X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów elektroniczny czy rteciowy?
Odpowiedz

elektroniczny czy rteciowy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 9 czerwca 2013, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jaki stosujecie termometr? Ja ostatnio kupiłam elektroniczny Ale do końca cyklu używać będę rteciowy.jedyne co mnie martwi to to że pokazują inne temp. Dla ciekawości po zamierzeniu rteciowym na którym było 36.3 na elektronicznym było 36.0'c a po skoku na rteciowym 36.8 a elektronicznym 36.2'c. Czy takie coś jest normalne? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami :)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Kalia Autorytet
    Postów: 474 397

    Wysłany: 9 czerwca 2013, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może się tak zdarzyć, tak naprawdę każdy termometr będzie wskazywał inną temkę. Najważniejsze żeby używać tylko jednego podczas cyklu bo chodzi tylko o różnice temperatur w ciągu cyklu nie o jej wysokość.

    67c2ed2af91c0977019f84adfc6b85dd.png

    6dc6f14bbc.png
    Ciąża bliźniacza, córka i syn <3 <3
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 9 czerwca 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego nie chcę zmieniać do końca cyklu i zacząć używać goń od następnego o ile będzie taka potrzeba :)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 9 czerwca 2013, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje elektroniczny. Też zmieniam i od następnego cyklu będę stosowała elektryczny ale owulacyjny z dwoma miejscami po przecinku. I osobiście uważam, że lepszy niż rtęciowy.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 9 czerwca 2013, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie kupiłam taki z 2 miejscami po przecinku. Tylko zszokowal mnie tak niski wynik :) dlatego się wacham

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 czerwca 2013, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie metody NPR rekomendują termometr rtęciowy - najlepiej taki specjalny owulacyjny. Ale według mnie do starań wystarczy elektroniczny z dwoma miejscami po przecinku.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 11 czerwca 2013, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakiej firmy te termometry elektroniczne z dwoma miejscami po przecinku macie, bo ja mam ale on ma tylko jedno miejsce po przecinku???

  • Maka Autorytet
    Postów: 2316 3079

    Wysłany: 11 czerwca 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka ja kupiłam na allegro za 10 zł, Microlife:) Cena niska i nie wiem jak się sprawdzi bo dopiero od nowego cyklu zaczynam mierzenie.

    ckaik0s3070dl07t.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 11 czerwca 2013, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam taki właśnie i okazał się moim szczęśliwym termometrem, bo w cyklu, którym nim mierzyłam, zaszłam w ciążę ;D

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 11 czerwca 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to chyba i ja siezdecyduje na taki skoro mowisz, ze szczesliwy tylko, ze postaram sie go znalezc w uk

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 11 czerwca 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mieszkam w uk. I kupiłam na e-bayu wpisałem tylko owulation thermometre czy jakoś tak i kupiłam za 3 lub 4 funty :) ale podaje mi niską temp.chcę zacząć nim mierzyć temp od następnego cyklu.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 11 czerwca 2013, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kambel skoro mieszkasz w uk to moze podpowiesz mi gdzie szukac pomocy specjalistow bo GP nie bardzo sie przejmuje takimi sprawami, wiem bo bylam...

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 11 czerwca 2013, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam w malutkiej miescinie w której jest mała przychodnia i mam jedną spr panią doktor a reszta to bez komentarza ale słyszałam o klinikach planowania rodziny bodajże w birmingham. Nie wiem jak tutaj dokładnie jest z tym wszystkim bo sama zaczynam się dowiadywać. A z czym dokładnie masz problem jeśli mogę wiedzieć?

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 12 czerwca 2013, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcialabym monitorowac swoj cykl bo nie jestem pewna swoich owulacjii (nie czuje jej wogole, dlatego zaczelam sie bardziej obserwowac) a u mnie w gp nawet badania ginekologicznego mi nie chca zrobic wiec o monitoringu cylku u nich moge tylko pomarrzyc. o tych klinikach tez slyszalam i nawet bylam w jednej i ta nazwa to przeklamanie bo oni nie pomagaja zajsc w ciaze tylko wrecz przeciwnie, zajmuja sie szeroko pojeta antykoncepcja :(

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 12 czerwca 2013, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U no to kiepsko.no u mnie w przychodni też tego nie ma. Fakt ostatnio jak miałam problem to właśnie ta pani doktor mnie badała zrobiła cytologie itp. Dziwne to tu jest. A może prywatny polski ginekolog ? Moja znajoma też miała problem za 1 razem poronila a przy 2 ciąży miała znów plemienia a lekarZ jej powiedział że wszystko jest ok. Masakra jest tu z lekarzami.postaram się popytać znajomych koleżanek które tu rodziły może będą coś wiedzieć na ten temat.

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • migotka Przyjaciółka
    Postów: 94 29

    Wysłany: 12 czerwca 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najblizsza polska przychodnie mam dosc saleko wiec bardziej by mi sie oplacalo do Polski pojechac.
    jakbys miala mozliwosc sie cos dowiedziec to bylabym wdzieczna za jakies podpowiedzi, z gory wielkie dzieki ;)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ