X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

interpretacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sabinow Znajoma
    Postów: 19 9

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Jestem w zasadzie nową użytkowniczką tego portalu. Staramy się z mężem o dzidziusia od 3 miesięcy. To mój pierwszy wykres, do którego jednak mam pewne obawy. Teraz dopiero zauważam moje wskaźniki temperatur. Proszę dziewczyny powiedzcie, czy tak niskie temperatury w pierwszej fazie nie są niczym niepokojącym, bo obserwuję, że u Was są one znacznie wyższe ? I co według Was może oznaczać tak gwałtowny spadek, a potem gwałtowny wzrost temperatury zaraz po owulacji ?




    9641ce507f4e056b4fd6a2d0c303dcc4.png

    ojxeej28b9qaf9aw.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Gdzie i jak mierzysz temperaturę? Ile czasu trwa pomiar?

    2. Jednorazowy spadek na linię podstawową (OF jej nie wyznacza) lub poniżej może się zdarzyć (dopuszczalne są dwa takie pojedyncze spadki w fazie lutealnej) i nie musi oznaczać nic.
    Może co prawda oznaczać implantację zarodka, ale niestety (bo chciałoby się mieć pewność, że jak spadek to to jest właśnie to) nie musi.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • sabinow Znajoma
    Postów: 19 9

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź.

    Temperaturę mierzę termometrem elektronicznym, w ustach, pod językiem, ok. 3 minut, codziennie rano o tej samej porze, przed wstaniem z łóżka - termometr mam koło łóżka. Do tej pory nie prowadziłam żadnych wykresów, pomiarów, ale bardzo mnie to zaciekawiło od tego cyklu, tym bardziej, że dołączyłam do grona staraczek.

    ojxeej28b9qaf9aw.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura mierzona pod językiem przeważnie jest niższa niż np waginalnie. W pierwszym cyklu również mierzyłam pod językiem i miałam temperatury w okolicy 35'6. W następnym cyklu zmieniłam miejsce mierzenia i były już powyżej 36 stopni.

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • sabinow Znajoma
    Postów: 19 9

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za radę :) od kolejnego cyklu ( o ile @ zawita - oby nie ) zmienię miejsce pomiaru. Zobaczymy, jak wtedy wykres będzie się przedstawiał.

    ojxeej28b9qaf9aw.png
  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno dużo wyższe będą tempki :) Trzymam kciuki, żeby jednak nie było kolejnego wykresu :)

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja polecalabym sprawdzic tarczyce..Bo bardzo czesto tak niska temp ciala idzie w parze z niedoczynnosciai/lub hashimoto..Sama mialam wlasnie takw styczniu temperatutry ponizej 36 w 1szej fazie...Zbadaj tarczyce tsh i ft4

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ