X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Okres podczas brania duphastonu
Odpowiedz

Okres podczas brania duphastonu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Beatisss Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 29 maja 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Potrzebuję porady i mam nadzieje, ze ktos mi tutaj odpisze. Mialam bardzo krotkoe cykle 19-22 dniowe. Lekarz przepisal mi luteine od 16-25dc. Niestety okres pojawial sie jeszcze w trakcie jej brania. Pozniej mialam zwiekszona dawke luteiny lecz nic to nie zmienilo. Ginekolog przepisala mi duphaston i znowu taka sama sytuacja. Mialam brac od 16-25 dnia cyklu i znowu podczas jego brania dostalam okres. Wyglada na to, ze te leki w ogole na mnie nie dzialaja. Czy mial ktos podobna sytuacje? Czy sa jakies mocniejsze leki? Moja faza lutealna trwa tylko 10 dni i mysle ze to moze byc problemem w staraniach.

    Beatisss
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 29 maja 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro masz takie krótkie cykle, to wydaje mi się, że powinnaś zaczynać brać progesteron odpowiednio wcześniej - dzień, góra dwa po owulacji. Czyli u Ciebie pewnie coś koło 10-11 dc. Trudno żeby lek zadziałał, kiedy już w organizmie zachodzą nieodwracalne zmiany przygotowujące go do @.

    xxtaskaxx lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Beatisss Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 29 maja 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierze temperature i robie testy owulacyjne. Zazwyczaj owulacja wychodzi 14 dnia cyklu, natomiast ostatnia wystapila 16 dnia. W zwiazku z tym duphaston wzielam od 3 dnia wyzszych temperatur.

    Beatisss
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura i testy nie zawsze są wyznacznikiem owulacji.
    Temperatura może skoczyć 4 dni przed owulką lub nawet 4 dni po niej.
    Testy nie wychodzą pozytywnie w momencie owulacji tylko 24-48h przed pikiem lh, do którego finalnie nie musi dojść i owulacja się nie odbywa a jest LUF lub cykl bezowulacyjny.

    Stąd warto potwierdzić owulację u gina i badaniem proga aby bez problemu zacząć brać Duphaston. Wtedy jesteś pewna, źe nie zatrzymujesz sobie owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2018, 22:36

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 30 maja 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja wychodzi Ci 14-16 dc, a cykle trwają 19-22 dni? Dlaczego w takim razie piszesz, że masz 10-dniową fazę lutealną? Przecież w cyklu 22-dniowym i 10-dniowej fazie lutealnej owulacja wypada 12 dc, przy 19-dniowym jeszcze wcześniej. W Twoim przypadku skupiłabym się najpierw na ustaleniu, czy w ogóle dochodzi do owulacji, a jeśli tak to kiedy to następuje. Bo tak jak pisze Ania, testy owu i temperatura nie dają 100% pewności. Robiłaś badania progesteronu?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Anytram Ekspertka
    Postów: 123 106

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam duphaston na przywrócenie miesiączki (nie mam jej już ponad 80 dni) lekarz kazał brac dupka przez 10 dni po 1 tabletce. Wzięłam te 10 tabletek, 4 dni temu skończyłam i okresu brak:( dziś rano pojawiła się jedynie mała plamka krwi. Ale od rana nic więcej.. Traktować to jako pierwszy dzień okresu, czekać dalej na normalny okres czy dzwonić do lekarza i powiedzieć, że dupek nie zadziałał?

    147d3f1af2.png[/url]
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym poczekała jeszcze - tak do tygodnia czasu. Jeśli się nic nie rozkręci to wizyta u gina jest nieunikniona. Przyjmuje się, że jeśli pojawia się krew, to zaczyna się okres, ale jeśli to naprawdę była tylko mała plamka, to ja bym to potraktowała jako plamienie, a plamienia zawsze należą do starego cyklu.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ