X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

@ a temperatura

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 28 marca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane!

    Nie mogę znaleźć nigdzie potrzebnej informacji, a nurtuje mnie jedna kwestia. Czy jest jakaś reguła i zależność między pojawieniem się miesiączki a temperaturą? Czy @ pojawia się po spadku temperatury (nawet do kilku dni po) w trakcie spadku, czy jeszcze przed nim? Temperatura od wczoraj spadła mi o 0,4 kreski, a @ w dalszym ciągu brak. W poniedziałek wybieram się do lekarki i na pewno o to zapytam, ale jestem ciekawa, jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii. :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 marca 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mojego doświadczenia nie ma reguły - czasami temperatura spada kilka dni przed okresem, czasami w dniu okresu, a czasami podczas pierwszego dnia lub dwóch utrzymuje się wyższa temperatura.

    Jeśli okres nie przychodzi w ogóle mimo niskich temperatur, to zgodnie z zasadami npr od pierwszego dnia, w którym temperatura się obniżyła należy liczyć nowy cykl. (http://iner.pl/metoda-rotzera/#cyklebezmiesiaczkowe). Ale to pewnie tylko kwestia czasu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 11:00

    Andzia_:), Gwiazdeczka27 lubią tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 28 marca 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck, dziękuję za odpowiedź!

    Dokonuję samoobserwacji zbyt krótko, żeby wysnuwać wnioski, dlatego właśnie byłam ciekawa, jak u innych użytkowniczek prezentuje się ta sytuacja. :)

    Słyszałam właśnie o cyklach bezmiesięcznych, to podobno bardzo rzadko spotykane zjawisko, więc mam nadzieję, że nie będzie mnie ono dotyczyć. :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • kurka Przyjaciółka
    Postów: 106 32

    Wysłany: 28 marca 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dodam od siebie, że mi temperatura spada mi ok 5dc, i tak jest mniej więcej w każdym cyklu. Czyli może też pod koniec @ spaść....

    Dawidek czeka na rodzeństwo...
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 29 marca 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurka, dziękuję!

    Czyli może to wyglądać dość różnorodnie z tego co widzę... Ja już wczoraj popołudniu dostałam @, także może niepotrzebnie zasiałam panikę. :) Niemniej jednak, wiedza zawsze się przyda. :)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 29 marca 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam :-)
    Tempka moze:
    A) spasc przed @
    B) w dniu @
    C) w ciagu pierwszych 2-3 dni @
    D) moze spadac delikatnie przez kilka dni np po 0,5 kreski codziennie

    Andzia_:) lubi tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka84 wrote:
    Potwierdzam :-)
    Tempka moze:
    A) spasc przed @
    B) w dniu @
    C) w ciagu pierwszych 2-3 dni @
    D) moze spadac delikatnie przez kilka dni np po 0,5 kreski codziennie

    u mnie spada o 0,10 codziennie :( 27 dc :( @ za rogiem

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :)
    Ja staram się o maleństwo juz 13 cykli i ciagle nic :( ok czterech lat temu poroniłam w 6tc.
    Normalnie czasem mam dość tego ciągłego starania się, ale bardzo chcę żeby w koncu się udało ;)
    ostatnio mój cykl zwariował nie wiem za bardzo o co chodzi,i jak go zinterpretować. Więc była bym wdzięczna jak spojrzały byscie na niego trzeźwym okiem :P
    15f11a075ba495a2fb4e3232ce7555f9.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2014, 16:47

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilo09 - jak na mój gust (a zerknęłam tylko pobieżnie na wykres), zbliżasz się powoli do miesiączki... Świadczą o tym plamienia, które obserwujesz u siebie od kilku dni, temperatura też widzę spadła... Myślę, że wkrótce dostaniesz @.

    Czy tego typu plamienia zdarzają Ci się przed każdą miesiączką? Generalnie mogą one świadczyć o problemach z progesteronem/niedomodze lutealnej. Czy byłaś kiedyś diagnozowana w tym kierunku? Wydaje mi się bowiem, że Twoje poronienie mogło właśnie wynikać z tego problemu - z faktu, że być może masz za mało progesteronu, w związku z czym zarodek miał trudność, by się zagnieździć...Miałaś może robione szczegółowe badania hormonów?

    To tylko takie moje "przemyślenia" na gorąco. ;) Myślę, że na pewno odezwie się bardziej doświadczona forumowiczka i szerzej odpowie na Twoje pytanie. ;)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź Andzia_:)
    hmm takie plamienia mi się nie zdarzały nigdy.
    badałam ostatnio w trzecim dniu cyklu AMH-1,54(faza płodna),prolaktyna-16.4 narazie wiecej z hormonów nie miałam badane.
    ale na ostatnim badaniu gin. stwierdził u mnie torbiel na lewym jajniku moze to przez to te plamienia :/ Gin stwierdził że to prawdopodobnie nie pęknięty pęcherzyk. Ten cykl w którym było widać torbiel trwał 19 dni, z reguły u mnie trwa 25 dni.
    Narazie mam obserwowac ta torbiel. A kolejna wizyte mam na 25 kwietnia.

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooo, torbiele to niestety moja specjalność... zdiagnozowano je u mnie trzy razy i za każdym razem były "wykurzane" przez tabletki antykoncepcyjne... teraz nie mam już z nimi problemu, bo biorę regularnie antyki, ale to już inna historia i inna bajka. ;)

    wracając do Ciebie - AMH chyba w porządku (choć nie znam norm, bo nigdy nie miałam robionego tego badania), prolaktyna zdaje się również w normie. gdybym była na Twoim miejscu, pokusiłabym się jeszcze o zbadanie tego progesteronu, bo to właśnie on może być odpowiedzialny za plamienia... choć to może tylko jednorazowy wybryk? w końcu organizm kobiety to nie maszyna ;)

    torbiel, przynajmniej w moim przypadku, nigdy nie dawała o sobie znać w postaci plamień - przypominam sobie jedynie ból, ucisk i częstsze oddawanie moczu... Mam nadzieję, że na kolejnej wizycie u gina torbieli już u Ciebie nie będzie! No i trzymam oczywiście kciuki za dalsze starania. ;)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie podejrzewałam że może to właśnie ten progesteron ;/ No nic trzeba będzie zbadać, wyleczyć i dalej działać ;)
    Tak ja też czuję właśnie dziwny ucisk tak jakby lekkie pieczenie nie potrafię okreslić tego uczucia dokładniej ;P Do tego codziennie prawie zgaga i mdłości od dłuższego czasu... masakra poprostu :/

    A czy progesteron może powodować bóle migrenowe? Bo ostatnio coraz częsciej mnie boli głowa. Chodziłam do neurologa zrobił badania...dał jedne tabletki potem drugie i nic nie pomogło...

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bóli migrenowych - nie mam zielonego pojęcia... Może zapytaj na ogólnym forum? ;)

    A co do zgagi i mdłości - to też, podobno, częste objawy, jakie daje torbiel...Paskudztwo takie małe, a takie problemy powoduje...:/

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilo09 wrote:
    Tak właśnie podejrzewałam że może to właśnie ten progesteron ;/ No nic trzeba będzie zbadać, wyleczyć i dalej działać ;)
    Tak ja też czuję właśnie dziwny ucisk tak jakby lekkie pieczenie nie potrafię okreslić tego uczucia dokładniej ;P Do tego codziennie prawie zgaga i mdłości od dłuższego czasu... masakra poprostu :/

    A czy progesteron może powodować bóle migrenowe? Bo ostatnio coraz częsciej mnie boli głowa. Chodziłam do neurologa zrobił badania...dał jedne tabletki potem drugie i nic nie pomogło...

    Mi to bardziej wygląda na jakąś nietolerancję pokarmową albo jakieś problemy jelitowe. Miałaś robioną morfologię krwi?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morfologia była robiona i wszystko było ok. USG brzucha też było i też wszystko w porządku. Ale właśnie słyszałam że torbiel może powodować ból brzucha wzdęcia i różne takie historie które mogą być mylone z oznakami ciąży.

  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jak wspomniałam wcześniej - torbiel może wywoływać objawy typu mdłości, zgaga, wzdęcia, częstsze oddawanie moczu, ucisk w dole brzucha, kłujący ból po jednej ze stron. Sama jestem tego najlepszym przykładem. ;) Jeśli będzie Cię to niepokoić, a dolegliwości nie ustąpią, udaj się do lekarza rodzinnego - może będzie miał pomysł, co z tym dalej zrobić?

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia_:) wrote:
    Ilo09 - jak na mój gust (a zerknęłam tylko pobieżnie na wykres), zbliżasz się powoli do miesiączki... Świadczą o tym plamienia, które obserwujesz u siebie od kilku dni, temperatura też widzę spadła... Myślę, że wkrótce dostaniesz @.

    Czy tego typu plamienia zdarzają Ci się przed każdą miesiączką? Generalnie mogą one świadczyć o problemach z progesteronem/niedomodze lutealnej. Czy byłaś kiedyś diagnozowana w tym kierunku? Wydaje mi się bowiem, że Twoje poronienie mogło właśnie wynikać z tego problemu - z faktu, że być może masz za mało progesteronu, w związku z czym zarodek miał trudność, by się zagnieździć...Miałaś może robione szczegółowe badania hormonów?

    To tylko takie moje "przemyślenia" na gorąco. ;) Myślę, że na pewno odezwie się bardziej doświadczona forumowiczka i szerzej odpowie na Twoje pytanie. ;)

    U mnie też plamienia przed @ i potwierdzona wydoka prolaktyna i za mały progesteron. Mam wreszcie winowajce

    mhsvh371pdpt408y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest tak,że gdy mierzę rano tempkę i widzę że spadła ,to wiem że dosłownie za moment dostanę okres,albo już plamię. Tak jest w każdym cyklu. Nigdy nie dostałam @ np na następny dzień po spadku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie zawsze (już ponad rok mierzę temp) tempka obniżała się lekko w 19-20 dc (cykle mam z reguły 25dniowe) a spadała właśnie tak drugiego- trzeciego dnia @. A plamienia miałam po @. krwawienia trwały zawsze 5 dni a plamienia różnie od 2 nawet do 6.
    Poprzedni cykl miałam inny w 24. dniu temp była wysoko i w tym dniu plamiłam (taki jednorazowy wybryk to był ;P jedna plamka w nocy a potem nic)25 dc-sucho ani plamienia ani @. 26 dc dostałam krwawienia tak nagle, zawsze wcześniej "coś" wskazywało krwawienie trwało tylko dwa dni(skąpe). później Brunatne plamienia które trwały trzy dni, i to były naprawde słabe plamienia. I szczerzę mówiąc nie wiem co o tym myśleć...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ