X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Interpretacja wykresu
Odpowiedz

Interpretacja wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agnesik Ekspertka
    Postów: 150 216

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane! Mam prośbę. Możecie zinterpretować mój wykres? Tempka szła sobie spokojnie na tym samym poziomie, później duuży spadek i wróciła praktycznie na ten sam poziom co wcześniej. Ovuf wyznaczyło mi owulację w dniu spadku temperatury. Trochę mnie to dziwi, bo po spadku temperatura nie wiele wzrosła. Może to być cykl bezowulacyjny?

    2b5a8f195373812455f6cd357daade6e.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2014, 09:15

    http://www.facebook.pl/thehandmadepassion/
    d69ck6nlq9narfhe.png
  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co myślicie o moim wykresie?jakie szanse? dziś test ciążowy bardzo linia T mocna ,naprawdę bardzo.

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test owulacyjny :-) przepraszam za pomyłkę

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daisy37 wrote:
    co myślicie o moim wykresie?jakie szanse? dziś test ciążowy bardzo linia T mocna ,naprawdę bardzo.
    Zawsze masz takie skąpe @? A śluz płodny pojawia się u Ciebie, bo ponoć przy skąpych @ śluz też jest skąpy.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnesik wrote:
    Kochane! Mam prośbę. Możecie zinterpretować mój wykres? Tempka szła sobie spokojnie na tym samym poziomie, później duuży spadek i wróciła praktycznie na ten sam poziom co wcześniej. Ovuf wyznaczyło mi owulację w dniu spadku temperatury. Trochę mnie to dziwi, bo po spadku temperatura nie wiele wzrosła. Może to być cykl bezowulacyjny?

    2b5a8f195373812455f6cd357daade6e.png
    OF nie wyznacza owulacji bo bez monitoringu to nie możliwe. To czy cykl jest bezowulacyjny można stwierdzić jak sie kończy. Kiedy miałaś szczyt śluzu? bo najczęściej (ale nie zawsze) po nim dopiero czeka sie na skok.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, raczej mam skąpe i tak z 3 dni trwają. W ostatnim cyklu miałam dużo sluzo, w tym jest kremowy ale wkładki są nasiakniete. Ale póki co nie ma rozcisgliwego... Dzisiejszy test owulacyjny bardzo mnie zaskoczył, bo jest bardzo ciemna linia T pokazaliśmy, ale niewiem jak.

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • daisy37 Koleżanka
    Postów: 55 9

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak wyglada moj test owu https://ovufriend.pl/galeria-testow-wyniki.html?category=1&ovu-brand=0&ov_from=&ov_to=
    pierwszy na stronie 12dc

    da9bfb0f0152f9ad92119aa23d7aaecb.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane możecie powiedziec kiedy była u mnie owulacja? Bo tak: zaznaczyło na 18dc a ja 20 czułam ból owulacyjny i prawy jajnik. Nie wiem czemu OF sie uparł na 18 dc;/

    https://ovufriend.pl/graph/4f1e48c7bb558e61b159ca07d54f1d97

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90 niestety nie możemy - to pytanie do ginekologa. My możemy jedynie powiedzieć czy jesteś jeszcze w fazie płodnej, czy już za Tobą, ale żeby to ocenić potrzebujemy informacji o dniu szczytu śluzu.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    18 lub 19dc może był szczyt. Ale nie jestem pewna bo u mnie nie ma czegos takiego ze mam go w danym momencie najwiecej. Nie umiem tego określic

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny a co powiecie na mój wykres?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90 wrote:
    18 lub 19dc może był szczyt. Ale nie jestem pewna bo u mnie nie ma czegos takiego ze mam go w danym momencie najwiecej. Nie umiem tego określic
    Szczyt sluzu nie jest wtedy kiedy jest go najwięcej. Szczyt sluzu to ostatni dzień śluzu który ma chociaż jeden objaw płodności i nie ważne czy jest go dużo czy mało.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niekoniecznie bo po szczycie śluzu też możemy obserwować śluz płodny tylko gorszej jakości , u mnie jest np dzień szczytu śluzu, a po nim skok tempki i rozpoczyna sie fl, a śluz z cechami płodnymi obserwuję jeszcze przez 2 pierwsze dni fl

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Szczyt sluzu nie jest wtedy kiedy jest go najwięcej. Szczyt sluzu to ostatni dzień śluzu który ma chociaż jeden objaw płodności i nie ważne czy jest go dużo czy mało.

    Aha... no to był 20dc, 21dc kremowy, a pozniej raz pojawił sie 22dc ale był gorszej jakosci, rozciagliwy kremowy...

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZNALAZŁAM WYDAJE MI SIĘ ŻE CAŁKIEM FAJNY TEKST NA TEMAT ŚLUZU :)
    Obserwacja śluzu (źródło 28dni.pl)


    1. Na obserwację objawu śluzu składają się: odczucie i wygląd.

    2. Odczucia związane ze śluzem:
    * suchości (brak śluzu)
    * lepkości,
    * wilgotności,
    * śliskości, gładkości, naoliwienia, mokrości.

    3.Rozróżnialne wzrokowo cechy śluzu (tzw. wygląd):
    * przyczepny, kleisty, lepki (rozciąga się na niewielką odległość zanim zerwie się), kłaczkowaty, mętny, mazisty
    * błyszczący, rozciągliwy (może zwisać w postaci nieurywających się nitek), ciągnący się
    * przejrzysty lub podbarwiony krwią co nadaje mu kolor żółty, brązowy, różowy lub czerwony; biała maź rozpoznawalna na bieliźnie (cechy wydzieliny pochwowej).

    3.Cechy charakterystyczne śluzu są indywidualne dla każdej kobiety. Należy więc uczyć się w oparciu o swoje własne obserwacje.


    4.Ta obserwacja może być prowadzona o każdej porze dnia i w każdym miejscu, niezależnie od okoliczności.

    5.Wygląd śluzu kobieta może ocenić podczas każdego korzystania z toalety (w ciągu dnia czyni to kilka razy) używając papieru toaletowego gorszej jakości (a więc niebarwionego i niezbyt miękkiego).
    Flynn i Rötzer zalecają początkującej kobiecie, by przy każdym korzystaniu z toalety ? przed i po oddaniu moczu lub stolca, wytarła wejście do pochwy papierem przesuwając nim tylko raz od przodu do tyłu.
    Z kolei Billings uważa, że nie trzeba kobiety pouczać, w jaki sposób ma oglądać śluz. Jest w stanie sama go zaobserwować, a jeśli życzy sobie sama zbadać go dokładniej, to może go pobrać tak, jak jej to odpowiada.

    6. Aby prawidłowo rozpoznawać objaw śluzu u siebie, należy dokładnie opisywać obserwacje śluzu.
    Wystarczą dwa, trzy słowa do opisania tego, co się czuje i widzi.

    7. Obserwacje całodzienne notuje się wieczorem. Jeżeli w tym samym dniu obserwuje się śluz różnego typu oraz różne odczucia, to notuje się cechy śluzu najbardziej płodnego.
    Uwaga, nie jest najważniejsza ilość śluzu czy długość jego występowania a jego jakość.

    8. Z badań wynika, że najlepsza jest obserwacja śliskości i wilgotności (a więc odczuć na sromie). Są największe (najsilniej odczuwane) tuż przed owulacją i gwałtownie znikają po owulacji. Pozostałe cechy są bardziej rozciągnięte w czasie.

    9. Obserwacje wewnętrzne, czyli badanie śluzu na szyjce, zalecane jest (tylko) w szczególnych przypadkach, gdy śluz jest trudny do interpretacji, jest niezauważalny na zewnątrz, są problemy z poczęciem dziecka.

    10. W metodach NPR korzystających z objawu śluzowego wyznacza się tzw. szczyt śluzu. Jest on jednak w różny sposób definiowany i wyznaczany w różnych metodach.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I COŚ NA TEMAT TEMPERATURY :)


    Przebieg zmian temperatury w czasie cyklu miesiączkowego: (źródło 28.dni.pl)


    * Temperatura reaguje bardzo szybko na zmiany hormonalne w organizmie. Do szczególnie ważnych dla nas należy reakcja na wydzielanie progesteronu, rozpoczynające się często wraz ze szczytem LH poprzedzającym owulację o 9-36 godzin.
    Może czasem już przed owulacją doprowadzić do pierwszego wzrostu ptc.
    Ze wzrostu temperatury nie można jednak wnioskować o poziomie stężenia progesteronu.

    Uwaga!
    badania pokazują, że pierwszy znamienny wzrost poziomu progesteronu może nastąpić w okresie od trzeciego dnia przed do trzeciego dnia po owulacji.


    * Wykres temperatury w typowym cyklu wykazuje dwie zasadnicze części odpowiadające fazie niższej temperatury i fazie wyższej temperatury.
    Z kolei w fazie wyższej temperatury wyróżnia się trzy elementy wykresu: tzw. skok temperatury (pomiędzy fazą niższej a fazą wyższej temperatury), ustaloną fazę wyższej temperatury oraz tzw. spadek przedmiesiączkowy obserwowany przed wystąpieniem krwawienia miesiączkowego.

    * Przejście temperatury z niższego poziomu na wyższy nazywany skokiem temperatury.

    * Skok (wzrost) temperatury jest rozpoznawany, gdy występuje określona (różna w różnych metodach!) różnica pomiędzy najwyższą z sześciu ostatnich temperatur fazy niższych temperaturą, a jedną z trzech następujących po sobie niezakłóconych wyższych temperatur.

    * Dla celów interpretacji wykresów temperatury stosuje się, niestety, różne definicje określające "dzień skoku".
    Według Światowej Organizacji Zdrowia za "dzień skoku" uważa się pierwszy z trzech kolejnych dni, w których temperatura jest wyższa o co najmniej 0,2 stopnia C od temperatury w sześciu poprzedzających je dniach (w fazie niższej temperatury).

    * Ta zmiana temperatury zachodzić może w czasie kilku dni.
    Ze względu na charakter zmian temperatury dzielimy skok temperatury na:

    1. stromy (ostry, znamienny) - gdy przejście dokonuje się w ciągu 1-2 dni
    2. gdy zmiana trwa kilka dni:
    * łagodny (stopniowy),
    * schodkowy,
    * zębaty.

    "Dzień skoku" nie musi oznaczać dnia owulacji (i najczęściej nie oznacza!).


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że komuś się przyda :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ