X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zrosty? Dziewczyny pomozcie!
Odpowiedz

Zrosty? Dziewczyny pomozcie!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • myszm Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Zalozylam ten temat, poniewaz masa informacji z internetu mnie przygniotla- na kazdej stronie jest cos innego, a ja chyba nie do konca to rozumiem.
    Zaczne od tego, ze rok temu przeszlam przewlekle zapelenie przydatkow (trwalo okolo pol roku- dopiero 4 lekarz wykryl, ze moje dziwne bole to wlasnke stan zapalny) wywolane bakteriami. Zostalam poddana prawie 3 tygodniowej kuracji, wszystko wyleczone, bole ustapily. I teraz do reczy- jakis czas temu przypadkiem gdzies przeczytalam, ze zapalenia powoduja zrosty na jajowodach, tym samym nieplodnosc. Ogromnie sie wystraszylam... moje pytanie brzmi- czy te zrosty tworza sie zawsze? nawet od blahego zapalenia? internet smiertelnie mnie wystraszyl, choc z drugiej strony chyba wiekszosc kobiet miala jakas infekcje i potem normalnie zaszla w ciaze...
    Prosze podzielcie sie ze mna jakimikolwiek informacjami na ten temat.
    Przede wszystkim chodzi mi o to czy te zrosty tworza sie zawsze po zapaleniu, czy tylko u np. 10proc kobiet.

    Bede wdzieczna za odpowiedzi! :)

  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się zrobiły zrosty właśnie po przebytym stanie zapalnym w przeszłości.
    Dla własnego spokoju poszłabym na Twoim miejscu do ginekologa i niech Ci da skierowanie na badanie HSG. Ono wiele wyjaśni. Pozdrawiam

    mhsv6iye17jtj0kr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ