X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Cykl bezowulacyjny?

Oceń ten wątek:
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 25 lutego 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Moim zdaniem @ dostaniesz najwcześniej jutro albo i po jutrze.
    A to że OF przestawia owulację to nie powód do zmartwień olej to, to żaden problem żeby sobie tym głowę zaprzątać.

    No i przyszla dzisiaj @, przez pol dnia mialam tylko lekkie plamienia i zero bolu brzucha. Dopiero po poludniu przyszla na dobre. Czyli cykl mial 27 dni, jest postep :)

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 26 lutego 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atakasobiejedna wrote:
    No i przyszla dzisiaj @, przez pol dnia mialam tylko lekkie plamienia i zero bolu brzucha. Dopiero po poludniu przyszla na dobre. Czyli cykl mial 27 dni, jest postep :)
    Czyli nie dużo się pomyliłam :D

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Anuska127 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 2 marca 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was jeszcze raz :) Możecie mi powiedzieć dlaczego OF znowu wróciło do poprzedniej interpretacji mojego cyklu i zaznaczyło mi owulacje tam gdzie wg mnie dochodziło jedynie do niej, ale się nie odbyła? Wg mnie owu bardziej odbyła się 31 dc. niż 18 dc, choć to 18 dc. miałam więcej objawów na nią wskazujących (ale wyższa tempka nie utrzymała się długo), a teraz utrzymuje się nadal na wysokim poziomie (od 31 dc.). W takim przebiegu sprawy OF pokazuje mi że mogę już testować, ale jakoś nie wierzę w to...Co o tym myślicie?

    8de8727c75cffd2c5c9d3266de486b9d.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2014, 10:34

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 2 marca 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska127 wrote:
    Witam Was jeszcze raz :) Możecie mi powiedzieć dlaczego OF znowu wróciło do poprzedniej interpretacji mojego cyklu i zaznaczyło mi owulacje tam gdzie wg mnie dochodziło jedynie do niej, ale się nie odbyła? Wg mnie owu bardziej odbyła się 31 dc. niż 18 dc, choć to 18 dc. miałam więcej objawów na nią wskazujących (ale wyższa tempka nie utrzymała się długo), a teraz utrzymuje się nadal na wysokim poziomie (od 31 dc.). W takim przebiegu sprawy OF pokazuje mi że mogę już testować, ale jakoś nie wierzę w to...Co o tym myślicie?
    Moim zdaniem owulka na 100 % nie odbyła się 18 dc. 32 dc wieczorwm rozpocęły Ci sie dni niepłodności po owulacyjnej. A to co sugeruje OF to bardzo często jedna wielka bzdura.
    Bardzo ważną sprawą a może i najważniejsza przy interpretacji jest szczyt śluzu. U Ciebie podejrzewam że był 24 lub 25 dc i w tm przypadku to akurat na jedno wychodzi, ale nie zawsze i na przyszłość zaobserwuj ten objaw i przy prośbie interpretacji od razu podaj kiedy miałaś szczyt śluzu a jeżeli ktoś Ci interpretuje wykres bez informacji o szczycie śluzu to sie tym nie sugeruj bo interpretacja wg. NPR kręci sie wokół tego objawu a bez tego nie ma możliwości wyznaczenia dni płodnych/niepłodnych

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Anuska127 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 2 marca 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za szybką odpowiedź ;) Na serio jakoś zapominam by pisać o tym szczycie śluzu. W moim przypadku był on tak jak podejrzewasz 25 dc. chociaż dziwi mnie to, że temperatura podskoczyła w miarę wyraźnie dopiero po 31 dc.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 2 marca 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska127 wrote:
    Dzięki za szybką odpowiedź ;) Na serio jakoś zapominam by pisać o tym szczycie śluzu. W moim przypadku był on tak jak podejrzewasz 25 dc. chociaż dziwi mnie to, że temperatura podskoczyła w miarę wyraźnie dopiero po 31 dc.
    Pierwszy wyraźny skok temp. miałaś w 30 dc. Wystarczy że temp wzrośnie o 0,05 st. nad linię podstawową (OF jej ie wyznacza).

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Daisy Autorytet
    Postów: 3480 4306

    Wysłany: 3 marca 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam i czytam i juz jestem na milion % pewna, że jednak termometr powinien mieć 2 miejsca po przecinku, dla samego wyraźnego wykresu. Bo tak to i tak jak ma termometr granice bledu -/+ 0.1 to jest niemiarodajne, ale chociaż wykres przejrzysty.. :)

  • frania Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 3 marca 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! jestem tutaj nowa.. czy mogłabym prosić o pomoc w wyznaczeniu czy owulacja się już odbyła? Szczyt śluzu płodnego przypadł 2.03.2014. Temperatura mierzona zawsze po przynajmniej 3 godzinach snu (praca zmianowa). Jest to drugi cykl po odstawieniu tabletek anty..
    fb8ac345db8097be3960450278cfe2b6.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2014, 15:33

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Dziewczyny w tym cyklu ovu nie wyznaczyło mi owulki a temp. mam w górze od 12dc fakt że raz spadek raz w górę ale nie wiem. Mogłybyście zerknąć na mój wykres ? Czy faktycznie nie było owulacji
    Kiedy był szczyt śluzu?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frania wrote:
    Witam! jestem tutaj nowa.. czy mogłabym prosić o pomoc w wyznaczeniu czy owulacja się już odbyła? Szczyt śluzu płodnego przypadł 2.03.2014. Temperatura mierzona zawsze po przynajmniej 3 godzinach snu (praca zmianowa). Jest to drugi cykl po odstawieniu tabletek anty..
    No jestem pełna uznania podziwu i przede wszystkim wdzięczna :) wreszcie nie musiałam zadawać podstawowego pytania o szczyt śluzu :) :) :)
    Ale niestety trudno coś stwierdzić bo temp. była mierzona o różnych porach. Rozumiem praca zmianowa... ale mierz dalej temp. tak jak do tej pory zobaczymy czy temp. będzie teraz rosła po szczycie a po za tym po anty cykle mogą być zaburzone, bezowulacyjne dopóki organizm nie wróci do normalności po anty.

    frania lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • frania Debiutantka
    Postów: 14 4

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki vanessa :)

    czyli jak już teraz będzie utrzymywała się na w miarę wyższym poziomie będzie można przyjąć 2.03 jako orientacyjną datę owulacji?

    Wczoraj podbrzusze bolało okropnie, prawy jajnik i te, bolące piersi i aż piekące sutki, wrr.. :( W poprzednim cyklu było tak samo, przez te objawy byłam w urojonej ciąży a okres przyszedł dopiero po negatywnej becie z krwi..

    W sumie to i tak nowe serduszka pojawiają się codziennie, ale nie ukrywam, że przeważnie było to rzadziej i codzienne przyciskanie męża mi nie służy, a jakby było wiadomo, że już po owu mogłabym wyluzować... :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    miałam trochę rozciągliwy w 15dc i tu też był lekki spadek gdzie potem już mam w górze i tutaj mogła być owulacja chyba co nie ?
    A 11 dc nie była jeszcze temp zaburzona? a ten kac po alko? Po alko podobno temp zaburzona. Możliwe że owu była ok 15 dc tylko trudno to tak dokładnie określić kiedy ten wzrost temp się rozpoczął bo nie można brać pod uwagę tych zaburzonych i nie wiadomo jaka wtedy by była temp. a tym samym nie wiadomo jak duży ten skok 16 i 18 dc. Dla pewności serduszkować nie zaszkodzi :)
    Jak temp pójdzie nadal w górę albo nie spadnie to możliwe że owu była ok. 15 dc.

    Landryneczka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frania wrote:

    czyli jak już teraz będzie utrzymywała się na w miarę wyższym poziomie będzie można przyjąć 2.03 jako orientacyjną datę owulacji?
    Trudno powiedzieć bo:
    1. jesteś po anty i nie wiadomo jakie sygnały wysyła organizm i ile one mają wspólnego z owulacją i czy dobrze się z nią zgrywają.
    2. temp nie jest mierzona o tej samej porze i nie wiem na ile brać to pod uwagę mimo tego że była mierzona po co najmniej 3 godzinnym śnie.

    Landryneczka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 3 marca 2014, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landryneczka wrote:
    Od 13dc miałam wzrost , 12dc miałam niską temp. więc już nie wiem sama zobaczymy jak dalej bd to wyglądać o ile @ nie dostanę dziś albo jutro dziękuję vanessa za pomoc :*
    Kochana ale wzrost inaczej sie liczy. Do wyższych temp. (czyli wzrostu) zalicza sie temp. po szczycie śluzu leżące nad linią podstawową (OF jej nie wyznacza) a linia podstawowa przebiega przez najwyższa temp. z 6 niższych przed szczytem śluzu lub około szczytowych bo czasem po szczycie kilka temp jest jeszcze niższych. Zerknij do moich porad pamiętnikowych tam opisałam zasady interpretacji. Można powiedzieć że wszystko kręci sie wokół szczytu śluzu a OF nie ma takiej opcji i dlatego często błędnie wyznacza dni płodne
    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    Landryneczka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam prośbę, czy możecie zobaczyć czy mój cykl był bezowulacyjny? to mój pierwszy pełny wykres na Ovu i nie bardzo wiem :(

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 6 marca 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1704 wrote:
    Dziewczyny mam prośbę, czy możecie zobaczyć czy mój cykl był bezowulacyjny? to mój pierwszy pełny wykres na Ovu i nie bardzo wiem :(
    Ale cykl jeszcze się nie skończył... kiedy miałaś szczyt sluzu? po szczycie śluzu tempka może wzrosnąć nawet za 5-6 dni.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Ale cykl jeszcze się nie skończył... kiedy miałaś szczyt sluzu? po szczycie śluzu tempka może wzrosnąć nawet za 5-6 dni.
    Z moich obserwacji sądzę, że szczyt miałam we wtorek. Chyba za bardzo sugeruje się tym wykresem a słyszałam, że on często się myli. W poniedziałek miałam typowe bóle owulacyjne, we wtorek kuł mnie i to nawet bardzo lewy jajnik. Od wczoraj mam ogromne piersi i to mnie doprowadza do pozytywnego myślenia :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 6 marca 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno śluz najlepszej jakości był we wtorek 17 dc? Żadnego śluzu wtedy nie zanotowałaś... może nie zaznaczyłaś albo się pomyliłaś podając tą informacji... więc pytam żeby się upewnić :)
    Tak OF myli się.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Na pewno śluz najlepszej jakości był we wtorek 17 dc? Żadnego śluzu wtedy nie zanotowałaś... może nie zaznaczyłaś albo się pomyliłaś podając tą informacji... więc pytam żeby się upewnić :)
    Tak OF myli się.
    Dziś temperatura skoczyła, owulacja została wykryta 4 marca :) mam trochę problem z śluzem, dopiero się uczę :(

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1704 wrote:
    Dziś temperatura skoczyła, owulacja została wykryta 4 marca :) mam trochę problem z śluzem, dopiero się uczę :(
    Jesteś pewna że OF się nie pomylił? Źle Ci zaczął liczyć FL. Pierwszy jej dzień i pierwszy skok temp masz 19 dc i tym samym OF źle Ci wyznaczył dni płodne. Owulację mogłaś tak samo mieć 15,16,17,18 lub 19 dc :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ