X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Owulacja 🤔

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • orzeszek Przyjaciółka
    Postów: 90 59

    Wysłany: 20 listopada 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym dniu cyklu zazwyczaj występuje u was owulacja? I ile dni trwają wasze cykle?

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 20 listopada 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    orzeszek wrote:
    W którym dniu cyklu zazwyczaj występuje u was owulacja? I ile dni trwają wasze cykle?

    Hej kochana!
    U mnie cykle 90% przypadków 27-29dni,
    A owulacja 12-14 dzień cyklu.

    W tym cyklu jej nie było albo była w 11 😅

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Niki Ekspertka
    Postów: 577 99

    Wysłany: 20 listopada 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zazwyczaj 28 dni. W 14 dc owulacja. W tym cyklu natomiast owulacja się przesunęła i była w 17 DC, stąd cykl mi się wydłużył do 32 dni.

    Camarilla lubi tę wiadomość

    Początek starań - październik 2018
    Hiperprolaktynemia- opanowana
    Podwyższone TSH-euthyox
    Podwyższony cukier-glucophage
    Niski progesteron-duphaston

    Staramy się o pierwsze dzieciątko♥️
  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 21 listopada 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    orzeszek wrote:
    W którym dniu cyklu zazwyczaj występuje u was owulacja? I ile dni trwają wasze cykle?
    Oj u mnie bardzo różnie z owulacja raz miałam 17dc a raz w 28dc! A cykle mam nieregularne! Teraz brałam clostilbegyt i aktualnie dzisiaj jest 11dc i czekam na owulacje! Zauważyłam trochę śluzu i bolą mnie plecy! A temperatura bardzo niska codziennie mierze jak narazie 36.28 a 36.45! Czekam i czekam aż coś zacznie się dziać 🙂 trzymam kciuki ✊ za wszystkie dziewczyny ❤️

  • orzeszek Przyjaciółka
    Postów: 90 59

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 1 wrote:
    Oj u mnie bardzo różnie z owulacja raz miałam 17dc a raz w 28dc! A cykle mam nieregularne! Teraz brałam clostilbegyt i aktualnie dzisiaj jest 11dc i czekam na owulacje! Zauważyłam trochę śluzu i bolą mnie plecy! A temperatura bardzo niska codziennie mierze jak narazie 36.28 a 36.45! Czekam i czekam aż coś zacznie się dziać 🙂 trzymam kciuki ✊ za wszystkie dziewczyny ❤️

    Jak rozpoznajesz kiedy masz owulacje? Ja nie mierze temperatury 😏 Moje cykle zwykle trwają od 30 do 33 dni

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 , 11, 12 dc

  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 21 listopada 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    orzeszek wrote:
    Jak rozpoznajesz kiedy masz owulacje? Ja nie mierze temperatury 😏 Moje cykle zwykle trwają od 30 do 33 dni

    Gdy owulacja się zbliża zaczynają mnie plecy boleć i jajnik boli kłuje strasznie! Do tego podwyższona temperatura! I piersi a najbardziej sutki wrażliwe! Takie zawsze miałam objawy! A teraz zobaczymy narazie plecy dziwnie bolą jakbym miała dostać okres 🤔 We wtorek 26 listopada mam monitoring to będzie 16dc i zobaczymy co tam się dzieje i jakby lekko brzuch bolał dziwne 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2019, 11:00

  • Dora34 Koleżanka
    Postów: 46 14

    Wysłany: 21 listopada 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie owulacja zazwyczaj była między 15-18 dc. Ostatnie dwa cykle biorę niepokalanek mnisi i mam wrażenie, że skrócił on moje cykle bo zarówno w tym jak i poprzednim cyklu owu była 13 dc. Z objawów u mnie to straszny ból pleców, pobolewanie brzucha i uczucie wzdęcia. W dniu owulacji dopada mnie ból owulacyjny - dosyć silny, czasami utrudniający normalne funkcjonowanie (czasami aż tak boli, że czuję dyskomfort jak siadam czy wstaję).

    yfyfj7u.png

    ol2jsv4.png
  • orzeszek Przyjaciółka
    Postów: 90 59

    Wysłany: 21 listopada 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie odczuwam nigdy bólu, tylko poznaje po śluzie i jego ilości

  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 22 listopada 2019, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U. Mnie dzisiaj 12dc i tylko 2 dni był śluz przezroczysty a dzisiaj i wczoraj już przezroczysty rozciągliwy ale testy owulacyjne negatywne i czekam! Lekkie kłucie 2 lewym jajniku! Zawsze mam owulacje z tego jajnika! Jeżeli jest wcześniej śluz plodny a owulacji jeszcze nie ma to dobrze czy źle 🤔?????? A i jeszcze temperatura niska 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2019, 11:31

  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 22 listopada 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 1 wrote:
    U. Mnie dzisiaj 12dc i tylko 2 dni był śluz przezroczysty a dzisiaj i wczoraj już przezroczysty rozciągliwy ale testy owulacyjne negatywne i czekam! Lekkie kłucie 2 lewym jajniku! Zawsze mam owulacje z tego jajnika! Jeżeli jest wcześniej śluz plodny a owulacji jeszcze nie ma to dobrze czy źle 🤔?????? A i jeszcze temperatura niska 🤔

    A może płodny śluz masz dłużej np 2,3 dni przed owu.Temperatura skoczy dopiero po owulacji.Zrób dzisiaj test owu,ale czytałam,że nie zawsze się sprawdzają.Ja ostatnio miałam:
    7dc śluz wodnisty i test owu negatyw,
    8dc śluz rozciągliwy i test negatyw,
    9dc śluz rozciągliwy test owu pozytyw wieczorem,
    10dc skok tempki śluz wodnisty i test pozytyw o godz.12,a wieczorem nieznacznie negatywny(kreska troche bledsza)
    Tempka skoczyła 10dc i była wyższa aż do @,owu była w 9dc.
    Działajcie skoro śluz płodny❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2019, 15:45

  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 22 listopada 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenia wrote:
    A może płodny śluz masz dłużej np 2,3 dni przed owu.Temperatura skoczy dopiero po owulacji.Zrób dzisiaj test owu,ale czytałam,że nie zawsze się sprawdzają.Ja ostatnio miałam:
    7dc śluz wodnisty i test owu negatyw,
    8dc śluz rozciągliwy i test negatyw,
    9dc śluz rozciągliwy test owu pozytyw wieczorem,
    10dc skok tempki śluz wodnisty i test pozytyw o godz.12,a wieczorem nieznacznie negatywny(kreska troche bledsza)
    Tempka skoczyła 10dc i była wyższa aż do @,owu była w 9dc.
    Działajcie skoro śluz płodny❤

    Marzenia działamy cały czas co drugi dzień! Nogi do góry i poszło 😂 zawsze u mnie jak śluz taki idealny to zawsze test owulacyjny pozytywny a tu negatywny dzisiaj! No jeszcze poczekam! Przeważnie u mnie późno owulacja! Tylko plecy bolą! Mam pytanie a testy owulacyjne kiedy robisz wieczorem czy w południe?

  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 22 listopada 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robie wieczorem ok 22,tylko raz zrobiłam dodatkowo ok 12,bo czytałam gdzieś że można 2 razy dziennie robic o stałych porach(ale nie rano)

  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 22 listopada 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie testy owulacyjne się sprawdzają! Mam z allegro! Zawsze ich używam! Kiedyś nawet ciążę mi pokazały

  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 22 listopada 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róża 1 wrote:
    U mnie testy owulacyjne się sprawdzają! Mam z allegro! Zawsze ich używam! Kiedyś nawet ciążę mi pokazały

    Nie jestem zadowolona z tych z allegro. Muszę wpatrywac się w kreskę a i tak nie potwierdzają tego na co wskazuje temperatura i testy facelle lub domowego laboratorium.

    Z tym wykrywaniem ciąży to też nie do końca. Kobiety z pcos maja testy owu pozytywne prawie cały czas. U mnie też testowa jest widoczna dość mocno właściwie w każdym dniu cyklu mimo braku pcos. I jeżeli mam być szczera to nie polecam robić testow owu w celu wykrycia ciąży...

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 23 listopada 2019, 04:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camarilla wrote:
    Nie jestem zadowolona z tych z allegro. Muszę wpatrywac się w kreskę a i tak nie potwierdzają tego na co wskazuje temperatura i testy facelle lub domowego laboratorium.

    Z tym wykrywaniem ciąży to też nie do końca. Kobiety z pcos maja testy owu pozytywne prawie cały czas. U mnie też testowa jest widoczna dość mocno właściwie w każdym dniu cyklu mimo braku pcos. I jeżeli mam być szczera to nie polecam robić testow owu w celu wykrycia ciąży...

    Każdy organizm jest inny i każdy organizm inaczej reaguje! Sprawdzałam tylko z ciekawości! U mnie się potwierdziło! Najpierw ciążowy pozytywny a później owulacyjny bo mi zostały i też pozytywny! Z czystej ciekawości! A owulacje mi też wykrywaja!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknijcie proszę na mój wykres.
    Test owulacyjny pozytywny, śluz wodnisty, szyjka wysoko, a temperatura niska.
    Dlaczego?

  • Marzenia Autorytet
    Postów: 1170 729

    Wysłany: 23 listopada 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Zerknijcie proszę na mój wykres.
    Test owulacyjny pozytywny, śluz wodnisty, szyjka wysoko, a temperatura niska.
    Dlaczego?

    A może dziś owu będzie? i jutro tempka podskoczy.Poza tym dzisiaj mierzyłaś godzine wczesniej,to może stąd niska tempka

    Edyciak lubi tę wiadomość

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8431 18534

    Wysłany: 23 listopada 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak wrote:
    Zerknijcie proszę na mój wykres.
    Test owulacyjny pozytywny, śluz wodnisty, szyjka wysoko, a temperatura niska.
    Dlaczego?

    Taki spadek występuje czasem przed owu, bardzo możliwe że dzisiaj będzie owu, a jutro skok temp 😉

    Edyciak lubi tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Róża 1 Ekspertka
    Postów: 258 65

    Wysłany: 23 listopada 2019, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie u mnie tak dzisiaj spadła temperatura że nigdy tak nie miałam 36.09 aż się wystraszylam i 2 mierzylam i jednak dobrze zmierzyło! Ciekawe czy dobry znak 🤔

    Dzisiaj 13dc

    25845cb577788bafb9fc0120f1354b9f.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2019, 14:39

    Edyciak lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ