X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy to jest normalne?
Odpowiedz

Czy to jest normalne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dorota89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 27 lutego 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez trzy lata brałam hormony (NovuRing), w maju je odłożyłam. I od tamtej pory zaczęły się cyrki z moimi cyklami; trwają 35-50 dni. Obserwuję się od 3 cykli (u mnie jest to od listopada;/) i wydaje mi się, że dziwne rzeczy się u mnie dzieją - mam dosyć niską temperaturę (mimo, że do "zmarzluchów" nie należę, a wręcz odwrotnie - jest mi często za gorąco). Byłam oczywiście u lekarza, a nawet dwóch i oboje mówili to samo - "proszę czekać, to normalne". Przekopałam już niejedno forum i nigdzie takich anomalii nie spotkałam. A co Wy, drogie forumowiczki sądzicie na ten temat? Proszę o opinie i z góry dziękuję za pomoc;)

    Aniołek 28.08.2015 - 30.10.2015 [*]
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 27 lutego 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 lata stosowania hormonów to wystarczająco długo ,by porządnie zaburzyć naturalną gospodarkę hormonalną. Oczywiście każdy organizm dochodzi do siebie swoim rytmem ale myślę ,że lekarze mają rację i trzeba czekać. 3 cykle od listopada to nie jest wcale az tak źle. Moje znajome po odstawieniu tabletek czekały na @ 3 miesiące , ja osobiście stosowałam antykoncepcję hormonalną rok i pierwsza @ po odstawieniu spóźniła mi się ze 3-4 tygodnie, później też były zawirowania aż w końcu wszystko wyregulowało się i miałam cykle jak w zegarku co nie zdarzało mi się przed braniem tabsów.

    Zależy też z jakiego powodu stosowałaś hormony, jeżeli z innego niż antykoncepcja to może w tym jest przyczyna ?

    dorota89 lubi tę wiadomość

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 27 lutego 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, a co to znaczy, że masz niska temperaturę?
    Temperatura podstawowa może być różna, ważne, żeby cykl był dwufazowy - z fazą niższej i wyższej temperatury :)

    A co do długości cykli, to tak jak napisała Młoda - organizm musi się uregulować na nowo

    dorota89 lubi tę wiadomość

  • dorota89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 27 lutego 2014, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za pocieszenie. Już zaczynałam panikować, że naprawdę coś złego się dzieje. Hormony brałam tylko z powodu antykoncepcji, a niska temperatura? No cóż w momentach "szczytowych", czyli tuż po owulacji 36,6 to max, często też moje temperatury spadają nawet poniżej 36. Jeszcze raz dziękuję za pomoc:)

    Aniołek 28.08.2015 - 30.10.2015 [*]
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 27 lutego 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorota89 wrote:
    Dzięki Dziewczyny za pocieszenie. Już zaczynałam panikować, że naprawdę coś złego się dzieje. Hormony brałam tylko z powodu antykoncepcji, a niska temperatura? No cóż w momentach "szczytowych", czyli tuż po owulacji 36,6 to max, często też moje temperatury spadają nawet poniżej 36. Jeszcze raz dziękuję za pomoc:)

    Zwykle mam przed owu 36.1/2, a po niej 36.5/6 i jest to zupełnie normalne, moja mama też to ma, u nas to rodzinnie związane z niskim ciśnieniem ;)

    48f411ed51.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ