Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Niższa temperatura w cyklu i skąpe krwawienie
Odpowiedz

Niższa temperatura w cyklu i skąpe krwawienie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • katece Nowa
  Postów: 3 0

  Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:19

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, temperaturę śledzę przez 10 cykli, w każdym cyklu poziom temperatury w poszczególnych fazach był powtarzalny (I faza - ok. 36,4, II faza - ok.36,7). W tym cyklu (dzisiaj 15dc) zauważyłam że temperatura jest zauważalnie niższa niż zawsze (36,05-36,25). Godzina pomiarów zawsze taka sama, miejsce pomiaru i termometr ten sam. Czy któraś z Was zauważyła u siebie coś takiego i czy jest to normalne?
  Oprócz tego od kilku cykli miesiączka jest bardzo skąpa - zawsze (kilkanaście lat) trwała 5 dni i musiałam zmieniać podpaskę co kilka godzin przez te dni, a teraz właściwie gdyby nie względy higieniczne to mogłabym używać jednej wkładki na cały dzień, jest to bardzo skąpe krwawienie.
  Jest to dopiero 5 cykl starań i wiem że to nie dużo, ale zaczynam doszukiwać się powodów i jeśli powyższe "objawy" mogą coś znaczyć to może czas już wybrać się do lekarza...

 • Miła mama Ekspertka
  Postów: 129 67

  Wysłany: 10 stycznia 2017, 21:57

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja bym Ci radziła wybrać się do lekarza i najlepiej prywatnie. Trochę nie rozumiem że lekarze każą przyjść dopiero po roku starań na wizytę. I szczerze to najlepiej poprosić lekarza żeby zrobił badania i monitoring. U mnie niby wszystko było ok okres co 33 dni ovu wyznacza owulacje a u u lekarza byłam w 15 dc i tez na usg było wszystko super pecherzyk odpowiedniej wielkości itp. jednak Chodziłam co dwa dni na monitoring i się okazało że z pęcherzyka zrobiła się torbiel krwotoczna. I teraz dalej chodzę na monitoring zeby zobaczyć czy to tylko jednorazowa sytuacja czy się powtórzy. Jak się powtórzy to od następnego cyklu leczenie. A tak jak bym czekała rok i dopiero po roku zaczęły by się badania obserwacja.... więc po co czekać :-)

  relgtv73pc766c4e.png

  8599csqvx4nl1z7a.pngt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego