X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów jak to jest z tą owulacją? kiedy owu ją wyznacza? dlaczego każdemu wyznacza inaczej?
Odpowiedz

jak to jest z tą owulacją? kiedy owu ją wyznacza? dlaczego każdemu wyznacza inaczej?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę wytłumaczcie mi kiedy program wyznacza owulacje? Czy dopiero kiedy temperatura podskoczy powyżej najwyższej na wykresie? (w moim przypadku 36,5) dlaczego jednym wyznacza owu w dniu skoku, innym zaraz przed skokiem. A jeszcze innym w miejscu gdzie temperatura zaczyna rosnać ale jest niższa od najwyższej w pierwszej fazie np w tym cyklu https://ovufriend.pl/wykres,cb4be3bbc11982da4ea29c80102e22b4.html (mam nadzieję że nie namieszałam za bardzo i wiecie o co chodzi?)



    f3f09a32aaa9e3f633a4ea7f52520646.png

    Jolka1928
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlaczego w tym cyklu https://ovufriend.pl/wykres,cb4be3bbc11982da4ea29c80102e22b4.html nie wyznaczył owulacji 13 lub 14 dnia cyklu? chodzi o zaznaczony śluz?

    Jolka1928
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz... nigdy nie próbowałam rozgryźć OF bo jakoś mnie to nie interesuje na jakiej zasadzie wyznacza owulkę. Dla mnie ważne jest to że wiem że nie należy sie kierować tym kiedy wyznacza dni płodne i owulację, bo jeżeli nie ma opcji zaznaczenia szczytu objawu śluzu ( a w NPR jest to najważniejsze obok temp.) to też nie ma możliwości aby dobrze wyznaczył okres płodności i niepłodności po owulacyjnej.
    To jest tylko program więc działa wg tego co mu ktoś tam zaprogramował.
    W moim przypadku zawsze się myli więc prowadze sobie osobny wykres w zeszycie i tam mam wszystko jasne :) a nie tu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovu bierzę pod uwagę trzy czynniki: temperature (trzy wyższe), śluz i szyjkę macicy. Jeśli dziewczyny wypełniają tylko tempke, to na jej podstawie da im dzień przed skokiem. Jeśli masz także śluz czy szyjkę, może sobie odczytać, że owulka była dopiero w dniu skoku, albo 2 dni przed skokiem.

    https://ovufriend.pl/wykres,cb4be3bbc11982da4ea29c80102e22b4.html - po pierwsze śluz, po drugie widać wyraźnie, że po tym dniu temperatura zaczęła się wspinać w górę. Nie ważne, że jest niższa od najwyższej lutealnej, każdemu w pierwszej fazie zdarzają się takie pojedyncze wyskoki. Ważne, że cały czas rośnie i widać, że to jest ten punkt, kiedy zaczęła piąć się w górę.

    48f411ed51.png
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ach dopiero zaczynam obserwacje i chyba muszę wsłuchać się w swoje ciało co pewnie zajmie mi kilka cykli. Dopiero teraz człowiek żałuje że nie rozpoczął wsłuchiwać się wcześniej :P

    Jolka1928
  • jolka Koleżanka
    Postów: 50 10

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike dziękuję! wytłumaczyłaś mi to idealnie!! :*

    Jolka1928
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ