X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Bardzo niska temperatura początkiem cyklu
Odpowiedz

Bardzo niska temperatura początkiem cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tajemniczazolza Przyjaciółka
    Postów: 84 59

    Wysłany: 30 września 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jestem tu nowa i chciałabym żebyście pomogły mi rozwiać wszelkie wątpliwości.
    Mam cykl tak 26-28 dniowy. W tym roku odnotowałam najkrótszy 25 i najdłuższy 33. Obecnie jestem w 10 dniu cyklu, mam śluz wodnisty już drugi dzień. Chodzi jednak o temperaturę. Zaczęłam ją mierzyć od 2 dnia cyklu o 7 rano. Jest bardzo niska. Utrzymuje się na poziomie 36,2 - 36,3. Dzisiaj było 36,2. Nie wiem czy to jest normalne, niby mam dzień płodny, ale żeby temperatura była aż tak niska? Dodam jeszcze, że bardzo szybko marznę. Mam zimne dłonie i stopy i nie ważne jak grubo się ubiorę, czy skarpetki, czy siedzę pod kocem. Momentalnie mam ręce zimne jak lody. Nie wiem czy to jest ze sobą powiązane. Chłopak namawia mnie na lekarza żeby zbadał mi tarczyce. A wy co o tym myślicie? Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

    s0c51i3.png
    24.02. - beta hCG 1062 <3
    29.02. - beta hCG 4911 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest Twoja normalna temperatura. Niektóre kobiety mają ją wyższą a inne jeszcze niższą. Masz dni płodne ok ale temperatura zmienia się dopiero wtedy kiedy następuje owulacja. W dzień owulacji następuje spadek (nie zawsze ale przeważnie) po czym następuje skok, który utrzymuje się aż do @. Nie widzę w tym nic niepokojącego. A jeśli chodzi o to, że cały czas Ci zimno... też miałam ten problem i to już od kilku lat, myślałam, że taka po prostu jestem a dopiero w tamtym roku jak byłam z synem w ciąży okazało się, że to anemia. Twój chłopak ma rację ;)

  • tajemniczazolza Przyjaciółka
    Postów: 84 59

    Wysłany: 30 września 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Czarnaa* dzięki za odpowiedź :) wyobraź sobie, że kilka miesięcy temu zdarzyło mi się mierzyć temperatury właśnie po owulacji i dochodziły do 37 czasem nawet 37,3. Myślałam, że nabiera mnie choróbsko jakieś, ale ta temperatura nie rosła ani nie spadała, potem dopiero powiązałam to ze sobą. Zapewne masz racje. Będę nadal kontrolować temperaturę. Martwi mnie jedynie to marznięcie. Chłopaka mama ma to samo, w krótkim czasie przytyła, ale za to starała się o dziecko kilkanaście lat. Dlatego pytam czy to jest jakoś powiązane czy nie będę miała problemów.

    s0c51i3.png
    24.02. - beta hCG 1062 <3
    29.02. - beta hCG 4911 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 września 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz anemię to nie ma powiązania z zajściem w ciążę, tylko w ciąży jest ona niebezpieczna, więc zapytaj może lekarza o badania krwi w tą stronę. Jak mówiłam, ja mam i też mi ciągle zimno do tego cały czas czułam się trochę zmęczona i senna a tarczycę mam ok a ogólnie jak starasz się o dziecko to warto by było porobić wcześniej badania na poziom hormonów i własnie wykluczyć takie rzeczy jak tarczyca, PCOS i inne ;)

  • tajemniczazolza Przyjaciółka
    Postów: 84 59

    Wysłany: 30 września 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mi ulżyło. ;)
    Dla mnie te badania to czarna magia, poczytam coś więcej na ten temat i zrobię tak jak piszesz.
    Dzięki :*

    s0c51i3.png
    24.02. - beta hCG 1062 <3
    29.02. - beta hCG 4911 <3
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 5 października 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    temperatury normalne
    ja do owu mam między 35,8-36,3

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • BELÉN Ekspertka
    Postów: 202 89

    Wysłany: 5 października 2015, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również w pierwszej części cyklu temperatury są niskie. Nawet po owulacji nie przekraczają 37 stopni. Na początku podejrzewałam niedoczynność tarczycy, gdyż stale miałam zamarznięte stopy i dłonie (nawet latem), włosy wypadały mi garściami i od dawna zmagam się z bardzo niskim ciśnieniem. Na szczęście hormony w normie.
    W każdym razie przy podobnych objawach zbadałabym hormony (tarczycę, wolny testosteron), żeby mieć pewność, że chociaż z tej strony nie ma żadnych przeszkód przy staraniach o potomstwo.

  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 5 października 2015, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja temp z 1 fazy cyklu to 36,2 w ustach. Rece i stopy mamcale zycie zimne ale wcale nie jestem zmarzluchem. Czasem innym jest bardziej zimno a ja chodze "rozchlystana" ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • gosska Przyjaciółka
    Postów: 86 21

    Wysłany: 10 października 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie temp. w normie... też jestem niskotemperaturowcem :) owocnych starań

    mini-graphics-aliens-and-space-872204.gif
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ