X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

analiza wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 26 marca 2014, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mógłby się ktoś z doświadczonych wypowiedzieć na temat mojego wykresu- dokładnie chodzi mi o owulacje, śluz najlepszej jakości miałam w pn, wtedy tez byl wzrost temp, czy owulacja mogła wystąpic w pn? wtedy tez mialam bol owulacyjny, i jeszcze jedno pytanie- czy bromergon mógl mi skrócić cykle? wcześniej owu mialam 15-16 dnia, teraz wychodzi 12-13 dzień, a cykle skróciły sie z 29-30 do 26-27 dni

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 marca 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli szczyt śluzu zaobserwowałaś w 13 dc to odliczanie fl należy zacząć od 14 dc, a temperaturę z 13 dc uznać za zaburzoną. Jeżeli jutro temperatura będzie wynosić minimum 36,92 to jutro wieczorem skończy się u Ciebie okres płodności i będzie to znak, że owulacja już się odbyła.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 26 marca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje, ja dopiero się uczę, ale myślę że z każdym cyklem moja wiedza będzie coraz lepsza..... a tak się zastanawiałam nad tą owu bo z przyczyn niezależnych serduszkowanie musimy zakończyć na wczorajszym dniu i się zastanawiałam czy zdążyłam na owu:)

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 28 marca 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czy moge podłączyc sie pod pytanie? Zerknijcie prosze na mój wykres, to jest pierwszy cykl z obserwacjami i wydaje mi sie ze nic z tego nie wynika. W 13dc miałam monitoring, był ładny pecherzyk 17mm ale potem zadnych oznak owulacji tak jakby nie pekł :(
    Co o tym myslicie???

    p19uskjohisr6juh.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 marca 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że jeszcze owulacji nie było, bo cały czas odnotowujesz śluz rozciągliwy, a temperatury nie są wyższe (chyba że te z początku cyklu są w jakiś sposób zaburzone).

    Nie za wcześnie ten dupek? Wiem, że lekarze przepisują go od 15 dc ale to przez to że wciąż pokutuje przekonanie, że owulacja występuje książkowo w 14 dc. Duphaston może blokować owulację.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonisia owulacji jeszcze nie było, spokojnie może dopiero nadejdzie pęcherzyki dojrzewają i pękają w różnym tempie, więc obserwuj dalej cykl i temperaturę... Justeck... Nie wprowadzaj koleżanek w błąd duphaston w ilości 2 tabletek dziennie nie zablokuje owulacji. Dawki progesteronu powyżej 30 mg w ciągu doby mogą zablokować owulację, natomiast 2 tabletki dziennie po 10 mg to rachunek prosty = 20mg, raczej owulacji nie zagraża. Natomiast fakt, że duphaston powinno się brać od 3 dnia wyższych temperatur, czyli po owulacji. Wszystko zależy w jakim celu się go stosuje... Resztę opisałam w moim pamiętniku w poradach.

    Welonisia lubi tę wiadomość

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 marca 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, te informacje nt. dupka są niestety niespójne, bo część "ekspertów" twierdzi, że nie zakłóca owulacji, a część że zakłóca, mimo małej dawki. Wiadomo, lekarzem nie jestem, ale można się popłakać z frustracji nad ilością sprzecznych wiadomości i rad, w tym tych wydawanych przez medyczne autorytety. Jak wszystko na forum i w internecie, tak i moje wypowiedzi należy traktować bardziej jako wskazówkę zachęcającą do zaczerpnięcia głębszej wiedzy na dany temat ;)

    macadamia lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 28 marca 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie nagle mnei oświeciło. Zawsze brałam duphaston 16-25dc czasem 1x1 a czas2m 2x1 bo lekarze różnie przepisuja ale nie w tym rzecz. żawsze cykle z dupkiem były 28dniowe ZAWSZE! Oprócz dwóch w których brałam CLOSTILBEGYT.
    Teraz sobie dopiero przypomniałam że w sierpniu ubiegłego roku wzięłam pierwszy raz CLO i cykl mi sie wydłuzył o 7 dni czyli był 35dniowy ale ze w tym cyklu sie nie staraliśmy to nie zwrócilam na to uwagi,
    w kolejnym cyklu zaszłam w ciążę, test ciążowy zrobiłam dwa dni po spodziewanej @ i wyszly bardzo blade kreseczki a Beta 5dni po spodziewanej @ byla 583. Teraz zaczęłam to wszystko analizować i wychodzi na to ze wtedy owulacje miałam około 20dc!!!
    Moze u mnie Clostilbegyt wydłuza cykl zmuszając jajniki do produkcji jajeczek które z kolei wolniej rosną??? :)

    Ps. a tak swoja droga powiedzcie mi kiedy Ovufriend pokazuje owulacje na wykresie tzn kiedy rysuje te dwie czerwone krechy? w dniu owulacji czy dzień po niej????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 14:37

    p19uskjohisr6juh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Of wyznacza owulacje po podtrzymanym skoku temperatury przynajmniej 3 dniowym... Poza tym OF to BARDZO zawodna metoda wyznaczania owulacji. Dnia owulacji nie można precyzyjnie wynzaczyć, jedynie czas okołoowulacyjny.

    Justeck lubi tę wiadomość

  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 28 marca 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem tylko tyle ze temp musi najpierw spaść a potem podnieść sie o co najmniej 0.2st. dlatego myslałam że u mnie owulacja była 15dc ale Ovu nic nei wyznaczyło więc nie wiem jak to jest i co dalej bedzie :/
    Nie chcę tez wykończyć chłopa bo ostatnio on juz ledwo zipał 02icon_mryellow.gif

    p19uskjohisr6juh.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 marca 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To, o czym piszesz nie jest w żadnym wypadku regułą. Temp nie musi spaść, a wzrost nie musi być o 0,2 stopnia. Zachęcam do lektury na stronie iner.pl (zakładka metoda). Owu wyznacza to co uważa za owulację po ok. 3-4 wyższych tempkach, a czasami zupełnie arbitralnie, jeśli 'algorytm' nie wyłapie prawidłowości.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Welonisia Autorytet
    Postów: 593 504

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, zajrze na pewno tam bo ja wiem tylko tyle co mnie nauczyli na NPR w kościele :P Nigdy sie tym nie interesowalam az tak :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 21:52

    p19uskjohisr6juh.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ