X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czyżby zepsuty termometr???
Odpowiedz

Czyżby zepsuty termometr???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane Forumowiczki, mam następujący problem. 4 miesiąc prowadzę pomiary temperatury i obserwuję objawy cyklu. W tym miesiącu tempkę mierzę o stałej godzinie, między 5.30 a 6 rano (słyszałam, że tak niewielkie odchylenie nie ma wpływu). Używam do tego termometru elektronicznego Microlife a miejsce mierzenia to pochwa. Od 2 cykli mój wykres jest płaski, tempki się wahają od 36,2 do 36,4 i nie widzę wyraźnego skoku. Nawet jak mam to 36,4 to potem znowu spada do 36,2. Założyłam, że pewnie do owulacji nie doszło (pomimo śluzu bardzo dobrej jakości i zmian szyjki macicy, już byłam zadowolona :( ), ale dzisiaj przyszło mi do głowy, że może to z termometrem jest coś nie tak. Postanowiłam więc skonfrontować jego wynik z termometrem rtęciowym i różnica była dość duża, bo elektroniczny pokazał tylko 37,05 a rtęciowy 37,4 (pomiar robiony w ciągu dnia, nie zaraz po przebudzeniu)! Powiedzcie mi Kochane, czy mogło się zdarzyć że na wynik miało wpływ np to jak głęboko wsunęłam każdy z termometrów? Rtęciowym nigdy wcześniej nie mierzyłam i może to głupie ale nie wiedziałam jak daleko go wsunąć. Czy może one nie muszą wcale pokazać tej samej temperatury i od następnego cyklu powinnam mierzyć rtęciowym? Dzisiaj mam 21 dzień cyklu więc z jakimiś zmianami chyba i tak poczekam do następnego, bo teraz już nie wiem czy te wcześniejsze temperatury były prawdziwe czy nie...Dodam, że wcześniej skoki miałam ok 17 dnia.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 lutego 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam podobny problem z moim termometrem... tez nie ejstem pewna czy pokazuje dobrze, temperatury zmieniaja sie bardzo szybko (o 05-1 stopnia mierząc kilka razy co kilka minut). Poza tym nie wiem czy dobrze mierzę, czy nie za krótko,... nie wiem czy od przyszłego cyklu nie zaczne mierzyc rtęciowym bo jednak sa duzo wiarygodniejsze od elektronicznych :)

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi ten elektroniczny sam pika więc wtedy kończę pomiar. Ale zauważyłam że raz zapika szybciej, raz później, też nie wiem czy tak ma być.

  • Shibuya Autorytet
    Postów: 1968 1549

    Wysłany: 23 lutego 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mierzę tręciowym i na razie w miarę myślę, ze wiarygodne są te temperatury..

    km5s8ribzosjb8kh.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 lutego 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shibuya wrote:
    ja mierzę tręciowym i na razie w miarę myślę, ze wiarygodne są te temperatury..

    bo rtęciowy termometr jest najdokładniejszy... od przyszłego cyklu tez takim mierzę.. wszyscy mi odradzali elektroniczny że w ogole od czapy te pomiary a ja się głupia uparłam i kupiłam :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj rano zmierzyłam i różnica 4 kresek, 36,6 na elektronicznym, 37 na rtęciowym... ja się chyba też przerzucę na ten drugi od następnego miesiąca.

  • nika94 Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 24 lutego 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz nie kupi się termometru rtęciowego. Zamiast rtęci zawiera stop galu,indu i cyny :/ Szczęśliwy ten komu uchronił się stary dobry termometr rtęciowy. A co do elektronicznych to do wyniku, który pokazuje dodaje się parę kresek. Zobaczcie w instrukcji, np. u mnie pisze żeby dodać 0,5 czyli gdy termometr pokaże tem. 36.0 to tak naprawdę temp wynosi 36.5

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika94 wrote:
    Teraz nie kupi się termometru rtęciowego. Zamiast rtęci zawiera stop galu,indu i cyny :/ Szczęśliwy ten komu uchronił się stary dobry termometr rtęciowy. A co do elektronicznych to do wyniku, który pokazuje dodaje się parę kresek. Zobaczcie w instrukcji, np. u mnie pisze żeby dodać 0,5 czyli gdy termometr pokaże tem. 36.0 to tak naprawdę temp wynosi 36.5

    naprawde? ja nigdy nie słyszalam takiej informacji :) no ale jesli do kazdej temperatury dodasz 0,5 to na jedno wyjdzie tyle że wykres bedzie nieco wyżej :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 24 lutego 2015, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2016, 00:02

    snowhite lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W instrukcji mojego starego termometru elektronicznego pisało, żeby kontynuować pomiar przez daną liczbę minut (miał taką tabelkę w zależności od miejsca, w którym mierzyło się temperaturę - nie pamiętam niestety), niezależnie od "pikania". I faktycznie, zazwyczaj mi się to sprawdza - mierzę "do oporu", tzn. aż temperatura przestanie rosnąć (mierzę w ustach, więc mogę na niego zerkać - to oczywiście nie sprawdzi się przy pomiarze w pochwie). To już mój trzeci termometr i każdy po pikaniu jeszcze odrobinę wzrasta, chociaż ostatni (Microlife 16c2) najmniej. Nie wiem, czy jakieś felerne mi się trafiają, czy co...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2015, 12:52

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 26 lutego 2015, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz sie poddałam z tym mierzeniem... mierze do momentu aż skonczy pikać i olewam sprawe :) nie bede się nad tym głowić bo to bez sensu :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam elektroniczny geratherm i jest dokładny... a to, że macie różnice pomiędzy kolejnymi pomiarami to dlatego, że on jest już nagrzany po poprzednim mierzeniu, stąd różnice... ;) mierzy się zawsze do piknięcia NIE DŁUŻEJ, i tylko RAZ:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ