Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Krótki sen a niska temperatura
Odpowiedz

Krótki sen a niska temperatura

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • tutusia Autorytet
  Postów: 496 178

  Wysłany: 11 sierpnia 2016, 15:31

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Proszę o pomoc :)
  Staram się z mężem o dziecko. Poprzedni cykl miałam prawdopodobnie bezowulacyjny (45dni, nie prowadziłam pomiarów temp, śluz był słaby, czyli taki jak zawsze u mnie, usg na 2 dni przed okresem nie pokazało żadnych śladów przebytej owulacji, ani przygotowywania się do niej). Ten cykl już obserwuję. Śluz mam bardzo skąpy i trudny w ocenie, choć szczyt odczucia mokrości miałam 4-5.08, obserwowałam wodnisty śluz, nie widziałam rozciągliwego. Szyjka też jest ciężka w ocenie (mam tyłozgiecie), dopiero się uczę ją rozpoznawać.
  Pytanie jednak dotyczy temperatury. 6.08. (16dc) temperatura podskoczyła. Od 8.08. (ostatnie 3 pomiary) są dziwne. O 8 (moja zwykła godzina pomiaru), temperatura jest na poziomie 1 fazy (36,3), dopiero jak dosypiam ok. 9-10 wzrasta do 36,7-36,8. Przez te kilka dni późno kładłam się spać (ok. 2-3) i dosypiałam własnie do tej 9-10 (o 8 budziłam się tylko na pomiar temp i bez wstawania zasypiałam ponownie, przy ponownej pobudce mierzyłam temperaturę po raz drugi). Oprócz tego nieregularnego snu i odrobiny alkoholu (1 piwo wieczorem) 5.08. i 9.08. leciałam też samolotem, zmieniając klimat (Malta -> Polska -> Malta).
  Dziś temperatura 36.6, czyli odkładnie pomiędzy poziomem niższym i wyższym (wczoraj poszłam spać normalnie, ale wypiłam wieczorem lampkę wina i drinka).
  Jak traktować te pomiary? Czy bardziej wiarygodny jest pomiar o stałej godzinie (nawet jeśli sen był wtedy krótszy) czy po standardowej ilości snu (ale wtedy jest to późniejsza godzina). Czy mogę założyć, ze owulacja się odbyła, czy jest to wątpliwe i mogę mieć kolejny cykl bezowulacyjny?
  Wiem, ze to gdybanie, po prostu zastanawiam się czy krótszy sen może tak obniżać temperaturę. Kiedyś prowadziłam kilka cykli obserwacji i faktycznie jak z jakiegoś powodu wstawałam wcześnie rano i krótko spałam to miałam bardzo niskie temperatury.
  Co sądzicie? Była owulacja (tak mi podpowiadają odczucia i intuicja) czy jej nie było?

  f2w3flw1wyt7w9l7.png
 • fryzjereczka Ekspertka
  Postów: 129 63

  Wysłany: 17 sierpnia 2016, 16:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  podpinam sie do pytania!!!

  w4sqdqk3z0w3n8hp.png
 • tutusia Autorytet
  Postów: 496 178

  Wysłany: 17 sierpnia 2016, 16:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  U mnie się już plus minus wyjaśniło, że owulacji wtedy raczej nie miałam. Podejrzyj sobie mój wykres (wkleiłam w wątku interpretacyjnym). Wydaje mi się, że jednak trzeba się trzymać reguł i ważniejsza jest stała godzina pomiaru. U mnie akurat było też sporo czynników mogących zakłócić temperaturę, więc w ogóle nie jestem pewna czy nie powinnam ich traktować jako zakłóconych - pewnie termin miesiączki mi wszystko wyjaśni.

  f2w3flw1wyt7w9l7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

„Nie mogę zajść w ciążę!” – najczęstsze problemy z płodnością u kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedy powinnaś zacząć martwić się, jeśli pomimo waszych starań nie możesz zajść w ciążę? Czy lepiej cierpliwie czekać, czy może gdy nadejdą pierwsze obawy, od razu skonsultować się z lekarzem? Przeczytaj jakie są niepokojące objawy, których nie powinnaś ignorować i jakie są potencjalne rozwiązania zwiększające szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ