X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Owulacja i @ co 2 tyg!Pomocy:(
Odpowiedz

Owulacja i @ co 2 tyg!Pomocy:(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Od ponad 3 lat staram sie o dziecko . Wczesniej mialam robiona laparoskopie i leczylam sie hormonalnie . W styczniu tego roku zaszlam w ciaze niestety w marcu poronilam . Teraz staram sie znowu o dzidziusia tylko mecza mnie dwie sprawy. Pierwsza z nich to owulacja ktorej ovu wgl nie wykrywa pomimo iz testy owulacyjne sa pozytywne a druga rzecz ... 15 lipca mialam normalna miesiaczke , 31 lipca (16 dni pozniej) dostalam plamien po czym dwa dni pozniej (2 sierpnia) znowu dostalam okres . Przy koncowce @ bylam u Pani ginekolog ktora mnie zbadala i zrobila usg powiedziala ze widzi niewielka torbiel ktora po malu zanika ( zaznacze przy tym ze cierpie tez na PCO ale nie wyglada to tak groznie) , oprocz tego powiedziala ze wszystko jest ok . Wczoraj znowu dostalam plamien a raczej wyglada to jak sluz zabarwiony na kolor toffi , dzisiaj jest juz bardziej brazowy jednak jest go bardzo malo na wkladce i rzadko go widac przy podcieraniu . Podejrzewam ze czeka mnie nastepna @ , zaznacze ze szyjke mam bardzo nisko , jest bardzo rozpulchniona i mocno otwarta ( wkladam prawie caly czubek palca) i taka mam ja od wczoraj . I stad moje pytanie ... czym spowodowana jest @ ktora objawia mi sie co 2 tyg , a jesli sie teraz nie pojawi to co jest przyczyna tych plamien ? Temp dzisiaj rano spadla . Testy owulacyjne pozytywne od 6 dc az przez 7 dni ... Nie wiem juz co sie ze mna dzieje -,-

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nic nie wie na ten temat ? Żadna z was nie miała czegoś takiego ? o.O

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, na to pytanie to twoja ginekolog powinna ci odpowiedzieć. Jak wszystko jest ok, skoro plamisz i masz @ co 2 tygodnie? A to, że testy wychodzą pozytywne, nie świadczy o tym, że masz owulację. Może skonsultuj się z innym ginekologiem?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 3 lat nic innego nie robię jak tylko biegam po lekarzach . Każdy mówi co innego , dla jednego wszystko jest ok zaś inni nawet nie wiedzą z czym mają styczność . Mieszkam w Holandii więc mam ograniczony wybór polskich lekarzy no a nie stać mnie na takiego który za jedna wizytę bierze całą moją wypłatę :( Na holenderskich lekarzy nie mam w ogóle co liczyć bo oni to nawet nie wiedzą jak torbiel wygląda na usg o.O

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz poszukać dobrego lekarza w polsce to chyba jedyne rozwiązanie....,a może te plamienia towarzyszace owulacji -taka twoja uroda ???!!, a nie druga @...

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam na tym tyle , że moja teoria idzie w las wraz z dniem kiedy to plamienie zamienia się w obfite krwawienie :) Obserwuję swoje ciało bardzo długo ale takich cyrków nie zdarzyło mi się mieć :) No cóż , będę musiała poczekać do końca roku , żeby to wyjaśnić . W Polsce mam swojego dobrego lekarza , więc za 2 mies może będę już w stanie zjechać . Trudno ... Zostawiam ten temat i tak już mi nikt nic więcej nie powie :) Dzięki za chęci <3

  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusiaczku a badałaś hormony? Bo podobno takie jasno(ciemno)brązowe plamienia są objawem niskiego progesteronu, który podobno może być zakłócany przez za wysoką prolaktynę, na którą z kolei wpływa tarczyca (ale tu już nie wiem jaki dokładnie hormon).

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem , jeśli @ jest co dwa tygodnie , i jeszcze wykryli Ci jakąś torbiel to owulacji nie było. Dodatkowe krwawienie powiedzmy raz , góra dwa razy w roku to nic niepokojącego , oczywiscie po badaniu, kiedy lekarz stwierdzi że wszystko w porządku. Jeśli zdarzają się cześciej to już niepokojący objaw. Jeśli ostatnia @ była dwa tyg. temu , masz regularne cykle(ok28-dniowe) a teraz były to tylko plamienia to może świadczyć z kolei własnie o owulacji. Reasumując, jeśli bardzo Cie to niepokoi idź na monitoring , on powie Ci czy to owulka, jeśli zmieniło sie to już w @ to leć do lekarza innej rady nie ma

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za troszke wiecej informacji ;) Prolaktyne owszem mialam podwyzszona , jeszcze w styczniu robilam badania ale byla podwyzszona minimalnie o 2,0 wiecej niz jest dopuszczalna . Miesiaczka nie pierwszy raz wystepuje co 2 tyg zaczelo sie to od momentu kiedy poronilam . Przed ciaza mialam @ co 2-3 mies , teraz mam kazdego miesiaca i czesto wlasnie co 2 tyg . Z owulacja tez wiem ze rzadko u mnie wystepuje przez PCO dlatego zastanawiam sie czy te plamienia ktore mam teraz nie wskazuja na owulacje , poniewaz nie zanosi sie na @ , zawsze wystepowala po drugim dniu plamien a dzis jest 3 dzien i plamienie dalej ma ten sam kolor , gestosc i jest tego malutko . No coz ... Zobaczymy co z tego wyniknie , jesli powtorzy sie to znowu za 2 tyg to bede musiala wydac chyba sporo kasy na ginekologa w tej syfiastej Holandii =/

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ