X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy to już owulacja?
Odpowiedz

Czy to już owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak myślicie czy to już owulacja ? Mam 32-33 dniowe cykle. Aplikacja milczy, nie wskazuje , że owu nadeszła.. Testy owulacyjne mam kiepskiej jakości, kupione gdzieś na necie, nie do końca potrafię je właściwie interpretować.. Dzień przed skokiem były dwie kreski, ale druga nie tak intensywna- wg instrukcji- wynik negatywny. kolejne testy negatywne, die kreski widoczne ale ta druga kreska bardzo, bardzo słabiutka ...

    70752cc50e3c281f400de0b959fa3103.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2018, 19:32

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z testami jest różnie. Spróbuj je robić koło południa, tak radzi OF. Co do automatycznego wyznaczenia owulacji, OF robi to chyba dopiero po 3-ech wyższych temperaturach. Tak u mnie było.

  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info:) To mój pierwszy cykl w tej aplikacji. Jeszcze raczkuje, ale mam nadzieje , że szybko to ogarnę i samodzielnie nauczę się właściwie interpretować wykresy :).

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój drugi i już się czuję dużo mądrzejsza niż przy pierwszym :) Tylko ta szyjka jest dla mnie czarną magią, ale może w trzecim załapię ;)

  • Starająca sie 88 Koleżanka
    Postów: 61 6

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak... po 3 wyzszych temperaturach ovu wyznacza ci owulacje..mi dzisiaj wyznaczyl ze owulacje mialam.3 dni temu

    Czekając na Ciebie...
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teverde, ja staram się obserwować szyjkę..ale czy ja to dobrze interpretuję to na 100% pewna nie jestem. Poczytałam w " Baza wiedzy" o obserwacji szyjki i nieco mi się temat rozjaśnił :)

    Starająca się 88, dzięki za informację;)

    .
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Starająca się 88 - dziś kolejna wyższa temp. OVU wyznaczyło owulację na 19 stycznia :)

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naszaa wrote:
    Teverde, ja staram się obserwować szyjkę..ale czy ja to dobrze interpretuję to na 100% pewna nie jestem. Poczytałam w " Baza wiedzy" o obserwacji szyjki i nieco mi się temat rozjaśnił :)

    Dokładnie. Jeszcze miękkość i wysokość jakoś tam ocenię, ale otwartość?! Która część ma być otwarta/zamknięta? Nie ogarniam...

  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teverde, dziś znalazłam taką ciekawostkę, gdzieś tutaj jedna z dziewczyn zamieściła.

    " Podczas kilku dni poprzedzających owulację szyjka macicy znajduje się wyżej i jest miększa (a także bardziej otwarta). Po upływie dni płodnych, szyjka będzie niżej, będzie bardziej twarda, a także bardziej zamknięta. Zmiany te można zaobserwować tylko w jeden sposób: umieszczenie palców głęboko wewnątrz pochwy.
    Staraj się sprawdzać szyjkę o tej samej porze każdego dnia, gdyż jej zachowanie może się zmieniać w zależności od pory dnia.

    Prowadź obserwacje zawsze w tej samej pozycji, gdyż ma ona wpływ na relatywne położenie szyjki przy badaniu.

    Dobre pozycje to kucanie lub stanie z jedną stopą na stołku (albo na sedesie).

    Zrelaksuj się (wraz z upływem czasu będzie to coraz łatwiejsze).

    Ostrożnie włóż do pochwy dwa palce, tak głęboko, aż poczujesz opór. To jest szyjka macicy. Dotykając jej delikatnie zauważysz, że jest ona gładka, delikatna, I nieco bardziej zwarta, niż otaczające ją ścianki pochwy.
    OBSERWACJA SZYJKI MACICY

    1. Na początku cyklu szyjka jest:
    - nisko,
    - zamknięta,
    - twarda.

    2. Gdy narastają objawy płodności:
    - wyżej,
    - otwarta,
    - miękka.

    3. Gdy zbliża się owulacja:
    - wysoko,
    - otwarta,
    - miękka.

    4. Po owulacji szyjka jest:
    - nisko,
    - zamknięta,
    - twarda."

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Dzięki wielkie! Tylko.. jak Wy byście opisały tą całą otwartość? Że niby gdzieś jest jakieś wejście?! Haha, może jestem jeszcze dziewicą, bo ja nic nie czuję :)
    ...
    (taki tam żenujący żart prowadzącego)

  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam jeszcze taki wpis:)
    "Jeśli chodzi o określenie otwartości spróbujcie wymacać na środku szyjki otworek. Jeśli koniuszek palca zdoła się w nim lekko zagłębić to jest otwarta."

    .
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) mi z szyjką bardzo pomogły zdjęcia jak to wygląda na różnych etapach cyklu. Spróbujcie, może wam też coś to rozjaśni ;)

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też patrzyłam na zdjęcia w necie i potem sprawdzałam u siebie.I dziewczyny które już rodziły u nich jest nie do końca zamknięta (tak jest u mnie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2018, 15:44

    ignite
  • Netka96 Koleżanka
    Postów: 192 11

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, tak rzeczywiście jest. Ale ja znalazłam zdjęcia też takie po porodzie i wtedy ten otwór był taki jak "u" trochę. Nie wiem czy to się czuje czy nie, bo ja dzieci nie mam jeszcze ;) jeśli się czuje to może zdjęcia obrazują na jakim poziomie mówi się o zamkniętej a na jakim o otwartej

    d81d4c1ebc692f3cdceb4d13c8859003.png
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bałam się zdjęć, ale.. jest ok. Przesyłam link poniżej, ciekawy opis, zdjęcia "dogłębne" ;) Wchodzicie na własną odpowiedzialność ;)
    http://www.nprtech.ehost.pl/Szyjka-macicy.html

    Przesyłam też zdania, które trochę mi rozjaśniły w głowie:

    "Dodatkowo możesz zwrócić uwagę na kierunek szyjki, ponieważ w okresie płodnym skierowana jest do ujścia pochwy, a w czasie niepłodnym – w stronę odbytu."

    "W okresie niepłodności szyjka jest twarda (jak czubek nosa), a w dniach płodnych – miękka (jak wargi)."

  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) trochu mi się temat rozjaśnił:D Dziś ovu zmieniło mi o jeden dzień wystąpienie owulacji z 15 na 16 dzień..miałyście taką sytuację ?

    .
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, po dopisaniu jakiejś temperatury albo objawu czy testu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2018, 21:31

  • ignite Autorytet
    Postów: 444 103

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak masz linię przerywaną tzn, że jeszcze się zmieni,chociaż u mnie jak była linia już ciągła po dopisaniu temp. i objawów zmieniła się.

    ignite
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignite u mnie była linia ciągłą i właśnie po wpisaniu objawów OVU przestawiło owulację o jeden dzień.

    .
  • Naszaa Koleżanka
    Postów: 46 8

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualnie wykres wygląda tak, co sądzicie?
    https://ovufriend.pl/graph/70752cc50e3c281f400de0b959fa3103

    Następnego dnia po owulacji miałam taki dziwny ból w podbrzuszu, lekko promieniował do lewego jajnika. Byłam jakaś taka słaba, a dziś mam takie trochu uczucie jakbym miała być chora. Wiem , ze to zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek przypuszczenia.. Mąż się ze mnie śmieję, że już się zachowuje jak ciężarna hihi :)

    .
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ