X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Krótki sen a niska temperatura
Odpowiedz

Krótki sen a niska temperatura

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o pomoc :)
    Staram się z mężem o dziecko. Poprzedni cykl miałam prawdopodobnie bezowulacyjny (45dni, nie prowadziłam pomiarów temp, śluz był słaby, czyli taki jak zawsze u mnie, usg na 2 dni przed okresem nie pokazało żadnych śladów przebytej owulacji, ani przygotowywania się do niej). Ten cykl już obserwuję. Śluz mam bardzo skąpy i trudny w ocenie, choć szczyt odczucia mokrości miałam 4-5.08, obserwowałam wodnisty śluz, nie widziałam rozciągliwego. Szyjka też jest ciężka w ocenie (mam tyłozgiecie), dopiero się uczę ją rozpoznawać.
    Pytanie jednak dotyczy temperatury. 6.08. (16dc) temperatura podskoczyła. Od 8.08. (ostatnie 3 pomiary) są dziwne. O 8 (moja zwykła godzina pomiaru), temperatura jest na poziomie 1 fazy (36,3), dopiero jak dosypiam ok. 9-10 wzrasta do 36,7-36,8. Przez te kilka dni późno kładłam się spać (ok. 2-3) i dosypiałam własnie do tej 9-10 (o 8 budziłam się tylko na pomiar temp i bez wstawania zasypiałam ponownie, przy ponownej pobudce mierzyłam temperaturę po raz drugi). Oprócz tego nieregularnego snu i odrobiny alkoholu (1 piwo wieczorem) 5.08. i 9.08. leciałam też samolotem, zmieniając klimat (Malta -> Polska -> Malta).
    Dziś temperatura 36.6, czyli odkładnie pomiędzy poziomem niższym i wyższym (wczoraj poszłam spać normalnie, ale wypiłam wieczorem lampkę wina i drinka).
    Jak traktować te pomiary? Czy bardziej wiarygodny jest pomiar o stałej godzinie (nawet jeśli sen był wtedy krótszy) czy po standardowej ilości snu (ale wtedy jest to późniejsza godzina). Czy mogę założyć, ze owulacja się odbyła, czy jest to wątpliwe i mogę mieć kolejny cykl bezowulacyjny?
    Wiem, ze to gdybanie, po prostu zastanawiam się czy krótszy sen może tak obniżać temperaturę. Kiedyś prowadziłam kilka cykli obserwacji i faktycznie jak z jakiegoś powodu wstawałam wcześnie rano i krótko spałam to miałam bardzo niskie temperatury.
    Co sądzicie? Była owulacja (tak mi podpowiadają odczucia i intuicja) czy jej nie było?

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • fryzjereczka Ekspertka
    Postów: 129 63

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podpinam sie do pytania!!!

    w4sqdqk3z0w3n8hp.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się już plus minus wyjaśniło, że owulacji wtedy raczej nie miałam. Podejrzyj sobie mój wykres (wkleiłam w wątku interpretacyjnym). Wydaje mi się, że jednak trzeba się trzymać reguł i ważniejsza jest stała godzina pomiaru. U mnie akurat było też sporo czynników mogących zakłócić temperaturę, więc w ogóle nie jestem pewna czy nie powinnam ich traktować jako zakłóconych - pewnie termin miesiączki mi wszystko wyjaśni.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ