X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów FSH, Lh i Estradiol a brak okresu, jutro badanie- Pomocy!
Odpowiedz

FSH, Lh i Estradiol a brak okresu, jutro badanie- Pomocy!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Evell23 Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, właśnie mija 43 dzień cyklu. Miesiączki od zawsze miałam bardzo nieregularne, Stwierdzono wtórny zanik miesiączki. Na początku lekarz obstawiał hiperprolaktynemię, jednak okazało się, ze jest ona w normie. Jutro- ponieważ nie mam kiedy tak naprawdę w związku z pracą- wybieram się na badanie Fsh, Lh, Tsh, Estradiolu oraz cukru i ogólna morfologia. Niestety nie dostałam okresu a z tego co wyczytałam Lh i FSh powinny być badane do 4 dc. Czy jeśli zrobię jutro badanie, to wyniki będą miarodajne i dowiem się w końcu co się dzieje z moim zdrowiem? Staramy się z M o dzidziusia, ale starania bez konkretnej pomocy, to wiadomo :/ Miesiączki wczesniej wywolywabe byly luteiną, bo duphaston na mnie nie zadziałał, teraz jednak luteiny nie brałam, za to od ponad miesiąca piję zioła Ojca Sroki...

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell23 wrote:
    Cześć, właśnie mija 43 dzień cyklu. Miesiączki od zawsze miałam bardzo nieregularne, Stwierdzono wtórny zanik miesiączki. Na początku lekarz obstawiał hiperprolaktynemię, jednak okazało się, ze jest ona w normie. Jutro- ponieważ nie mam kiedy tak naprawdę w związku z pracą- wybieram się na badanie Fsh, Lh, Tsh, Estradiolu oraz cukru i ogólna morfologia. Niestety nie dostałam okresu a z tego co wyczytałam Lh i FSh powinny być badane do 4 dc. Czy jeśli zrobię jutro badanie, to wyniki będą miarodajne i dowiem się w końcu co się dzieje z moim zdrowiem? Staramy się z M o dzidziusia, ale starania bez konkretnej pomocy, to wiadomo :/ Miesiączki wczesniej wywolywabe byly luteiną, bo duphaston na mnie nie zadziałał, teraz jednak luteiny nie brałam, za to od ponad miesiąca piję zioła Ojca Sroki...

    Morfologia, cukier Ci wyjdą bez względu na to w której fazie cyklu jesteś. Są niezależne :) FSH, LH będą niemiarodajne bo je się robi na początku cyklu a Ty jesteś jakby cały czas na końcu (czy nie wiadomo w sumie w którym momencie), estradiol tez robi sie na początku ale nie wiem jak wpłynęłoby badanie robione później na wynik, a TSH zależy od tego jak bardzo stresuje Cię sytuacja bo to na stresy i wiele innych czynników bardzo czułe badanie ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 129 dc:/
    wywolanie okresu za 1 razem nie pomoglo, potem byla dawka zwiekszona ostatecznie bralam 13 dni az duphaston w tym tydzien po 3 tabletki na dobe
    czekam na okres
    a badania wszystkie co mowilas mialam robione niedawno i wyszly okropnie:/
    fsh prawie 60:/ bardzo sie martwie i czekam z niecierpliwoscia na okres od wczoraaj zeby powtorzyc w odpowiednich dniach cyklu

    16uddqk30vgif7kq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee, a kiedy odstawiłaś duphaston? Zatrzymał Ci się okres tak po prostu czy brałaś tabletki anty? Ile masz lat?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evell23 wrote:
    Na początku lekarz obstawiał hiperprolaktynemię, jednak okazało się, ze jest ona w normie.

    A jaką dokładnie masz prolaktynę? Ja też mam teoretycznie w normie, ale jednak blisko górnej granicy i to ona okazała się winowajcą.

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    Baylee, a kiedy odstawiłaś duphaston? Zatrzymał Ci się okres tak po prostu czy brałaś tabletki anty? Ile masz lat?


    duphaston odstawilam w poniedzialek ten

    jestem po 30

    okres mi sie zatrzymal po odstawieniu tabletek, bralam je 8 miesiecy
    wczesniej okres mialam normalnie, bolacy przez endometrioze ale miesiac w miesiac
    teraz mam za wysoka prolaktyne, koszmarne fsh i tsh 2,72 czyli tez niby w normie ale za wysokie :/
    wyniki fsh wskazuja na przedwczesne wygasanie funkcji jajnikow dlatego tak mnie to martwi:/ a ja nie mam dziecka i wlasnie planowalam zajsc
    progesteron tez bardzo niski

    16uddqk30vgif7kq.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee, ja kiedyś nie miałam okresu przez ponad rok i duphaston też mi nie pomógł.
    Dostałam Femoston i dopiero on przywrócił mi okres. Kilka miesięcy po odstawieniu femostonu zaszłam w ciążę. Poza tym u mnie brak miesiączki był spowodowany zbyt niską wagą.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no widzisz
    ja mam wage w normie
    ja mam schrzanione hormony niestety

    16uddqk30vgif7kq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baylee wrote:
    no widzisz
    ja mam wage w normie
    ja mam schrzanione hormony niestety



    a AMH robiłaś?

  • Baylee Ekspertka
    Postów: 207 56

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie robilam
    18 stycznia dostalam okres
    dzisiaj powtarzalam badania fsh, estradiol i dodatkowo lh
    zobacze co wyjdzie

    myslalam o tym AMH ale szczerze mowiac sie boję

    16uddqk30vgif7kq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ