X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów drastyczne skoki temperatury
Odpowiedz

drastyczne skoki temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia B Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 6 października 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Chiałabym zapytać, czy któraś ma może pomysł czemu mam takie skoki temperatury. Na początku cyklu wydaje się być wyszystko ok ale od dnia 12 strasznie spada i skacze.
    Mam PCOS, w tym cyklu od dnia 3-7 brałam 150clo - nie wiem czy to może mieć taki wpływ na temp.
    Słyszałam, że problemy z tarczycą mogą wpływać na temp. TSH - 1.8.
    21 dnia cyklu robiłam progesteron - 0,6 (załamałam się)
    Jeśli kto by mi mógł pomóc w interpretacji to bardzo będę wdzięczna.
    Dziękuję i pozdrawiam.

  • Kasia B Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 6 października 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak tu moża wklejać swój cykl. Przepraszam może i gapa za mnie ale dopiero się tu odnajduję :)

    https://ovufriend.pl/graph/c659e76bcc3fe91d846fd3ff0c5ab7ae

    Udostępniłam dziś wykres na forum, bo miniatury za nic tutaj wkleić nie potrafię, jak kopiuję link to wychodzi to co powyżej a zdjecia nie moge wkleić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2017, 16:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jaki sposóbmierzysz temp.?

    Kasia B lubi tę wiadomość

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 7 października 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaB - niestety, ale ten cykl jest bezowulacyjny, co pokazuje wykres i potwierdza progesteron.

    Kasia B lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Kasia B Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 7 października 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f dzięki za odpowiedź. Że cykl bezowulacyjny to juz się z tym pogodziłam. Zastanwiają mnie tylko czemu aż takie skoki i róznice temp.

  • Kasia B Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 7 października 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Monika- temp mierzę raczej dobrze. Jak tylko sie przebudzę to się nawet nie ruszam tylko sięgam po termometr. Jesli zdarzy mi się wstać w nocy do łazienki, to się upewniam, że przynjamniej 3 godz snu będę miala zanim się wezmę do mierzenia. Baterie też wymienione. Wieć to chyba problem jest z moim ogranizmem, tylko nie wiem co, a nie że coś źle mierzę. Chyba ;)
    Dzięki i pozdrawiam

  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 19 listopada 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny postanowiłam napisać w tym wątku bo mam podobny problem. Zdarza mi się że mierzę temperaturę kilka razy po przebudzeniu i np dziś zmierzyłam o godz. 6.00 (moja pora mierzenia) i miałam ok 36.6. poszłam do toalety na siku i wróciłam do lóżka i spałam 3 h. Po tym czasie zmierzylam temp. i było 36,8. Prawie każdej nocy chodzę do toalety i zastanawiam sie czy to nie zaburza pomiarów. Taką sytuacje mialam kilka razy i temp różni sie jednego ranka o 0.2-0.3 stopnia - tyle ile wynosił w poprzednim cyklu mój skok po owulacji. Czy też tak macie? Czym to może być spowodowane? zastanawiam się czy to mierzenie jest miarodajne. Dodam że mierze temp w pochwie termometrem owulacyjnym elektronicznym.

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 19 listopada 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne, że temperatura nie jest stała, i zmierzona o 4 rano, a potem o 7 będzie miała inną wartość. Nie jest to nic niepokojącego, ani dziwnego. Bo temperatura w czasie spoczynku rośnie - średnio o 0,1 stopnia co godzinę. Dlatego powinno się mierzyć RAZ dziennie, po przebudzeniu i o stałej porze. Chodzenie do toalety nie zaburza pomiarów, chyba że pójdziesz do toalety 5 minut przed pomiarem, to wtedy owszem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2017, 11:52

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 19 listopada 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki m_d_f za odpowiedź. będę mierzyć o jednej porze i tyle. nie ma co wszystkiego tak analizować

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ