X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LH a FSH

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wyniki, w 4 dc:
    LH 3,34 mIU/mL
    TSH 0,516 uIU/mL
    FSH 6,1 mIU/mL
    Estradiol 39 pg/mL
    Prolaktyna 15,5 ng/mL

    Jutro idę do lekarza. Dziewczyny mnie uświadomiły, że stosunek LH do FSH powinien = 1. Czyli coś jest nie tak.
    Czy któraś z Was miała podobny przypadek, jakoś to "ogarnęła" i wszystko wróciło do normy?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • rosz Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 7 lutego 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam podobnie, gin nawet nie wspomniała o stosunek tych hormonów powiedziała tylko, że przy staraniach estradiol powinien być min 40. Jak po 5 miesiącach powtórzyłam badania to stosunek LH do FSH zmienił sie z 0,57 na 0,73 a nic specjalnego nie robiłam. Jak skonsultujesz swoje wyniki z lekarzem to proszę napisz co powiedział na ten temat.

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 7 lutego 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno dam znać co i jak. Sama jestem ciekawa...
    Na razie tylko odkryłam, że mi przez rok TSH poleciało z 1,20 na 0,516 więc coś nie halo...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 9 lutego 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział, że wyniki są w porządku i mam się nie martwić, nie w tym tkwi problem. Dostałam skierowanie na HSG.

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ