X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Ovu nie może się zdecydować . Pomożecie?
Odpowiedz

Ovu nie może się zdecydować . Pomożecie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kaszka Przyjaciółka
    Postów: 107 101

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)
    Potrzebuję pomocy w analizie wykresu. Ovu już dwukrotnie zmienił decyzję odnośnie terminu wyznaczonej owulacji. Początkowo wskazywał 11dc, potem zmienił na 10dc a teraz na 13 :D nijak mi ten 13 dc nie pasuje. Ostatni śluz miałam 11 dc rano od tej pory pustynia. Co otym sądzicie
    5bc1afac8e996ee16dadd120b9016f88.png

    ckaiflw1xmxjuufc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym to zostawiła. Może w notatkach sobie wpisz kiedy Ty myślisz że była owulacja i jak przyjdzie do testowania to sobie dodaj mniej więcej te 2 dni do fazy lutealnej.

  • Kaszka Przyjaciółka
    Postów: 107 101

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba tak właśnie zrobię :)
    ale rano zgłupiałam jak zobaczyłam, że ovu od nowa wyznacza owulację.

    ckaiflw1xmxjuufc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi raz ovu całkowicie zlikwidowało owulację a była bo ginka potwierdziła :)

  • Kaszka Przyjaciółka
    Postów: 107 101

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wynika z tego, że ovu to mały pinokio :D

    Blondik lubi tę wiadomość

    ckaiflw1xmxjuufc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha :) na to wygląda :) także spokojnie :)

  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaszka wrote:
    Hej Dziewczyny :)
    Potrzebuję pomocy w analizie wykresu. Ovu już dwukrotnie zmienił decyzję odnośnie terminu wyznaczonej owulacji. Początkowo wskazywał 11dc, potem zmienił na 10dc a teraz na 13 :D nijak mi ten 13 dc nie pasuje. Ostatni śluz miałam 11 dc rano od tej pory pustynia. Co otym sądzicie
    5bc1afac8e996ee16dadd120b9016f88.png


    Chyba najbardziej to pasuje 10dc ;)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Kaszka Przyjaciółka
    Postów: 107 101

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też obstawiam 10 :) od tego dnia będe liczyć termin ewentualnego testowania :)

    ckaiflw1xmxjuufc.png
  • maua7maua Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się kiedyś nie mógł zdecydować między 15 a 24dc :D To dopiero rozstrzał ;) Zmieniał kilkukrotnie :D

    A wg mnie była w 23dc ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykres klamie mi tez przestawial 2x a jakos sie udalo nie patrzcie na to co on pokazuje jak mierzycie pod pacha temp to z noich obserwacji wynika tak iz temp zaklamie temperatura w domu z rana u mnie rozna byla bo czasami zostawialam grzejnik na noc owulacji nie czulam, nawet teraz smiem twierdzic ze moja ciaza jest mlodsza niż na suwaku okaze sie w srode u lekarza.
    Nawet byl post po swietach gdzie rano temperatura byla wyzsza poniewaz troche zjadlysmy, mnie nawet testy owulacyjne oszukiwały bo druga kreska byla blada

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka23 wrote:
    Wykres klamie mi tez przestawial 2x a jakos sie udalo nie patrzcie na to co on pokazuje jak mierzycie pod pacha temp to z noich obserwacji wynika tak iz temp zaklamie temperatura w domu z rana u mnie rozna byla bo czasami zostawialam grzejnik na noc owulacji nie czulam, nawet teraz smiem twierdzic ze moja ciaza jest mlodsza niż na suwaku okaze sie w srode u lekarza.
    Nawet byl post po swietach gdzie rano temperatura byla wyzsza poniewaz troche zjadlysmy, mnie nawet testy owulacyjne oszukiwały bo druga kreska byla blada

    Zgadzam się że wykres może kłamać :) u mnie owulacja mogła równie dobrze wystąpić 2-3 dni później bo 14dc czułam ból i kłucie jajnika jak na owulację (a juz była wyznaczona na 9dc na wykresie) a ponad to temperatura wzrastała stopniowo każdego dnia - dopiero od wczoraj minimalnie spada.. a na dodatek testy owulacyjne tez mi wychodziły tak że kreska była odrobinę bledsza :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 11:28

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jeszcze nic straconego dalam ci komentarz tam do wykresu, zobacz jak u mnie temperatura wariowala a teraz jeszcze glupia mierzylam dalej widzialam spadek po pozytywnym tescie i juz stres mialam, ktos pisal ze do konca I trymestru sie mierzy a w artykule lekarz pisal zeby nie mierzyc bo beda skoki w ciazy, ja wam zycze abyscie mialy zielono tak jak ja i wstapily na fioletowa ;)

    Aleksia85 lubi tę wiadomość

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka23 wrote:
    Ale jeszcze nic straconego dalam ci komentarz tam do wykresu, zobacz jak u mnie temperatura wariowala a teraz jeszcze glupia mierzylam dalej widzialam spadek po pozytywnym tescie i juz stres mialam, ktos pisal ze do konca I trymestru sie mierzy a w artykule lekarz pisal zeby nie mierzyc bo beda skoki w ciazy, ja wam zycze abyscie mialy zielono tak jak ja i wstapily na fioletowa ;)

    widzę że miałas plamienia i spadki temperatury przed testowaniem. Duze miałas to plamienie i jeśli mogę spytać: jakiego koloru? brunatne czy jasnoczerwone?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    widzę że miałas plamienia i spadki temperatury przed testowaniem. Duze miałas to plamienie i jeśli mogę spytać: jakiego koloru? brunatne czy jasnoczerwone?
    Z tym plamieniem nie wszyscy tak maja, i jak zerkasz na wykres u mnie to tam jest negatywny test 8stycznia a ja pod światło widzialam blada kreske myslalam ze fiksuje ;) w sobote i niedziele (10-11) mialam wkladke no i krew byla czerwona taka zywa wkladka starczala na caly dzien i raz z przezroczystym sluzem polecialo, jak śluz sie objawil to rozciagal sie na 1-2 mm teraz z tygodnia na tydzien dłuższy jest, po plamieniu robilam test ok g.11 czyli po kawie herbacie i juz byly 2kreski, a z tej niewiary teraz w poniedziałek znowu test robilam i sa 2kreski , polecam po stosunku zatkac sie papierem lub husteczka i odlezec na wznak lub ze zgietymi nogami ;)
    a plamienie tez wystepuje u niektórych dziewczyn w dniach owulacji jak maja wysoka prolaktyne

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka23 wrote:
    Z tym plamieniem nie wszyscy tak maja, i jak zerkasz na wykres u mnie to tam jest negatywny test 8stycznia a ja pod światło widzialam blada kreske myslalam ze fiksuje ;) w sobote i niedziele (10-11) mialam wkladke no i krew byla czerwona taka zywa wkladka starczala na caly dzien i raz z przezroczystym sluzem polecialo, jak śluz sie objawil to rozciagal sie na 1-2 mm teraz z tygodnia na tydzien dłuższy jest, po plamieniu robilam test ok g.11 czyli po kawie herbacie i juz byly 2kreski, a z tej niewiary teraz w poniedziałek znowu test robilam i sa 2kreski , polecam po stosunku zatkac sie papierem lub husteczka i odlezec na wznak lub ze zgietymi nogami ;)
    a plamienie tez wystepuje u niektórych dziewczyn w dniach owulacji jak maja wysoka prolaktyne

    wiem że plamienie nie występuje u wszystkich dziewczyn :) pytam tylko bo ciekawa byłam koloru - podobno plamienia brunatne na poczatku ciazy wiązą się z niedoborem progesteronu. Ja mam bardzo niski progesteron naturalny i bardzo czesto mam plamienia brunatne już kilka dni przed okresem a czasem w srodku II fazy. Teraz jeszcze (odpukać) plamień nie mam ale biore dużą dawkę duphastonu więc to pewnie dlatego :)

    jesli chodzi o leżenie po współżyciu to w czasie domniemanej owulacji leżałam nawet całą noc na wznak (na poczatku z lekko zgiętymi nogami ale wiadomo ze jak sie zasnie to sie pozycja zmienia :P) a potem jeszcze w 12dc raz wspolżylismy i juz niestety nie leżałam zbyt długo (moze z 2-3 minuty). Teraz mąż jest a nartach przez tydzien wiec jeśli owulacja nastąpiła później niz na wykresie - np. w 14-16dc (wtedy czułam ból i kłucie) to mysle ze nic z tego nie bedzie bo za mało razy próbowalismy :P

    w kazdym razie wiem że wszystko jest mozliwe i kazdy wykres nawet najdziwniejszy może sie konczyc ciążą a ten najładniejszy wcale moze się nia nie kończyć... wszystko w rękach Boga :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 12:35

    kita lubi tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam ze wspolzyc mozna dzien przed i po owulacji, roznie to pisza ja od ginekologa 3tyg temu uslyszalam ze mam rzadko owulacje i wlasnie na 28 umowil mnie aby sie nna zajac a ja go zaskoczę i zamiast mi wspomoc owulacje wystawi karte ciazawa hehe
    idz moze na monitor cyklu

    Aleksia85 lubi tę wiadomość

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka23 wrote:
    Czytalam ze wspolzyc mozna dzien przed i po owulacji, roznie to pisza ja od ginekologa 3tyg temu uslyszalam ze mam rzadko owulacje i wlasnie na 28 umowil mnie aby sie nna zajac a ja go zaskoczę i zamiast mi wspomoc owulacje wystawi karte ciazawa hehe
    idz moze na monitor cyklu

    ja słyszałam że plemniki wytrzymują w płodnym śluzie nawet 5 dni.. jeśli OF się pomylił i owulacja nastapiła jednak w 14-15dc to ja współzyłam 2 lub 3 dni przed owulacją.. jakaś tam szansa jest ale na pewno mniejsza niż przy współżyciu w dniu lub dzień przed :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka23 wrote:
    idz moze na monitor cyklu

    wybieram się właśnie w kolejnym cyklu :) ciekawa jestem jak tam moje pęcherzyki :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na 12 cykli miałam 11 gdzie owulacja była dzień po śluzie owulacyjnym. A śluz mam 3 dni :). Ciężko pytać nas o opinię, najlepiej samemu słuchać ciała i obserwować swój cykl :)

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    ja słyszałam że plemniki wytrzymują w płodnym śluzie nawet 5 dni.. jeśli OF się pomylił i owulacja nastapiła jednak w 14-15dc to ja współzyłam 2 lub 3 dni przed owulacją.. jakaś tam szansa jest ale na pewno mniejsza niż przy współżyciu w dniu lub dzień przed :)
    Wiesz co jest tyle artykułów w necie z tymi plemnikami jest różnie poniewaz jesli sa slabsze to krotko żyją i tez zależy od tego w jakim srodowisku maja przeżyć jeśli kwasbe to marne szanse na te 5dni
    twój bierze witaminy? U mnie ruszylo sie jak moh bral witaminy ale to ciąża pozamaciczna byla ha wtedy pracowałam po 12h i nocki tez byly wiec lecialam na ebergetykach moze to moja wina była bo o ci nie wiedzialam wtedy,do tych witamin dokaczyl cynk i teraz odrazu w pierwszym cyklu staran sie udalo bo musialam czekac 3miesiace

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ