X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jakie objawy niskiego progesteronu?
Odpowiedz

Jakie objawy niskiego progesteronu?

Oceń ten wątek:
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie, ja mam właśnie około 36,6-36,7 i zastanawiam się czy w ogóle jest szansa na ciążę. Teraz biorę Luteinę 2x1, bo w poprzednich cyklach to w ogóle miałam niski progesteron, a temperatura i tak niska... :/

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Minni, a badałaś progetseron? Chyba miałas badać w poprzednim cyklu czy pokręciłam coś?

    Tak miałam badac progestreson w tym cyklu. Zorientowałam sie jak to tutaj wyglada, wiec odpusciłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2014, 12:12

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Myszka-Minnie, ja mam właśnie około 36,6-36,7 i zastanawiam się czy w ogóle jest szansa na ciążę. Teraz biorę Luteinę 2x1, bo w poprzednich cyklach to w ogóle miałam niski progesteron, a temperatura i tak niska... :/

    Nie daje cobie szansy na ten cykl, wiec zobacze co bedzie w kolejnym cyklu. Jezeli się historia powtórzy, to trzeba bedzie zadziałac.

    polkosia lubi tę wiadomość

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarownica222 wrote:
    to jest w ogole sens robienie tego badania ? Nie wiadomo jak go mam odczytać...

    W zasadzie chyba nie ma sensu, bo i tak będzie sfałszowany luteiną.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka-Minnie wrote:
    Tak miałam badac progestreson w tym cyklu. Zorientowałam sie jak to tutaj wyglada, wiec odpusciłam.

    a jak wygląda, że odpuściłaś?

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W PL idziesz z buta do laboratorium dajesz łokcia i krew pobieraja, a tutaj calkiem inne zasady są i do tego jeszcze koszta.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie to są zasady? I jaka kasa? Z ciekawości pytam :)

  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O zasazdach nie bede pisac, ale jezeli chodzi o koszt samego badania to 5 razy wyzszy niz w PL.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, widzę, że tutaj toczy się merytoryczna dyskusja, dlatego może uda mi się czegoś dowiedzieć. (uwaga - drastyczne opisy ;) )

    Ja z kolei mam taki kawowy śluż na trzy dni przed pojawieniem się krwi, tzn, takiej intensywnie czerwonej. W tym śluzie są też trzeciego dnia jakby strzępki, tak jak wy piszecie po @. Ja z kolei myślałam, że to wtedy macica sie najpierw oczyszcza z jakiś staroci, ale...

    Ponieważ od dawna mi nie wychodzi szukam przyczyny.

    1. Może powinnam zacząć liczyć cykl od pierwszego dnia brudzenia, czyli brązowego śluzu, nie od tej świezej krwi? (ważne bo biorę clo)

    2. Progesteron robiony w 21 dniu - 25, czyli wysoko, dlaczego zatem plamię?

    3. Przeczytałam, że warto robić prog i estradiol razem, 5 razy co dwa dni. Tzn. od kiedy byloby dobrze? Zaczać się kłuć dwa dni po domniemanej owu?

    Może z waszą pomocą uda mi się coś u siebie poprawić :)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brązowe plamienia nie zawsze są spowodowane niskim progesteronem i nie zawsze bada się go 21 dc.
    Z tego co wiem to brązowa (czarna) krew to stara krew która z jakiegoś powodu gdzieś może zalegać i wyłazi po @ i jest to coś co trzeba leczyć ale najpierw trzeba znaleźć przyczynę tych plamień.
    Wiem że takie plamienia są też spowodowane nieprawidłowym złuszczaniem endometrium podczas @ ale jak przyczyna może być tego to nie wiem...
    Np. przy endometriozie też mogą być brązowe plamienia. Gdzieś na początku wątku pisałam o tym.

    Gwiazdeczka27 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję Vanessa, nie żebyś mnie pocieszyła, ale to jakiś trop. Ja niestety sama wpadłam na to, że mogę miec hashimoto czytając fora, bo badaniach wyszło, ze mam rację i obawiam się, że i tym razem sama będę musiała znaleźć najpierw rozwiązanie, a lekarz łaskawie potwierdzi...
    Uhhh.....

  • Riri Ekspertka
    Postów: 273 60

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, jak to z tymi plamieniami jest czy jeśli kończę miesiączkę czyt.przestaje lecieć krew.. Mam sucho a na drugi dzień podcieram się i są brązowe niteczki takie śluzowe...to jest nieprawidłowość??byłam leczona antybiotykami nie dawno skończyłam kuracje widziałam poprawę bo okres poprostu się skończył bez brudzenia,Skrzepow ale na drugi dzień zonk...wieczorem wypiłem piwo, siku i brąz.. Rano wstałam troszeczkę bo troszeczkę ale znów brąz do czerni... Może ja to źle interpretuje.. Poprostu.. Bardzo się martwię.

    30.12.2014-poronienie 6 tydz.
    11.05.2015-poronienie 10 tydz.
    15.06.2015-podjęcie leczenia (naprotechnologia)
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ