X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Krepujace pytanie...
Odpowiedz

Krepujace pytanie...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 24 maja 2017, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.. mam krepujace pytanie :D (dobrze ze jesteśmy tu anonimowe:D) czasami po stosunku mam tak ze nasienie się wylewa a czasem mam wrażenie jakby wszystko zostało w środku w sensie jest sucho i nic się nie wylalo.. czy to zależy od otwarcia szyjki ? Czy to jest coś czym powinniśmy się martwić?

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 24 maja 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że bardziej zależy to od pozycji i tego jak głęboko w pochwie był członek w momencie ejakulacji, pewnie też od ilości spermy, od jej konsystencji, bardziej wodnista będzie łatwiej wypływać - nie sądzę, żeby to zależało od położenia szyjki, chociaż może też jakoś to wpływa :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 24 maja 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to kiedyś zastanawiało i szukałam wiedzy na ten temat. Sperma to nie tylko plemniki ale też śluz, wydzielina jakkolwiek to nazwiemy, płyny fizjologiczne. Fakt, że coś z nas wypływa, to nie znaczy, ze plemniki nie poszły tam, gdzie pójść powinny :)
    A to czy wypłynie więcej czy mniej pewnie właśnie zależy właśnie od pozycji, głębokości, jakiej sięgnął członek itp.

    Enii lubi tę wiadomość

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 24 maja 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak tylko zawsze coś wypływalo- przyjęła to za normę a wczoraj nic... i nie wiem co myśleć dlatego pytam :D

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 31 maja 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem jak Was, ale mnie to właśnie strasznie ale to strasznie irytuje. już bym też wolała żeby zostawało tam w środku niż, sorki za dosłowność, lało się po kolanach jak tylko przyjmę pozycję pionową. nie cierpię tego.

    albo żeby było tego tyle ile potrzeba, wyliczona armia , "dziś powołani zostali" .... a nie , wysyła cały batalion z czego 99% kończy w przedbiegach :) no marnotrawstwo po prostu na całego :)

    Lunaris, Ania1003, L.Linka, Sela, Tamalka, edwarda20, admiralka, tym_janek lubią tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 31 maja 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się.. ale czy to powód do obaw jak się nie leje po kolanach? :D

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 31 maja 2017, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że ani w tę stronę ani w tę nie jest to przeszkodą :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W trakcie orgazmu w pochwie następują pewne zmiany - część pochwy od strony macicy, na skutek maksymalnego rozciągnięcia, tworzy miseczkowate zagłębienie - tzw. jeziorko nasienia, bo właśnie w nim zbiera się nasienie po wytrysku. Przednia część pochwy jest z kolei zwężona, co utrudnia wypływ nasienia na zewnątrz i zatrzymuje je w okolicy szyjki macicy, co sprzyja zapłodnieniu. Jeżeli kobieta nie przeżywa orgazmu i te zmiany w pochwie nie zachodzą to nasienie wylewa się z bezpośrednio po stosunku i zajście w ciążę bywa utrudnione.

    Raz odczuwamy większą, raz mniejszą przyjemność ze stosunku, co tłumaczy dlaczego raz nasienie zostaje w środku, a innym razem wydostaje się na zewnątrz.

  • ewelina1991 Przyjaciółka
    Postów: 88 28

    Wysłany: 9 lipca 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malami ma rację. Dużo zależy od orgazmu, ale też nie ma się czym przejmować. Gdyby przetrwanie ludzkości zależało od kobiecych orgazmów to mielibyśmy przechlapane :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2017, 12:24

    Marudaruda lubi tę wiadomość

    17.07. 2017-> 2 cs z clo
    19.08.2017-> cykl bez stymulacji
    30.09.2017 - > 3 cykl z clo bez owulacji
    26.10.2017 - 4 cykl z clo

    W 2017-2018 - stymulacje cykli + dwie inseminacje

    2018- 2020 starania naturalne

    2020 - nieudane stymulacje + propozycja in vitro od lekarza
    01.2021 - stymulacja do IVF
    02.2021 - punkcja, transfer odroczony
    Transfer 1 - nieudany
    Transfer 2 - poronienie zatrzymane w 10tc
    Transfer 3 - ciąża biochemiczna
    Transfer 4 - nieudany
  • justi:: Autorytet
    Postów: 525 187

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie sie wydaje ze to zalezy od ilosci spermy,wiem po sobie ze jak robimy to codzien to sperma nie wylatuje-wiadomo ze wtedy spermy jest mniej,jesli rzadziej too juz sperma splywa see po kolanach jak to kolezanka napisala,moze jesli po paru dniach spermy jest malutko tzn nie leci po kolanach to moze se sam zrobil dobrze wczesniej hihi no nie wiem taka kolejna teoria heh

    hrqo6vgc5gm3uzga.png
  • Bercia Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 11 września 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie.Jest to uzaleznione od dwóch czynników. Po pierwsze, od ilości nasienia partnera, a po drugie od pozycji, w której się kochacie.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 września 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez zawsze wylatywalo, to przy staraniach ile sie dalo lezalam, albo normalnie albo z nogami w gorze. W szczęsliwym cyklu 2x serduszkowalismy w nocy, i po prostu od razu zasypialam, nie wstajac ;p Rano bylo sucho, nic nie wyplynelo, moze dlatego tak szybko się udalo... ;p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • akuku Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 19 września 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobnie, różna jest ilość spermy męża, nie zawsze taka sama. Też wydaje mi się, że orgazm ma jednak znaczenie, bo jak jest orgazm, to się mięśnie pochwy tak co jakiś czas kurczą i "zasysają" nasienie, aczkolwiek na pewno nie jest to konieczne,żeby zajść bo jak pisała ewelina (z czego się nieźle uśmiałam :D) gdyby zajście w ciąże zależało od kobiecego orgazmu, to niewiele by z tego było efektów... no ale przyjemność z seksu pewnie działa na korzyść :) Jak nie chcesz, żeby od razu wypływała, to poleż z nogami w górze tak jak mówi edwarda.

    Staramy się od 16 miesięcy, a dzidziusia brak :( Zaczynam wariować.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ