X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Nadżerka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 3 maja 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko do Was drogie staraczki;)
    Czy przyczyną plamien przed okresem i po - może być mała nadzerka? Czy ktoś z was miał taką sytuację?

    Boję się że może być to oznaką niskiego progesteron u ale skoro tempka wzrosła po owulacji o 0.5 stopnia to chyba świadczy że działa ten hormon poprawnie ?

    Jak myślicie?

    Dziękuję za odp

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • martynek1990 Koleżanka
    Postów: 60 0

    Wysłany: 4 maja 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upne :-) Wczoraj czytałam o syndromie luf (nie pękają pęcherzyki a temperatura wzrasta i wykres wygląda mylnie prawidłowo), czasem zdarzają się plamienia. Jestem załamana, bo nie wiem czy teraz jest sens robić te wykresy eh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 21:42

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 8 maja 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OvuGrażyna wrote:
    Mam pytanko do Was drogie staraczki;)
    Czy przyczyną plamien przed okresem i po - może być mała nadzerka? Czy ktoś z was miał taką sytuację?

    Boję się że może być to oznaką niskiego progesteron u ale skoro tempka wzrosła po owulacji o 0.5 stopnia to chyba świadczy że działa ten hormon poprawnie ?

    Jak myślicie?

    Dziękuję za odp

    tak, takie brązowe plamienia może powodować nadżerka. ja też mam niewielką a progesteron ładny więc to nie on. dowiedziałąm się też ostatnio, że taka nadżerka może też produkować dużo białego śluzu, no i faktycznie mam go sporo nawet w czasie około ovu.

    2 tygodnie temu miałam robione hsg i doktorek powiedział, że po badaniu również mogę mieć brązowe plamienia spowodowane właśnie tą nadżerką. i tak było, dosłownie był identyczne jak te z przed @. taka kawa z mlekiem.

    więc jeśli to nie wina proga to nadżerki

    pozdro :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 8 maja 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki.. ja też dzisiaj zbadalam progesteron w 8 dniu po owulacji bo 7 wypadł mi w niedzielę i wynik to 18.6 ng/ml więc myślę że ładny wynik.. i plamienia to nadzerka... ciekawe ja mam trochę ciemniejsze niż kawa z mlekiem. Mam takie brunatne brazowe..

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 8 maja 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to u Ciebie progesteron nawet spoko :) zwal na nadżerkę

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 8 maja 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Progesteron może coś świadczyć o ciąży? Czy za wiele sobie wyobrażam?;F

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 8 maja 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OvuGrażyna wrote:
    Progesteron może coś świadczyć o ciąży? Czy za wiele sobie wyobrażam?;F

    wiesz co, nie nastawiaj się pod tym kątem. ja raz miałam proga 38,4ng/ml. wynik był powyżej norm dla fazy lutealnej i łapał się na pierwszy trymestr ciąży. oczywiście nakręciłam się a i tak nie wyszło z tego nic. wysoki poziom świadczy o dobrej jakości owulacji. a czy organizm to wykorzysta czy nie, to już zależy od niego.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 24 maja 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja też mam nadżerkę, plamienia co prawda u mnie nie występują, ale za to ogromne ilości śluzu, taki gęsty mleczny a czasem przypominający kilkudniowy katar. Raz że wkurza mnie to bo występuje cały cykl, a dwa - czuję że utrudnia mi to zajście w ciążę. Kilka lat temu nie miałam żadnych śluzów, nawet w dni płodne, a zaszłam w ciążę w 1cs. Teraz mnie dosłownie zalewa i już rok starań i nic. Tylko że wg lekarzy nadżerka zajścia w ciążę nie utrudnia, z czym się nie zgadzam, mam przyjaciółkę która starała się 1,5 roku a zaszła w pierwszym cyklu po wyleczeniu nadżerki. Wydaje mi się że ten śluz jest barierą dla plemników.
    A co na to Wasi lekarze?

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 24 maja 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam przy najbliższej wizycie... ale w sumie byłam u dwóch i żaden z nich nie powiedział że może być z tym jakiś problem
    ..

    7v8rdqk3dbllser2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ