Forum Temperatury, wykresy, płodność Jak zbadać owulację?
Odpowiedz

Jak zbadać owulację?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet

Wysłany: 7 grudnia 2017, 15:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane kobitki... Pomóżcie. Wykresy mam dwufazowe jeśli chodzi o temperaturę, zmieniłam ginekologa, jeden widział u mnie owulację ale nie pękał pęcherzyk a ten nowy stwierdza, że w ogóle owulacji nie ma i pęcherze są tylko policystyczne... A monitorigu nie ma sensu robić bo mam cukrzycę ;/ nie wiem co dalej...

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

Więcej cudów nie będzie 😔
  • Butterfly23 Przyjaciółka

Wysłany: 7 grudnia 2017, 16:29

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ktoś kiedyś powiedział, jedynym potwierdzeniem owulacji jest ciąża. To, ze Ovufriend wyznacza owulację, też nie znaczy, że do niej doszło. Mogły być pecherzyki, ale bez żadnego dominującego. Testy owulacyjne też nie mówią nam o tym, że owulacja była. Bo pęcherzyk mógł być dominujący, ale nie pękł, tylko się wchłonął. Może idź do ginekologa przed owulacją, zobacz czy masz dominujący pęcherzyk i idź kilka dni po owulacji, zobacz czy pęcherzyk pękł.

Niedoczynność, hashi, IO, hiperprolaktynemia, PCOS, hiperinsulinemia
    05.2019: IUI 😞
    01.2020: Laparoskopia✔️
    Histeroskopia z chromotubacją✔️

Insulina 10.2019 - 30,24 🥺/ 01.2020- 19,11/ 05.2020- 27,0 😔/ 07.2020- 15,65 👍 zbijamy dalej
    HOMA-IR: 3,58
    PRL 10.2019- 44/ 12.2019- 4,73/ 05.2020 (miesiąc bez tabletek)- 27,4
    TSH 07.2019- 3,5/ 12.2019- 0,89/ 01.2020- 1,38/ 05.2020- 1,1 🙂

03.20- pierwsza naturalna owulacja od 2,5 roku 👍
    04.- starania na naturalnych cyklach
  • Seli Autorytet

Wysłany: 7 grudnia 2017, 17:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Jak ktoś kiedyś powiedział, jedynym potwierdzeniem owulacji jest ciąża. To, ze Ovufriend wyznacza owulację, też nie znaczy, że do niej doszło. Mogły być pecherzyki, ale bez żadnego dominującego. Testy owulacyjne też nie mówią nam o tym, że owulacja była. Bo pęcherzyk mógł być dominujący, ale nie pękł, tylko się wchłonął. Może idź do ginekologa przed owulacją, zobacz czy masz dominujący pęcherzyk i idź kilka dni po owulacji, zobacz czy pęcherzyk pękł.

Napisałam, że byłam u dwóch ginów a w of nie robię wykresów, w testy też nie wierzę... Problem polega na tym, że jeden mówi, że są a drugi, że w ogóle nic nie ma... A jeśli chodzi o wykres to mam na myśli to, że są dwie fazy temperatur, czy to cokolwiek znaczy? nie chodzi mi o samo wyznaczenie owu.

dZhdp1.png

Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

Więcej cudów nie będzie 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.