X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Brak owulacji?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Jaki może być powód tego, że nie mam owulacji? Ostatni cykl też był bezowulacyjny i trwał 45 dni. Miałam piękny śluz płodny, ból okołoowulacyjny a jednak temperatura mi się nie podniosła lub podnosi się o 0,1 stopnia. Pomóżcie, bo strasznie mnie ta cała sytuacja męczy.

    7a5d2f15c22e8add4d0f95c5b2199459.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2014, 16:25

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinnaś iść do lekarza, być może występuje u Ciebie zespół policystycznych jajników ( powstawanie dużej ilości małych pęcherzyków, które nie pękają), przyczyną może być też nadwaga lub znaczna niedowaga. Lekarz powinien to zbadać i w razie znalezienia przyczyny przypisać odpowiednie leki. Idź do ginekologa na pewno znajdzie jakieś rozwiązanie. Czasami cykle bezowulacyjne występują ale jeżeli się często powtarzają trzeba udać się do ginekologa.

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź!:)
    Byłam u ginekologa, bo od około roku mam nieregularne cykle. Wcześniej miałam normalne, ze wzrostem temperatury. Zrobiłam badania hormonalne i teoretycznie wszystko w normie, książkowo. No może poza tsh, które 3 miesiące temu miałam 2,2 (norma jest do 3,2 ale chcąc zajść w ciążę powinno być niższe). Ginekologicznie też niby wszystko ok, widać było że ginekolog nie miał pojęcia z czego mogą wynikać moje problemy, bo niby wszystko jest ok.
    Teraz pójdę do innego ginekologa i zobaczę co on mi powie, chociaż powiem szczerze taka niewiedza co może być przyczyną moich problemów jest przytłaczająca...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana, a prolaktyne badałaś?

    Gwiazdeczka27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prolaktyna jest częstym problemem

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badałam prolaktynę, progesteron, TSH, testosteron, Lh, FSH, estradiol,androstendion... wszystko w normie. Jak ginekolog nie wiedział co dalej ze mną zrobić to poszłam do endokrynolga. On mi kazał zrobić właśnie Lh, FSH i estradiol. Ale dziwi mnie, że endokrynolog nie kazał mi zbadać Ft3 i Ft4. Kazał mi brać euthyrox 25 i przyjść za pół roku. I tyle.

  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy temperatura po owulacji musi wzrosnąć o 0,2 stopnia? Mi po domniemanej owulacji (bólu okołoowulacyjnym, szczycie śluzu) zaczyna wzrastać, ale tylko o 0,1 albo 0,15 stopnia. Czyli coś się dzieje, ale z jakiegoś powodu nie chce rosnąć bardziej.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Damaris wrote:
    A czy temperatura po owulacji musi wzrosnąć o 0,2 stopnia? Mi po domniemanej owulacji (bólu okołoowulacyjnym, szczycie śluzu) zaczyna wzrastać, ale tylko o 0,1 albo 0,15 stopnia. Czyli coś się dzieje, ale z jakiegoś powodu nie chce rosnąć bardziej.
    0,2 to nie reguła nie musi tyle wzrosnąć. Jak wzrośnie mniej to dni płodne są dzień dłużej tylko żeby temp. była nad linią podstawową ( OF jej nie wyznacza)

    Damaris lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Damaris Koleżanka
    Postów: 36 7

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was mogłaby pokusić się o interpretację mojego wykresu? Czy była jakakolwiek szansa, że owulacja nastąpiła?

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie do mnie zobaczyć ? Miałam monitoring jak byłam na urlopie w Pl w 12dc pecherzyk miałam 3 mm w 14 9mm a w 16 12mm. Już na pierwszym usg lekarz powiedział że to bedzie bezowulacyjny. Teraz temp od parru dni lekko wzrasta a ovu wyznaczyło owulację i sama już nie wiem :( pomożecie ??? Swoją drogą ciekawe dlaczego mam bezowulacyjny? Może podróż do Polski w 6dc i to tak wpłynęło???

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ