Odpowiedz

interpretacja

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • sabinow Znajoma
  Postów: 19 9

  Wysłany: 21 czerwca 2014, 09:00

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dzień dobry :)

  Jestem w zasadzie nową użytkowniczką tego portalu. Staramy się z mężem o dzidziusia od 3 miesięcy. To mój pierwszy wykres, do którego jednak mam pewne obawy. Teraz dopiero zauważam moje wskaźniki temperatur. Proszę dziewczyny powiedzcie, czy tak niskie temperatury w pierwszej fazie nie są niczym niepokojącym, bo obserwuję, że u Was są one znacznie wyższe ? I co według Was może oznaczać tak gwałtowny spadek, a potem gwałtowny wzrost temperatury zaraz po owulacji ?
  9641ce507f4e056b4fd6a2d0c303dcc4.png

  ojxeej28b9qaf9aw.png
 • Asta Autorytet
  Postów: 490 303

  Wysłany: 21 czerwca 2014, 12:05

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  1. Gdzie i jak mierzysz temperaturę? Ile czasu trwa pomiar?

  2. Jednorazowy spadek na linię podstawową (OF jej nie wyznacza) lub poniżej może się zdarzyć (dopuszczalne są dwa takie pojedyncze spadki w fazie lutealnej) i nie musi oznaczać nic.
  Może co prawda oznaczać implantację zarodka, ale niestety (bo chciałoby się mieć pewność, że jak spadek to to jest właśnie to) nie musi.

  Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
  d92562f68b.png
 • sabinow Znajoma
  Postów: 19 9

  Wysłany: 21 czerwca 2014, 14:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziękuję za odpowiedź.

  Temperaturę mierzę termometrem elektronicznym, w ustach, pod językiem, ok. 3 minut, codziennie rano o tej samej porze, przed wstaniem z łóżka - termometr mam koło łóżka. Do tej pory nie prowadziłam żadnych wykresów, pomiarów, ale bardzo mnie to zaciekawiło od tego cyklu, tym bardziej, że dołączyłam do grona staraczek.

  ojxeej28b9qaf9aw.png
 • Another Autorytet
  Postów: 2133 2292

  Wysłany: 21 czerwca 2014, 14:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Temperatura mierzona pod językiem przeważnie jest niższa niż np waginalnie. W pierwszym cyklu również mierzyłam pod językiem i miałam temperatury w okolicy 35'6. W następnym cyklu zmieniłam miejsce mierzenia i były już powyżej 36 stopni.

  "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
  bpz77ab.png
 • sabinow Znajoma
  Postów: 19 9

  Wysłany: 21 czerwca 2014, 14:31

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Dziękuję za radę :) od kolejnego cyklu ( o ile @ zawita - oby nie ) zmienię miejsce pomiaru. Zobaczymy, jak wtedy wykres będzie się przedstawiał.

  ojxeej28b9qaf9aw.png
 • Another Autorytet
  Postów: 2133 2292

  Wysłany: 21 czerwca 2014, 15:39

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Na pewno dużo wyższe będą tempki :) Trzymam kciuki, żeby jednak nie było kolejnego wykresu :)

  "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
  bpz77ab.png
 • kapturnica Autorytet
  Postów: 23854 63937

  Wysłany: 21 czerwca 2014, 16:25

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A ja polecalabym sprawdzic tarczyce..Bo bardzo czesto tak niska temp ciala idzie w parze z niedoczynnosciai/lub hashimoto..Sama mialam wlasnie takw styczniu temperatutry ponizej 36 w 1szej fazie...Zbadaj tarczyce tsh i ft4

  V8GJp2.pngZtiMp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ