X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak to jest z tą temperaturą?
Odpowiedz

Jak to jest z tą temperaturą?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aretes25 Znajoma
    Postów: 28 14

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    tak się zastanawiam, jak jest naprawdę z ta temperaturą. Rano jak wstanę mam 36,6, ale wystarczy 10 minut na nogach i nagle jest 37,1. Albo rano mam 36,2 i za chwilę ponad 37. Z czego to wynika?? Moje ciałko mi płata figle :D

  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperaturę mierzy się od razu po przebudzeniu zanim wstaniesz z łóżka, wtedy jest najbardziej wiarygodna;)
    Jak wstaniesz to temka od razu idzie w górę;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • aretes25 Znajoma
    Postów: 28 14

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czy w takim razie nie powinna w dzień osiągać wartości 36,6?

  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakim miejscu mierzysz temperaturę?


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • aretes25 Znajoma
    Postów: 28 14

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ustach. Pod językiem. W teorii niby wiem jak to ma wyglądać, ale w realu to już inna bajka. Siedzę i mam cały czas podwyższoną, ale po przebudzeniu niższą.

  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli mierzysz temperaturę pod językiem, w pochwie, czy w odbycie to nie powinna ona osiągać 36,6, taką temperaturę powinno mieć ciało czyli jak mierzysz pod pachą;) W tamtych miejscach temperatura jest inna;)
    W ciągu dnia zawsze jest wyższa niż zaraz po przebudzeniu dlatego ważne jest żeby zawsze mierzyć temperaturę zanim wstaniesz z łóżka mniej więcej o tej samej porze;)


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • aretes25 Znajoma
    Postów: 28 14

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt, jakoś nie pomyślałam. Cały czas odnoszę tę temperaturę do temperatury ciała. A tak nie jest. Dzięki :D

  • Isia93 Autorytet
    Postów: 2500 711

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co;) Powodzenia ;D


    ZGWAp2.png
    Walczymy o dobre nasienie i regulację hormonów
    Od lipca 2014 na ovufriend.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura ciała zawsze jest nizsza po spoczynku. Jak chodzisz to mobiluzujesz organizm chociazby do ruchu i dlatego temperatura rosnie bo rosnie zapotrzebowanie energetyczne.

    Justeck lubi tę wiadomość

  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , jestem tu Nowa ... Pytanie mam , mierze zawsze tempke o 12 bo tak tylko mogę ponieważ pracuje na nocki ale dzisiaj wstałam o 6:30 bo na 10 musiałam wyjść więc nie spałabym już później ... o 6:30 miałam 36.40 i co mam doliczyć t 0,05 na każde pół h tak ? W innych postach czytałam , że tak chyba powinno być .Bo wtedy wychodzi mi 36,95 tak ? Bo zgłupiałam ;o haha pomocy !!!:P


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • Paolla Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak to jest możliwe, że ciągle mam niską temperaturę. np. dziś 35.2 stopnie, czy dzień przed spodziewanym okresem aż tak może spaść?

    o9u8iei.png

    11tc Aniołek (*) 6.04.2014 r
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna - ja nie wierzę w tą "korektę temperatur" bo jest to bardzo nieprecyzyjne. Przeprowadziłam taki eksperyment sama na sobie i mierzyłam o 5.30, a nast. dnia o 7.00 przez jakiś czas w III fazie (wtedy mam najbardziej stabilne tempki). Różnica w żadnym wypadku nie wynosiła 0,15 stopnia, tempka była taka sama. Moim zdaniem to jest przekombinowane.

    Paolla - masz bardzo nieregularne pory mierzenia tempki. Czy 35,2 miałaś rano czy w ciągu dnia? Jeśli w ciągu dnia to ciut nisko, może jesteś osłabiona?

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Katarzyna87 Autorytet
    Postów: 4528 6014

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna Nic nie doliczasz, każde ciało jest inne. Wpisz 36,4 i ignoruj temperaturę.

    Paolla temperaturę mierzymy codziennie o tej samej godzinie, najlepiej o 7:30, zaraz po przebudzeniu, po co najmniej 3 godzinnym śnie. Temperatura ciała każdej osoby jest inna. Moja mam zawsze miała ok. 35,5 i jest zdrowa.

    Justeck lubi tę wiadomość

    ex2bg7rf9gca70kb.png
    f2wljw4z5xlc2pyj.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura ciała w ciągu dnia się zmienia, ale tempka poza granicami normy wymaga zbadania. Ja przez długi czas miałam 37 i okazało się że to przewlekłe zapalenie zatok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2014, 22:00

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Paolla Przyjaciółka
    Postów: 80 27

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck w ciągu dnia mam taką temp. Może to przez wysoką temp. na zewnątrz (ponad 40st) i zmęczenie??

    Katarzyna87- nigdy nie miałam takich temp, zacznę mierzyć teraz o regularnej godz. i zobaczę jak to wygląda :)

    o9u8iei.png

    11tc Aniołek (*) 6.04.2014 r
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 21 sierpnia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tempkę mierz regularnie rano tuż po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka, a nawet przed wykonaniem większych ruchów. Wtedy tylko wykres można ocenić.

    A co do tempki w ciągu dnia to 35 jest niepokojąca. To mogło być chwilowe zmęczenie, ale jeśli dłużej taka będzie to warto udać się do internisty.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy tez macie problemy ze snem? Mi sie wydaje ze po nich mam wysoka temp.dzis mierzylam i mam 37

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ