Forum Temperatury, wykresy, płodność INTERPRETACJA OWULACJI
Odpowiedz

INTERPRETACJA OWULACJI

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulinffbb Nowa

Wysłany: 12 kwietnia, 10:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Mam prośbe ovu zmieniło mi dzień owulacji ale możliwe zeby zaznaczyć owulacje gdy poprzednia tem nie była najniższa ? - nie wyglada to dziwnie

ponizej link prośba do Was o pomoc
    https://ovufriend.pl/graph/7eba9d66368664dfa771af9fccb6cbd0

DZIĘKUJĘ za kazdy komentarz :)

• Natalia DRP Znajoma

Wysłany: 13 kwietnia, 12:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka, każdy śluz plodny zaznaczony po owulacji powoduje, ze ovu zmienia linię na przerywana czyli domniemana owulacje

40lat 05.2018 03.2019
    AMH 2,19 1,43
    TSH 1,46 2,2
    LH 7,6 6,75
    FSH 8,1 7,84
  • paulinabf2 Nowa

Wysłany: 15 kwietnia, 11:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm tylko miałam śluz własnie w te dni wiec nie wiem czy wtedy lepiej nie znaznacząc - niestety moj pierwszy cykl bez bólów owulacyjnych no i kolejne przełożenie owulki przez temp ...
    7eba9d66368664dfa771af9fccb6cbd0.png

• Agnes Nowa

Wysłany: 15 kwietnia, 11:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) Mam pytanie odnośnie testów owulacyjnych. W środę test wyszedł pozytywnie, zaś w czwartek rano robiłam badania krwi m.in. hormony LH,FSH, których wynik sugeruje, że do owulacji jeszcze trochę brakowało. Wynik LH-9 norma w laboratorium dla drugiej fazy cyklu od 14. W sobotę test owulacyjny był niejednoznaczy. Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

• Ania1003 Autorytet

Wysłany: 19 kwietnia, 01:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes napisała:
    Hej dziewczyny:) Mam pytanie odnośnie testów owulacyjnych. W środę test wyszedł pozytywnie, zaś w czwartek rano robiłam badania krwi m.in. hormony LH,FSH, których wynik sugeruje, że do owulacji jeszcze trochę brakowało. Wynik LH-9 norma w laboratorium dla drugiej fazy cyklu od 14. W sobotę test owulacyjny był niejednoznaczy. Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

Super że badasz hormony. Dają lepszy obraz niż testy.

1. Testy nie są wyznacznikiem owulacji. Pokazują tylko że zbliża się pik LH- czyli wyrzut hormonu.
    2. LH 9 (w którym dc był badany?) nie jest wystarczający do pęknięcia pęcherzyka. Najlepiej powtórzyć badanie po 3 dniach i zobaczyć tendencję.
    3. LH przed samą owulacji nieznacznie spada.
    4. Nie badaj już FSH- najważniejszy stosunek lh:fsh jest w 2-3dc. Jeśli wychodzi w granicach 1 to jest ok.
    5. Zbadaj progesteron. Pokaże czy doszło już do pęknięcia.

2dc: Estradiol, LH, fsh (lh:fsh=1 jest idealnym wynikiem)
    ok. 7dc: Estradiol, lh
    owulacja/14dc: LH, progesteron
    21dc: progesteron, Estradiol
    24dc: progesteron, Estradiol

Progesteron powinien być najwyższy 7 dni po owulacji.
    Estradiol po owulacji również rośnie.

mhsvl6d8epbt5fcr.png
  • Ania1003 Autorytet

Wysłany: 19 kwietnia, 01:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    7735f3880e6f.jpg

86c5acd78417.jpg

mhsvl6d8epbt5fcr.png

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)