X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów A czy ja też mogę prosić o interpretację wykresu?
Odpowiedz

A czy ja też mogę prosić o interpretację wykresu?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 13 lutego 2014, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosiłabym o parę słów na temat mojego wykresu. Otóż początkowo ovu wyznaczyło mi owulkę na 9 stycznia. A dziś mierzyłam tempkę przez sen, nie pamiętam ile czasu, potem sprawdziłam ile nabiło i było 36,19. Wpisałam taką tempkę, a ovu usunęło mi owulację. Godzinę późnmiej zmierzyłam i miałam już 36,57. Ale w sumie w okolisach tego 9 stycznia miałam śluz płodny i miałam delikatne podoblewanie podbrzusza jak na owulkę.
    O co chodzi? którą tempkę wpisać?

    Dodam, że jak mi wyszło te 36,57, to zmierzyłam jeszcez dwa razy i za każdym była własnie ta wyższa, a nie to 36,19.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 lutego 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysz86 najprawdopodobniej 9 lutego doszło do falstartu - pęcherzyk chciał pęknąć, ale mu się nie udało i jego rolę przejął inny, który właśnie dojrzał by wyskoczyć. Dla ovu dwa czynniki mogły być decydujące o usunięciu oznaczenia owulacji pojawienie się ponownie śluzu płodnego i spadek temperatury. Poprzedni skok, chociaż zdaniem ovu miał być owulacyjny nie stworzył podziału na fazę wyższą i niższą temperatur - stąd (najprawdopodobniej) rozmyślenie się programu.

    Temperaturę wpisz z godziny pomiaru. Możliwe, że to temperatura spadkowa przed owulacją i od jutra tempka poszybuje ślicznie do góry.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 13 lutego 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Mysz86 najprawdopodobniej 9 lutego doszło do falstartu - pęcherzyk chciał pęknąć, ale mu się nie udało i jego rolę przejął inny, który właśnie dojrzał by wyskoczyć. Dla ovu dwa czynniki mogły być decydujące o usunięciu oznaczenia owulacji pojawienie się ponownie śluzu płodnego i spadek temperatury. Poprzedni skok, chociaż zdaniem ovu miał być owulacyjny nie stworzył podziału na fazę wyższą i niższą temperatur - stąd (najprawdopodobniej) rozmyślenie się programu.

    Temperaturę wpisz z godziny pomiaru. Możliwe, że to temperatura spadkowa przed owulacją i od jutra tempka poszybuje ślicznie do góry.

    Dzięki. Powiem, że liczyłam na tą owulację 9 stycznia, bo w tym dniu i dzień wcześniej serduszkowaliśmy. Mąż ma niestety taką pracę, że bardzo często jest poza domem cały tydzień, wraca na weekendy, a czasem nawet nie, więc miałam nadzieję, że są szanse. No nic, jutro mąż wraca :)

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 13 lutego 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysz86 to jeśli na jutro wypadnie owulacja to macie dużą szansę się jeszcze wstrzelić, więc &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& za zieloną kropeczkę :D.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już 20 dzień, a owulacji nadal nie ma. Zaczynam się stresowac, ze to będzie cykl bezowulacyjny. Wiem, ze tak może się zdarzyć, ale i tak się boję.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na razie to wygląda na bezowulacyjny ale nie koniecznie bo jeszcze wszystko może się zdarzyć bo nie dawno śluz płodny sie skończył więc musimy poczekać.
    Kiedy był szczyt objawu śluzu i iludniowe masz cykle? regularne?
    Za kilka dni postaram sie nie zapomnieć i zerknąć tutaj ale jakby co to mi przypomnij pod moim wykresem ok? :)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 14 lutego 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Jak na razie to wygląda na bezowulacyjny ale nie koniecznie bo jeszcze wszystko może się zdarzyć bo nie dawno śluz płodny sie skończył więc musimy poczekać.
    Kiedy był szczyt objawu śluzu i iludniowe masz cykle? regularne?
    Za kilka dni postaram sie nie zapomnieć i zerknąć tutaj ale jakby co to mi przypomnij pod moim wykresem ok? :)

    Mierzę i sprawdzam dopiero 4 cykl, z czego pierwszy był z ciążą, kolejne po poronieniu, więc każdy wyglądał inaczej. Kiedyś miałam cykle 30 dniowe, a teraz to różnie bywa, ale też około 30 dni się trzyma.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 15 lutego 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysz mozliwe, ze dopiero organizm dochodzi do siebie po stracie...mialas lyzeczkowanie czy samoistne poronienie> lekarz pozwolil sie starac od razu?

    vanessa lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Mysz86 Autorytet
    Postów: 918 463

    Wysłany: 17 lutego 2014, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Mysz mozliwe, ze dopiero organizm dochodzi do siebie po stracie...mialas lyzeczkowanie czy samoistne poronienie> lekarz pozwolil sie starac od razu?

    Miałam łyżeczkowanie w listopadzie. W pierwszym cyklu owulacja była 24 dnia. W drugim cyklu już w miarę normalnie, bo 18. A ten cykl jest trzeci. Lekarka dała nam zielone światło, powiedziała, że nie ma śladu po zabiegu i jeśli czuję się gotowa psychicznie, to możemy się starać. A psychicznie, to ja już leząc w szpitalu i czekając na zabieg myślałam o tym, kiedy będzie można znów się starać, nie chciałam za długo czekać.

    Aniołki [*][*][*]
    ac95b5706d.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 17 lutego 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Mysz mozliwe, ze dopiero organizm dochodzi do siebie po stracie...mialas lyzeczkowanie czy samoistne poronienie> lekarz pozwolil sie starac od razu?
    Też tak myślę.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • MałGo_13 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 18 lutego 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może bedziecie w stanie mi pomoc w interpretacji:

    3682ae054f60192898993f94ea33d395.png

    wszystko wskazuje, że owu była 17 dc, a dziś ten spadek temperatury. Dziś męczy mnie jakieś zatrucie pokarmowe, ból brzucha+biegunka od samgeo rana, zastanawiam się czy to może być powód dzisiejszej nieskiej temperatury... Chciałabym wiedzieć czy jednak jeszcze owu przede mną i nadal się starać :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 18 lutego 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałGo_13 wrote:
    Dziewczyny, może bedziecie w stanie mi pomoc w interpretacji:

    3682ae054f60192898993f94ea33d395.png

    wszystko wskazuje, że owu była 17 dc, a dziś ten spadek temperatury. Dziś męczy mnie jakieś zatrucie pokarmowe, ból brzucha+biegunka od samgeo rana, zastanawiam się czy to może być powód dzisiejszej nieskiej temperatury... Chciałabym wiedzieć czy jednak jeszcze owu przede mną i nadal się starać :)
    Myślę że jesteś w trakcie dni płodnych. A kiedy był szczyt objawu śluzu? to jest najważniejsza informacja obok temp. przy interpretacji więc bez tego trudno coś konkretnego powiedzieć.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 18 lutego 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałGo_13 starajcie się, starajcie - na pewno nie zaszkodzi. Jutrzejsza temperatura rozjaśni sytuacje - jeśli wróci na wysoki poziom (powyżej 36,82) to nie ma powodów do niepokoju, jeżeli jednak nie podskoczy to prawdopodobnie falstart.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • MałGo_13 Debiutantka
    Postów: 10 4

    Wysłany: 18 lutego 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) Szczyt śluzu był 17 dc (jedyny dzień kiedy śluz był rozciągliwy), a już 18 dc nie wykazywał żadnych cech płodnych, ale to akurat też u mnie norma :) W takim razie czekam, mam nadzieje że po dzisiejszych przygodach jutro już będzie wszystko ok i temperaturka niezaburzona też będzie ładna :)
    Nie tracę nadziei :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 18 lutego 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałGo_13 wrote:
    Dzięki :) Szczyt śluzu był 17 dc (jedyny dzień kiedy śluz był rozciągliwy), a już 18 dc nie wykazywał żadnych cech płodnych, ale to akurat też u mnie norma :) W takim razie czekam, mam nadzieje że po dzisiejszych przygodach jutro już będzie wszystko ok i temperaturka niezaburzona też będzie ładna :)
    Nie tracę nadziei :)
    Jesteś w trakcie dni płodnych tyle można powiedzieć na dzień dzisiejszy :) kiedy te dni się skończą pokaże temperatura w następnych dniach. Możliwe że owu była 17 dc ale wiadomo tego nie można stwierdzić na 100% najważniejsze jest wiedzieć kiedy są dni najbardziej płodne a te dni są kiedy zacznie się śluz płodny do 3 dnia wyższych temp. Najlepszy czas na poczęcie w tych dniach przyjmuje się dzień szczytu śluzu oraz pierwszy dzień skoku ale to nie znaczy że w innych dniach się nie uda.
    https://ovufriend.pl/forum/temperatury-wykresy-plodnosc/pogubilam-sie-kto-pomoze-zinterpretowac-moj-wykres,2068,3.html
    tutaj wytłumaczyła w skrócie na czym polega obserwacja cyklu na stronie 3 mój post z godz.17:07 :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ