X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Plamienia przed okresem a poprawny progesteron
Odpowiedz

Plamienia przed okresem a poprawny progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że ten temat pojawia się w starych wątkach, ale nie mogłam ich odnaleźć. Po 10 latach tabletek zaszłam w ciąże w 3 cyklu po po odstawieniu.Ciąża obumarła w 9 tygodniu ciąży, zabieg łyżeczkowania w 11. Teoretycznie płodność powróciła, ale pojawiły się plamienia przed miesiączką. Nigdy wcześniej nie miałam. Mój lekarz stwierdził, że raz to nie reguła, ale mogę brać cyclodynon - nie zaszkodzi. Oczywiście brałam przez 3 miesiące, a plamienia nadal się pojawiają. Z rad forum dołączyłam leczniczą dawkę witaminy B6, magnez, ograniczyłam kawę - plamienia są nadal. Żeby dalej nie gdybać zbadałam progesteron - 8 dpo wyszedł na poziomie 14, gdzie norma jest powyżej 10. Temperatura w cyklach nie spada nigdy przed miesiączką. Czy któraś z was miała takie plamienia? Były inne przyczyny niż niedomoga? W dodatku od dwóch cyklu plamieniom towarzyszą skrzepy ok. 0,5 cm.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz sobie w nastepnym cyklu sprawdzic proga 7-9-11 dniu i sprawdzic jak spada. Ja tez mam ladnego proga w 7 dpo a w 10 zaczyna mi sie @. Tez po poronieniu tak mi sie FL skrocila.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Sprawdzę faktycznie jak się zmienia po owu w następnym cyklu W ogóle jak liczyć fl Jeśli mam plamienie i temp jest wysoka to jest to jeszcze fl? Tak liczy program

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ liczysz od pierwszego dnia kiedy jest zywa czerwona krew. Wszystko co jest przed tym to FL nawet gdyby temperatura byla nisko.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia - a co robisz na wydłużenie fazy? Witaminy, zioła, leki? Ja oczywiście zrobię sobie komplet badań hormonów dla spokoju i pogadam z gin.. chociaż mój twierdzi, ,że wszystko ok, jestem płodna, ovu jest, wszystko jest.. tylko ciąży nie ma.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 26 sierpnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja probowalam wydluzyc FL suplementamia. Biore L arginine, Q10, myo inozytol, witC 1000mg, DongQuai plus inne suplementy na inne sprawy. Udalo mi sie podniesc proga ze srednio 10 na 15, ale moja FL zostala krotka. Po 7 dniu momentalnie zaczyna spadac. Od tego miesiaca zaczelam brac dupka bo juz nie wierze, ze naturalnie cos zdzialam :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia 2018, 20:21


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Isaura81 Autorytet
    Postów: 1115 465

    Wysłany: 3 września 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja naprawilam niedomogę ziołami ojca sroki nr 3 i niepokalankiem.
    Wcześniej luteina, duphaston i mimo tego plamienia, progesteron coraz gorszy w badaniach co 2 dni.
    Teraz mam 1 cykl bez ziół i czuję się super.

    Isaura l.37, 9 CS o 3 dziecko
    HSG - drożne jajowody
    Niedomoga lutealna
    Zioła ojca sroki nr 3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 4 września 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry, że tak wtrącam, ale mam pytanie do Ciebie, Malgoniu, jaką tą l-argininę bierzesz?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 7 września 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.naturawit.pl/product-pol-51-Swanson-Super-Strength-L-Arginina-850-mg-90-kapsulek-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIhp_g9vmo3QIVHs-yCh0i_QHDEAQYASABEgIEWvD_BwE

    O taką, ale wcześniej brałam z solgara tylko była znacznie droższa.

    m_d_f lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ