Odpowiedz

Nadżerka

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • OvuGrażyna Ekspertka

Wysłany: 3 maja 2017, 22:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko do Was drogie staraczki;)
    Czy przyczyną plamien przed okresem i po - może być mała nadzerka? Czy ktoś z was miał taką sytuację?

Boję się że może być to oznaką niskiego progesteron u ale skoro tempka wzrosła po owulacji o 0.5 stopnia to chyba świadczy że działa ten hormon poprawnie ?

Jak myślicie?

Dziękuję za odp

7v8rdqk3dbllser2.png
  • martynek1990 Koleżanka

Wysłany: 4 maja 2017, 21:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upne :-) Wczoraj czytałam o syndromie luf (nie pękają pęcherzyki a temperatura wzrasta i wykres wygląda mylnie prawidłowo), czasem zdarzają się plamienia. Jestem załamana, bo nie wiem czy teraz jest sens robić te wykresy eh

Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 21:42

• Marlena88 Autorytet

Wysłany: 8 maja 2017, 09:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    OvuGrażyna wrote:
    Mam pytanko do Was drogie staraczki;)
    Czy przyczyną plamien przed okresem i po - może być mała nadzerka? Czy ktoś z was miał taką sytuację?

Boję się że może być to oznaką niskiego progesteron u ale skoro tempka wzrosła po owulacji o 0.5 stopnia to chyba świadczy że działa ten hormon poprawnie ?

Jak myślicie?

Dziękuję za odp

tak, takie brązowe plamienia może powodować nadżerka. ja też mam niewielką a progesteron ładny więc to nie on. dowiedziałąm się też ostatnio, że taka nadżerka może też produkować dużo białego śluzu, no i faktycznie mam go sporo nawet w czasie około ovu.

2 tygodnie temu miałam robione hsg i doktorek powiedział, że po badaniu również mogę mieć brązowe plamienia spowodowane właśnie tą nadżerką. i tak było, dosłownie był identyczne jak te z przed @. taka kawa z mlekiem.

więc jeśli to nie wina proga to nadżerki

pozdro :)

początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • OvuGrażyna Ekspertka

Wysłany: 8 maja 2017, 13:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki.. ja też dzisiaj zbadalam progesteron w 8 dniu po owulacji bo 7 wypadł mi w niedzielę i wynik to 18.6 ng/ml więc myślę że ładny wynik.. i plamienia to nadzerka... ciekawe ja mam trochę ciemniejsze niż kawa z mlekiem. Mam takie brunatne brazowe..

7v8rdqk3dbllser2.png
  • Marlena88 Autorytet

Wysłany: 8 maja 2017, 13:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    to u Ciebie progesteron nawet spoko :) zwal na nadżerkę

początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Co dalej???
  • OvuGrażyna Ekspertka

Wysłany: 8 maja 2017, 13:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron może coś świadczyć o ciąży? Czy za wiele sobie wyobrażam?;F

7v8rdqk3dbllser2.png
  • Marlena88 Autorytet

Wysłany: 8 maja 2017, 14:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    OvuGrażyna wrote:
    Progesteron może coś świadczyć o ciąży? Czy za wiele sobie wyobrażam?;F

wiesz co, nie nastawiaj się pod tym kątem. ja raz miałam proga 38,4ng/ml. wynik był powyżej norm dla fazy lutealnej i łapał się na pierwszy trymestr ciąży. oczywiście nakręciłam się a i tak nie wyszło z tego nic. wysoki poziom świadczy o dobrej jakości owulacji. a czy organizm to wykorzysta czy nie, to już zależy od niego.

Co dalej???
  • magdis Autorytet

Wysłany: 24 maja 2017, 09:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja też mam nadżerkę, plamienia co prawda u mnie nie występują, ale za to ogromne ilości śluzu, taki gęsty mleczny a czasem przypominający kilkudniowy katar. Raz że wkurza mnie to bo występuje cały cykl, a dwa - czuję że utrudnia mi to zajście w ciążę. Kilka lat temu nie miałam żadnych śluzów, nawet w dni płodne, a zaszłam w ciążę w 1cs. Teraz mnie dosłownie zalewa i już rok starań i nic. Tylko że wg lekarzy nadżerka zajścia w ciążę nie utrudnia, z czym się nie zgadzam, mam przyjaciółkę która starała się 1,5 roku a zaszła w pierwszym cyklu po wyleczeniu nadżerki. Wydaje mi się że ten śluz jest barierą dla plemników.
    A co na to Wasi lekarze?

f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • OvuGrażyna Ekspertka

Wysłany: 24 maja 2017, 14:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam przy najbliższej wizycie... ale w sumie byłam u dwóch i żaden z nich nie powiedział że może być z tym jakiś problem
    ..

7v8rdqk3dbllser2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ