Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Krótki sen a niska temperatura
Odpowiedz

Krótki sen a niska temperatura

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • tutusia Autorytet
  Postów: 496 178

  Wysłany: 11 sierpnia 2016, 15:31

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Proszę o pomoc :)
  Staram się z mężem o dziecko. Poprzedni cykl miałam prawdopodobnie bezowulacyjny (45dni, nie prowadziłam pomiarów temp, śluz był słaby, czyli taki jak zawsze u mnie, usg na 2 dni przed okresem nie pokazało żadnych śladów przebytej owulacji, ani przygotowywania się do niej). Ten cykl już obserwuję. Śluz mam bardzo skąpy i trudny w ocenie, choć szczyt odczucia mokrości miałam 4-5.08, obserwowałam wodnisty śluz, nie widziałam rozciągliwego. Szyjka też jest ciężka w ocenie (mam tyłozgiecie), dopiero się uczę ją rozpoznawać.
  Pytanie jednak dotyczy temperatury. 6.08. (16dc) temperatura podskoczyła. Od 8.08. (ostatnie 3 pomiary) są dziwne. O 8 (moja zwykła godzina pomiaru), temperatura jest na poziomie 1 fazy (36,3), dopiero jak dosypiam ok. 9-10 wzrasta do 36,7-36,8. Przez te kilka dni późno kładłam się spać (ok. 2-3) i dosypiałam własnie do tej 9-10 (o 8 budziłam się tylko na pomiar temp i bez wstawania zasypiałam ponownie, przy ponownej pobudce mierzyłam temperaturę po raz drugi). Oprócz tego nieregularnego snu i odrobiny alkoholu (1 piwo wieczorem) 5.08. i 9.08. leciałam też samolotem, zmieniając klimat (Malta -> Polska -> Malta).
  Dziś temperatura 36.6, czyli odkładnie pomiędzy poziomem niższym i wyższym (wczoraj poszłam spać normalnie, ale wypiłam wieczorem lampkę wina i drinka).
  Jak traktować te pomiary? Czy bardziej wiarygodny jest pomiar o stałej godzinie (nawet jeśli sen był wtedy krótszy) czy po standardowej ilości snu (ale wtedy jest to późniejsza godzina). Czy mogę założyć, ze owulacja się odbyła, czy jest to wątpliwe i mogę mieć kolejny cykl bezowulacyjny?
  Wiem, ze to gdybanie, po prostu zastanawiam się czy krótszy sen może tak obniżać temperaturę. Kiedyś prowadziłam kilka cykli obserwacji i faktycznie jak z jakiegoś powodu wstawałam wcześnie rano i krótko spałam to miałam bardzo niskie temperatury.
  Co sądzicie? Była owulacja (tak mi podpowiadają odczucia i intuicja) czy jej nie było?

  f2w3flw1wyt7w9l7.png
 • fryzjereczka Ekspertka
  Postów: 129 63

  Wysłany: 17 sierpnia 2016, 16:22

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  podpinam sie do pytania!!!

  w4sqdqk3z0w3n8hp.png
 • tutusia Autorytet
  Postów: 496 178

  Wysłany: 17 sierpnia 2016, 16:27

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  U mnie się już plus minus wyjaśniło, że owulacji wtedy raczej nie miałam. Podejrzyj sobie mój wykres (wkleiłam w wątku interpretacyjnym). Wydaje mi się, że jednak trzeba się trzymać reguł i ważniejsza jest stała godzina pomiaru. U mnie akurat było też sporo czynników mogących zakłócić temperaturę, więc w ogóle nie jestem pewna czy nie powinnam ich traktować jako zakłóconych - pewnie termin miesiączki mi wszystko wyjaśni.

  f2w3flw1wyt7w9l7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego