII jak już są to wyglądają książkowo (jądro, wrzeciono, wszystko wygląda ok) 😭
    Slyszalam wiele pozytywnych historii po mezoterapii jajników, ale Ty juz to miałaś ...

    A nie myśleliście, żeby spróbować transferować 3-dniowca? Albo nawet zarodek z 2 doby? Ostatnio na forum była bardzo pozytywna historia z udanym podwójnie transferem 2 zarodkow z 2 doby 😉

  • A1986 Koleżanka
    Postów: 39 3

    Wysłany: 7 lutego, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cara wrote:
    Slyszalam wiele pozytywnych historii po mezoterapii jajników, ale Ty juz to miałaś ...

    A nie myśleliście, żeby spróbować transferować 3-dniowca? Albo nawet zarodek z 2 doby? Ostatnio na forum była bardzo pozytywna historia z udanym podwójnie transferem 2 zarodkow z 2 doby 😉

    tak, szukałam informacji o transferach zarodków 3 dniowych ale trzeba mieć zarodek, który jeszcze dzieli się w 3 dobie a moje padają. Poza tym to się wiąże znowu z pełną procedurą in vitro a na razi nie mam na to szansy $$$

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ