Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co sądzicie o moim wykresie
Odpowiedz

Co sądzicie o moim wykresie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • siasiula13 Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 22 października 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak oglądam wasze wykresiki i sama już nie wiem. U mnie ta temperatura wszedzie jakaś taka prawie sama. Co myślicie?? Z góry dziękuję za odp

    32854d129e41fb41dee4cf93c1b500c5.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 14:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadaj sobie podstawowe pytanie - jakim termometrem mierzysz, i w jakim miejscu - może to tu gdzieś leży problem...

  • siasiula13 Koleżanka
    Postów: 33 10

    Wysłany: 22 października 2014, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termometr elektroniczny a mierze dopochwowo :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termometr elektroniczny (zwłaszcza z jednym miejscem po przecinku) nie jest wskazany - wyniki pomiarów, nawet jeden po drugim będą się różniły. Polecany jest szklany termometr owulacyjny (wypełniony rtęcią lub galistanem) - tu temperatura będzie poprawnie zmierzona, bo jest to stała fizyczna (rekcja na temperaturę).
    Poczytaj ten wątek

    Jak będziesz miała pewność, że pomiar jest prawidłowy, a wykres się nie zmieni, to takie temperatury warto by pokazać lekarzowi lub chociażby nauczycielowi NPR.
    Zbyt płaski wykres może wskazywać na cykle bezowulacyjne. Ogólnie - jak zauważysz szczyt śluzu (ostatni dzień występowania śluzu relatywnie najlepszej jakości) musisz spojrzeć na 6 temperatur przed szczytem - i przez najwyższą z nich przeprowadzić poziomą kreskę. Następnie 3 kolejne temperatury po szczycie powinny być ponad tą linią, z czego trzecia o min 0,2 stopnia, jeśli nie to i 4 musi być wyższa (już o dowolną wartość).
    Tak to mniej więcej wygląda w samodzielnej interpretacji:
    http://banny.republika.pl/Obrazy/Iner.jpg

    Jeśli będziesz w stanie taką analizę (chociażby z małymi różnicami wykonać), może to oznaczać, że taka Twoja uroda i temperatury zbytnio się nie różnią... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 21:45

    siasiula13 lubi tę wiadomość

  • lilia88 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 października 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b9ed37f1061e6c101a610f73188e08eb.png

    Dziewczyny co sądzicie o moim wykresie? Bo wydaje mi się, ze tym razem bez owulacji się obyło;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwie ostatnie temperatury masz zaburzone, a obstawiałabym to miejsce - godzina pomiaru jest wcześniejsza a temperatura wyższa, więc wiesz... :>
    Niestety tutaj można zaznaczać godzinę co 30 min, ale jeśli standardowo mierzysz o godzinie 6:00, to wg Roetzera pomiary wykonane w godzinach: 5:15 - 6:45 nie byłyby tymi zaburzonymi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilia88 wrote:
    b9ed37f1061e6c101a610f73188e08eb.png

    Dziewczyny co sądzicie o moim wykresie? Bo wydaje mi się, ze tym razem bez owulacji się obyło;(
    jakie zazwyczaj masz cykle? Dla mnie jezeli wszystko dobrze zaznaczylas to mozliwa jest w 15-16 d.c

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ