X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Owulacja pytania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wusia Koleżanka
    Postów: 95 12

    Wysłany: 24 sierpnia 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Szukałam i nie mogę się dokopać.
    Mierzę temperaturę. Jeśli mam typowe skoki temperatury, śluz płodny - to na tej podstawie na 100% mogę stwierdzić, że mam owulację? Czy niepokoić się, że może jej nie być? Czy mimo owulacji pęcherzyk może nie pękać?

    Jeśli od skoku temperatury mija ok. 14 dni do miesiączki to rozumiem, że fazę lutealną mam ok?

    3 cs o I myszkę
    PCOS
    Długie nieregularne cykle, faza lutealna 12-14 dni.
    Tsh 0,895 norma 0,350-4,94
    Ft3 2,75 norma 1,71-3,71
    Fr4 1,04 norma 0,7-1,47
    Fsh 4,96 norma 3,03-8,08
    Lh 9,74 norma 1,8-11,78
    Estradiol 35 norma 21-251
    Prolaktyna 12,33 norma 1,2-29,93
    Testosteron robiłam rok temu- w normie
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 24 sierpnia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok temperatury świadczy o tym, że owulacja była, natomiast śluz informuje, że w okolicy tej będzie ovu. Dobrze, by było także sprawdzać szyjkę, która jest wtedy ewidentnie otwarta. Jeśli masz ok 14 dni fazy lutealnej to znaczy że wszystko jest w porządku ;)

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 3 września 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Skok temperatury świadczy o tym, że owulacja była, natomiast śluz informuje, że w okolicy tej będzie ovu. Dobrze, by było także sprawdzać szyjkę, która jest wtedy ewidentnie otwarta. Jeśli masz ok 14 dni fazy lutealnej to znaczy że wszystko jest w porządku ;)
    Ovulacje potwierdzi tylko monitoring cyklu.
    Skok temperatury nie musi się wiązać z ovulacja.
    Sam fakt 14 dni fazy lutealnej nie mówi że jest wszystko w porządku. A co jeżeli mamy do czynienia z niedomogą lutealna? Też mamy fazy 14 dniowe.
    Sama miałam cykl bezowulacyjny ze skokiem temperatury, a nawet taki gdzie nie można było określic istotnego skoku a ovulacja była.
    Co do szyjki to naprawdę mało.ktora dziewczyna potrafi określić jej położenie i czy jest otwarta.

    Pytanie czy mimo ovulacji pęcherzyk.moze nie pęknąć? Hmmmm ovulacja to pęknięcie pęcherzyka więc masz odpowiedź

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ