X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co sądzicie na temat mojego wykresu?
Odpowiedz

Co sądzicie na temat mojego wykresu?

Oceń ten wątek:
  • Czarna1987 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem tu nowa, staram się o dzidzię od ok 10 cykli, jednak z wykrytą podwyższoną prolaktyną dopiero 4. Temperaturę mierzę 1 cykl.
    https://ovufriend.pl/graph/f7a7b69f09cb2183d26422f5cd529f2c

    Natu93 lubi tę wiadomość

  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 13 lutego 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak wyłączysz wskazany dzień owu to powinien pokazać Ci kiedy on uważa.
    Czy sam program Ci tak wyznaczył?
    bo linia przerywana to tak jakby albo ty wyznaczyłaś ten dzień albo nie są spełnione wszystkie warunki owulacji.
    Obserwuj swoje ciało i zapisu , z każdym cyklem będzie łatwiej.


    A teraz i ja dołączam się do pytania , nie za bardzo wiem co mam robić dziś test wyszedł mocniejszy ale nadal nie piękny i nie wiem czy jest szansa, ze z tego coś będzie czy nie :(




    marzenia się spełnią
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana wygląda na to że nie masz śluzu płodnego. Bierzesz coś na poprawę śluzu? Może brałaś/bierzesz jakieś leki hormonalne?
    Śluz można powiedzieć jest najważniejszy przy stwierdzaniu dni płodnych i do zapłodnienia.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 15 lutego 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba ze byl plodny wczesniej, sa luki w sluzie dlatego program nie do konca jest pewny kiedy nastapila owulacja- mogla by 7 lutego a mogla byc i 4ego z powolnym wzrostem

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Czarna1987 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 16 lutego 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero się uczę obserwacji i systematycznych pod tym względem ;-) ale następny cykl będę obserwowała sumiennie co mam nadzieję mi pomoże ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2014, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wita dopinam się pod temat .
    Jestem nowa na forum i jest to mój pierwszy prawie pełny wykres .
    Czy może ktoś pomóc mi zinterpretować go czy przebiega prawidłowo

    https://ovufriend.pl/graph/5af5e8f85e6fa757096e1df05049734c

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 23 lutego 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hany wrote:
    Wita dopinam się pod temat .
    Jestem nowa na forum i jest to mój pierwszy prawie pełny wykres .
    Czy może ktoś pomóc mi zinterpretować go czy przebiega prawidłowo
    Kochana wg. mnie nie ma nic niepokojącego ale jak często bywa OF nie zbyt dokładnie wyznaczył dni płodne, bo z Twoich informacji wynika że śluz najlepszej jakości miałaś 15 dc (w innym dniu pewnie go nie zaobserwowałaś więc przyjmujemy ten dzień jako szczyt objawu śluzu) 16 dc zanotowałaś objaw szyjki (pewnie tego dnia była najwyżej) więc wg NPR Twoje dni płodne skończyły się najpóźniej 19-20 dc. Podejrzewam że OF troszkę za wcześnie wyznaczył Ci owulacje, ale ten program tak ma że lubi się mylić... a także myli sie wyznaczając dni płodne i niepłodność po owulacyjną, bo nie ma opcji zaznaczenia szczytu śluzu a w NPR to podstawa obok temp.
    Wykres wygląda prawidłowo więc nie masz się czym martwić :) Polecam w przyszłych cyklach jeżeli śluz będzie występował kilka dni aby zaobserwować kiedy był najlepszej jakości.
    W poradach pamiętnikowych w skrócie opisałam jak interpretować cykl i dlaczego szczyt objawu śluzu jest tak ważnym objawem. Polecam interpretacja nie jest trudna :) Link do porad :
    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję Vanessa a już myślałam że coś jest nie tak bo jak obserwuje inne wykresy to tam temperaturka szaleje a u mnie tak jakoś płasko :) Dzięki za linka idę poczytać .

  • karolcia22 Znajoma
    Postów: 26 13

    Wysłany: 25 lutego 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kobietki co sadzicie o moj styczniowym pelnym wykresie :) Bardzo dziekuje za opinie

    4e7439ba33888d48819d93ba5151b64d.png

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 26 lutego 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia22 wrote:
    kobietki co sadzicie o moj styczniowym pelnym wykresie :) Bardzo dziekuje za opinie
    nie miałaś w ogóle śluzu czy nie zaznaczałaś?
    Dlaczego myślisz że owulacja była w 19 dc?
    Mi to wygląda na bezowulacyjny...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • karolcia22 Znajoma
    Postów: 26 13

    Wysłany: 26 lutego 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sluzu nie zaznaczalam w styczniu niestety chodz byl skapy ale ten miesiac postaram sie cos wyciagnac ( skapo).

    Owulacje zasugerowalam sie testem owulacyjnym ktory wykonalam w 19 o godzinie 20.00 wyszlo pozytywny zrobiony zostal jeszcze raz o 24 i tej grube krechy pozytywnego tesu. Ale nastepny dzien bylo juz po..

    Tez tak myslalam ze moglby byc bezowulacyjny ale niby ten skok byl chodz tez bralam Luteine po tam zwanym skoku temperatury.

    Ale mam nadzieje ze to tylko ten styczniowy byl pechowy a lutowy bedzie juz poprawny.

  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 26 lutego 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny popatrzcie na mój cykl ; ( co mi tak temp skacze w f lutealnej ??? Co sądzicie ?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia22 wrote:
    sluzu nie zaznaczalam w styczniu niestety chodz byl skapy ale ten miesiac postaram sie cos wyciagnac ( skapo).

    Owulacje zasugerowalam sie testem owulacyjnym ktory wykonalam w 19 o godzinie 20.00 wyszlo pozytywny zrobiony zostal jeszcze raz o 24 i tej grube krechy pozytywnego tesu. Ale nastepny dzien bylo juz po..

    Tez tak myslalam ze moglby byc bezowulacyjny ale niby ten skok byl chodz tez bralam Luteine po tam zwanym skoku temperatury.

    Ale mam nadzieje ze to tylko ten styczniowy byl pechowy a lutowy bedzie juz poprawny.
    Testy owu nie gwarantują owulacji a U ciebie ten skok był bardzo krótki co może świadczyć o braku owuki. Powodzenia w następnym cyklu, sprawdzaj śluz i zapamiętaj którego dnia był najlepszej jakości.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 26 lutego 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Dziewczyny popatrzcie na mój cykl ; ( co mi tak temp skacze w f lutealnej ??? Co sądzicie ?
    Tempka przebiega prawidłowo. Jednodniowy spadek jest rzeczą normalną.
    Dodam jeszcze tyle że OF źle Ci wyznaczył dni płodne. Na pewno trwały dłużej niz program Ci to sugerował.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Też jestem nowa. Ogólnie temperaturę mierzę ponad rok, ale o dziecko staramy się z mężem od 3 miesięcy. Zawsze radziłam sobie z interpretacją mojego cyklu, ale ten jest dziwny. Rozciągliwy, bardzo płodny śluz zanotowałam 14 dc, później przyszła angina i śluz był już kremowy i lepki, więc pomyślałam że w czasie choroby była owulacja. Ale teraz po chorobie obserwuje wodnisty śluz, mniej rozciągliwy, ale w dużych ilościach. Temperatura też jakaś nie moja. Wiem że to też przez chorobę, ale jak myślicie - czy owulacja była ok 14 dc i nie zwracać uwagę na ten wodnisty śluz, czy dopiero teraz po chorobie się odważyła? A może w ogóle jej nie było? https://ovufriend.pl/graph/0ae2a2837d5a30abb91c34c64a5f921d

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 28 lutego 2014, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vraska wrote:
    Hej dziewczyny! Też jestem nowa. Ogólnie temperaturę mierzę ponad rok, ale o dziecko staramy się z mężem od 3 miesięcy. Zawsze radziłam sobie z interpretacją mojego cyklu, ale ten jest dziwny. Rozciągliwy, bardzo płodny śluz zanotowałam 14 dc, później przyszła angina i śluz był już kremowy i lepki, więc pomyślałam że w czasie choroby była owulacja. Ale teraz po chorobie obserwuje wodnisty śluz, mniej rozciągliwy, ale w dużych ilościach. Temperatura też jakaś nie moja. Wiem że to też przez chorobę, ale jak myślicie - czy owulacja była ok 14 dc i nie zwracać uwagę na ten wodnisty śluz, czy dopiero teraz po chorobie się odważyła? A może w ogóle jej nie było? https://ovufriend.pl/graph/0ae2a2837d5a30abb91c34c64a5f921d
    Owulacji na pewno nie było takie jest moje zdanie pewnie przez chorobe została zablokowana i dopiero teraz zaczyna startować na nowo więc za kilka dni powinien być skok oczywiście trzeba obserwować śluż kiedy będzie szczyt i działać :) Powodzenia

    Vraska lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, kochana jesteś :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temp. dziś taka jak wczoraj. Tylko coś mi mówi, że już po owulacji, bo szyjka nie taka - jest zamknięta, twarda i bardzo nisko.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 1 marca 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vraska wrote:
    Temp. dziś taka jak wczoraj. Tylko coś mi mówi, że już po owulacji, bo szyjka nie taka - jest zamknięta, twarda i bardzo nisko.
    Temp. może podskoczyć po owulacji do 4 dni

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Patrycha Ekspertka
    Postów: 224 356

    Wysłany: 1 marca 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Was Kochane :)

    chciałam napisać prywatną wiadomość ale chyba się nie da albo ja źle szukałam.
    Vanessa jestem po @ jeszcze trochę plamię i dziś zrobiłam test ovu i wyszedł pozytywnie.. czyli wychodzi na to że mam wcześnie owulację więc mogłam zajść w ciąże 3 dni po @.

    Aniołki 24.07.2013

    relgio4pvwnm6mxt.png

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ