Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów jak to jest z podstawową temperaturą ciała?
Odpowiedz

jak to jest z podstawową temperaturą ciała?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Kasia1983 Koleżanka
  Postów: 73 4

  Wysłany: 6 listopada 2014, 19:16

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Pytam, bo w każdym cyklu mam ją na innym poziome wg ovufriend. W jednym jest to 36,6, w drugim 36,8 (oba owulacyjne bo skok temp był) potem kolejne cykle z PTC 36,3 i 36,4 (oba bezowulacyjne, brak skoku, @ wywoływana Luteiną). Nie mam pewności czy w tych dwóch pierwszych owu była ale skoro był skok to pewnie była. Temperaturę mierzę zawsze rano o tej samej porze po przebudzeniu przed wstaniem z łóżka, w tym samym miejscu. Jak to w końcu jest? Myślałam dotychczas, że PTC jest stała i w każdym cyklu oscyluje w okolicach jakiejś jednej temperatury.

  bhywgu1rggktwwkc.png

  tkvg7ddlnnah46ij.png

  9ltfegz2l1be5f37.png[
 • Justeck Ekspertka
  Postów: 274 101

  Wysłany: 6 listopada 2014, 23:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Niekoniecznie. Temperatura może się zmieniać z cyklu na cykl. Ale za "logarytmem" OF nie dojdziesz, często źle wyznacza skok i początek fazy lutealnej, więc albo zawyża albo zaniża średnią. Zresztą średnia temperatury z fazy niższych nie jest istotna, istotna jest różnica wyraźna pomiędzy temperaturami z fazy niższych i fazy wyższych temperatur (czyli lutealnej). Mierzysz termometrem z dwoma miejscami po przecinku?

  Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
 • Kasia1983 Koleżanka
  Postów: 73 4

  Wysłany: 6 listopada 2014, 23:57

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Nie, z jednym miejscem.

  bhywgu1rggktwwkc.png

  tkvg7ddlnnah46ij.png

  9ltfegz2l1be5f37.png[
 • marti_88 Autorytet
  Postów: 289 206

  Wysłany: 7 listopada 2014, 08:48

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  właściwie to nie ma sensu mierzyć z jednym miejscem po przecinku. Termometr taki , który używa większość dziewczyn z ovuf jest na allegro za niecałe 20zł więc są to grosze http://allegro.pl/niezawodny-termometr-owulacyjny-dokladnosc-0-01c-i4711424339.html

  Justeck lubi tę wiadomość

  l22n6iyetayj1i0f.png
  24 cykle starań i sukces :)
 • Justeck Ekspertka
  Postów: 274 101

  Wysłany: 7 listopada 2014, 09:35

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jak poprzedniczka - termometr z jednym miejscem po przecinku jest niedokładny i wykres jest w zasadzie bezużyteczny. To też może powodować te różnice temperatur które opisujesz.

  Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
 • JagodaP Autorytet
  Postów: 460 232

  Wysłany: 10 listopada 2014, 19:56

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A ja się nie zgodze z przedmówczyniami. Termometr wyświetlający jedno miejsce jest równie dokładny jak ten, który pokazałyście z dwoma miejscami po przecinku, wystarczy przecztać uważnie opis lub ulotkę dołączoną do każdego tego typu termometru:

  Dokładność pomiaru: ± 0,1 °C pomiędzy 34 °C a 42 °C

  Już to gdzieś dzisiaj pisałam - jak termometr pokazuje 36,67, to to równie dobrze może bć 36,62 jak i 36,72. Czyli 36,6 lub 36,7 - czyli dokładnie to, co moze pokazać Wam jednomiejscowy. I taka dokładnośc jest wystarczająca - najlepze termomtry obserwacyjne, czyli "rtęciowe", mają właśnie taką podziałkę.

  YCC3p2.png
  Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
  mLMjp2.png
  Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ