X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów goraczka ma jakis wplyw na cykl?
Odpowiedz

goraczka ma jakis wplyw na cykl?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lola71 Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 11 marca 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mialam 2 dni goraczki jak sądze 1 dpo i 2 dpo, czy moglo dojść do zachamowania owulki i przez to cykl się skróci? mam dzis wg ovu 6 dpo a ja mam bóle @ tempka spadla jak na @ i nie wiem co sie dzieje, szyjka tez jak na okres, czuje że przyjdzie szybciej ale dlaczego???? to mój 23 dc, moje cykle nie schodzą poniżej 31... :(((

    iv09df9heyq3igbw.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 11 marca 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki, że rzucę tylko cytatem, ale odnoszę wrażenie, że najlepiej pasuje jako odpowiedź.

    "Choroba może wydłużyć pierwszą fazę cyklu lub skrócić drugą. "
    http://www.rodzina-naturalnie.home.pl/www/index.php/instrukcja/#choroba

    ***
    Aaaa i jeszcze słowo dlaczego (prawdopodobnie) tak się dzieje.
    Choroba w fazie folikularnej może* wydłużyć cykl, gdyż blokuje jajeczkowanie, dopiero po odzyskaniu równowagi powraca do owulacji.
    Choroba w fazie lutealnej może* skrócić cykl, gdyż może upośledzić funkcje jajeczka.

    *może ale wcale nie musi ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2014, 14:54

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 11 marca 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam w tym cyklu kilka dni gorączki i przez to cały wszystko się rozregulowało :( Owulacja później niż zwykle i sama już nie wiem co mam wyczytać ze swojego wykresu...

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • lola71 Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 11 marca 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka przypuszczam ze skoro masz śluz płodny to będzie owulka. program zaznaczył ci linią przerywana ale widze ze wcześniej to byly pojedyńcze dni a teraz jeszcze masz szansę, bo i tempka idzie wdół. a ja też nie wiem dlaczego mam takie tempki:(( jutro jak spadnie to będzie wredna małpa. jestem pewna że u mnie owulka była a gdyby nawet miałyby przyjść dni płode ( chociaż szczerze w to wątpię) to i tak nie ma możliwości staranek. szkoda tylko że cykl stracony. no i bóle małpowe przez cały dzień...

    iv09df9heyq3igbw.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 11 marca 2014, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgodze sie z Asta. Mozesz zagladnac na moje wykresy, wysoka goraczka przez 9 dni od 12dc i cykl bezowulacyjny jak nic, nawet ziola nie pomogly, dzieki ktorym mam normalne owulki i miesiaczki. Moim zdaniem przesunelo ci owulke, dzisiaj masz sluz rozciagliwy, wiec jesli goraczka ustapila organizm sprobuje sie przyszykowac do owulki raz jeszcze. Zazwyczaj przy cyklach bez owu sa one dluzsze ale to tez nie jest regula. Obserwuj sie nadal i jesli do 2 tyg nie bedzie owulacji to przejdz sie do gina na cos na wywolanie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ