X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Kolejny cykl bezowulacyjny? Prośba o interpretację...
Odpowiedz

Kolejny cykl bezowulacyjny? Prośba o interpretację...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 20 lutego 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to kolejny cykl bezowulacyjny czy jeszcze jest szansa?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 20 lutego 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A potrafisz określić szczyt objawu śluzu czyli kiedy był najlepszej jakości? To jest bardzo ważny objaw. Jak na razie to temp nie potwierdza owulacji ale może okazać się ze lada dzień podskoczy zwłaszcza jeżeli miewasz długie cykle.

    PaniMisiowa lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 20 lutego 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie w tym cyklu jakos dziwnie z tym sluzem bo wydaje mi sie, ze byl to 11dc! A w poprzednim np byl to 24dc. Moje ostatnie cykle sa dosc nieregularne 35,22,28,52 dni. Dopiero od listopada tak dokladniej sie obserwuje. Wydaje mi sie, ze poprzednich cyklach ten szczyt byl zawsze mniej wiecej w polowie cyklu. a teraz wszystko wariuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mnie owulacji jeszcze nie było. Przy tak nieregularnych cyklach warto by było się przebadać... rozbieżność 22-52 dni jest bardzo duża i wymaga sprawdzenia według mnie. Czy robiłaś jakieś badania w tym celu?

  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 20 lutego 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, robilam.wszystko w normie.jutro jeszcze ide na progesteron.choruje na tarczyce (gravesa-basedowa).ale od listopada mam tsh i reszte w normie.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 lutego 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na razie to wygląda na cykl bezowulacyjny ale nie wykluczone że owulacja będzie w późniejszym terminie.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 22 lutego 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm pani Misiowo spojrz na moj wykres ,myslałam ze jestem przed owu lub jej nie będzie,ale wczoraj byłam u ginki,
    okazało się ze pecherzyk pękł miedzy 14 a 16 dniem,jest widoczne ciałko zółte i ślady płynu w zatode douglasa,
    czyli z cała pewnością owulka już była :/ Jak to się ma do mojej temp? zupełnie niewiem!
    Ale wszystko jest mozliwe jak widać

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 lutego 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KUNIAK wrote:
    hmm pani Misiowo spojrz na moj wykres ,myslałam ze jestem przed owu lub jej nie będzie,ale wczoraj byłam u ginki,
    okazało się ze pecherzyk pękł miedzy 14 a 16 dniem,jest widoczne ciałko zółte i ślady płynu w zatode douglasa,
    czyli z cała pewnością owulka już była :/ Jak to się ma do mojej temp? zupełnie niewiem!
    Ale wszystko jest mozliwe jak widać
    Kochana jeżeli mogę coś doradzić to lepiej jest mierzyć temp. troche wcześniej tak 7-8 najpóźniej i o stałych porach. Gdyby te 3 ostatnie temp. były mierzone tak jak te wcześniejsze czyli o 8.30 to na pewno byłyby wyższe (bo im później się mierzy tym temp. wyższa) i inaczej by to wyglądało w stosunku do owulacji. Więc w tym przypadku nie możesz stwierdzać że owulacja nijak sie ma to wzrostu temp. bo temp. zmienia sie w czasie i dlatego trzeba mierzyć o stałych porach aby było wiarygodnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2014, 16:37

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mama Marty Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 22 lutego 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie jest tak, że wczoraj i przed wczoraj miałam mega silne krechy na teście owulacyjnym, ale temperatury nie miałam, wręcz obniżoną jakoś dziwnie, nie wiem co o tym myśleć już zupełnie. Dodam, że przerabiałam przez ten tydzień grypę jelitowo-żołądkową. O co chodzi jak myślicie?

    km5suay3zjzqmbv7.png

    f2wll6d83w8rei3d.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Marty wrote:
    A u mnie jest tak, że wczoraj i przed wczoraj miałam mega silne krechy na teście owulacyjnym, ale temperatury nie miałam, wręcz obniżoną jakoś dziwnie, nie wiem co o tym myśleć już zupełnie. Dodam, że przerabiałam przez ten tydzień grypę jelitowo-żołądkową. O co chodzi jak myślicie?
    Temperatura po owulacyjna u Ciebie na pewno wzrośnie PO owulacji jeżeli do owulacji dojdzie bo pozytywne testy owulacyjne nie znaczą że do owulacji dochodzi.
    Temp. może wzrosnąć od 3-4 dni przed owulacją do 4 dni po owulacji. Wszystko zależy od organizmy kiedy zareaguje na progesteron, który powoduje wzrost.
    Często, ale nie zawsze temp troszkę spada przed owulacją lub w trakcie ale to NIE jest reguła że jak temp. spada to jest owulacja.
    Udostępnij wykres :) A obserwujesz śluz i wiesz kiedy miałaś szczyt objawu śluzu? Tyle razy to powtarzałam więc powtórzę jeszcze raz. Śluz jest tak samo ważnym objawem przy interpretacji cyklu ja temp.
    W skrócie w pamiętniku (w poradach) opisałam jak interpretować cykle, bo widzę że wielu dziewczynom sprawia to trudność, bo nie wiedzą jak sie za to zabrać. Polecam :)
    https://ovufriend.pl/pamietnik/mialo-byc-tak-pieknie,446.html

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mama Marty Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanesso u mnie szczyt śluzu był w dniach od 15 do 18 luty, ale testy owulacyjne wychodziły negatywne. A pozytywne miałam w dniach 20-21 luty :/ Dodam jeszcze, że od kilku dni bolą mnie sutki, ale same sutki i mam jakieś białawe krostki na nich :/ sama obwódka się nie zmieniła, nie wiem co mam o tym sądzić. Ciąża to nie będzie nie wierzę w to :/

    km5suay3zjzqmbv7.png

    f2wll6d83w8rei3d.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że jest szczyt śluzu nie znaczy że wtedy jest owulka.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mama Marty Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    To że jest szczyt śluzu nie znaczy że wtedy jest owulka.
    No więc właśnie, to nie wiem już kiedy mam tą owulację, bo przy dobrym śluzie nie mam i temperatura normlna, przy testach nie mam bo pomimo pozytywnych testach i tak nie mam odpowiedniej temperatury, Może faktycznie tak jak piszesz muszę poczekać to skoku temperatury, może skok będzie za 2-3 dni i wtedy będzie owulacja :/

    km5suay3zjzqmbv7.png

    f2wll6d83w8rei3d.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana samego dnia owulacji nie da się określić na 100% (jedynie na USG widać kiedy pęcherzyk pękł) Temp może wzrosnąć kilka dni przed jak i po owulacji. Można sie domyślać ale wg. mnie dopiero jak obserwuje się kilka cykli według NPR-u a nie wg. OF.
    Najważniejsze jest wiedzieć kiedy ma się dni płodne żeby działać :)
    Udostępnij wykres może już nieduży skok Ci się pojawił.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mama Marty Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanesso mam wykres udostępniony tylko, ze ja tam nie wpisuję temperatur :/ bo mi ovu coś "mówi", że albo temperatura albo test owulacyjny (?) więc nie wpisuję temperatur, ale mierzę codziennie i jak na razie kicha :/ aha i mam dwa termometry i jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, aby pokazały mi to samo. Muszę mieć termometr szybki, bo wstaję o 5.30 rano i nie mam czasu na rtęciowy. Masz jakiś sprawdzony i dokładny?

    km5suay3zjzqmbv7.png

    f2wll6d83w8rei3d.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Marty wrote:
    vanesso mam wykres udostępniony tylko, ze ja tam nie wpisuję temperatur :/ bo mi ovu coś "mówi", że albo temperatura albo test owulacyjny (?) więc nie wpisuję temperatur, ale mierzę codziennie i jak na razie kicha :/ aha i mam dwa termometry i jeszcze nigdy nie zdarzyło się tak, aby pokazały mi to samo. Muszę mieć termometr szybki, bo wstaję o 5.30 rano i nie mam czasu na rtęciowy. Masz jakiś sprawdzony i dokładny?
    To dziwne bo temp. i testy owulacyjne można notować... Szukałam Twojego wykresu ale był komunikat że nie udostępniony.
    Skok temp. może być np. o 0,05 st. i nie jest on widoczny że tak powie gołym okiem tylko najpierw trzeba wyznaczyć linie podstawową i wtedy widać czy jest skok (chociażby minimalny) czy go nie ma.
    Jak mierzysz temp. to mierz tylko jednym termometrem tym samym cały cykl, bo na różnych te wartości mogą być inne.
    Ja mierzę rtęciowym. Budzik nastawiam na 5.20 i o 5.30 mogę już wstać :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam Twój wykres ale coś dziwnego w nim jest... w tytule pisze że rozpoczęty 25 grudnia a rozpoczął Ci się 1 lutego???
    Może zgłoś problem do OF że Ci wyskakuje taki komunikat " albo temp. albo testy". Bo to dziwne :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Mama Marty Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanesso dziękuję Ci bardzo za rady. Będę teraz mierzyć tylko jednym termometrem. Może później się udostępni ten wykres bo go udostępniałam.

    km5suay3zjzqmbv7.png

    f2wll6d83w8rei3d.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 22 lutego 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Marty olej informację od ovu i wprowadź spokojnie temperatury. Komunikat nie jest istotny.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ