X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Plemnik 5 dni życia...
Odpowiedz

Plemnik 5 dni życia...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • serek_84 Przyjaciółka
    Postów: 100 76

    Wysłany: 23 września 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Waszego doświadczenia ile czasu żyje plemnik ? ja myślę że dłużej jak 24h to rzadkosc. wszędzie pisza ze do 5 dni. to bym już 10 razy była w ciazy jakby tak było ;P

    9qeydmw.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 23 września 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że 48 h to taka norma - powyżej pewnie też się zdarza, ale zdecydowanie rzadziej. Co do tych 5 dni, to bardzo wątpię, żeby taki plemnik przeżył - może w idealnych laboratoryjnych warunkach, ale raczej nie w ciele kobiety.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2655

    Wysłany: 23 września 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do kilku dni potwierdzone badaniami przez naukowcow. Wszystko zależy od ph w pochwie.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • serek_84 Przyjaciółka
    Postów: 100 76

    Wysłany: 23 września 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mogę znaleźć takich badań. fajnie jakby pokazali srednia na 100 kobietach. wiem tylko że sa takie że plemnik przetrwal tydzień , ale to co innego

    9qeydmw.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2655

    Wysłany: 23 września 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serek_84 wrote:
    nie mogę znaleźć takich badań. fajnie jakby pokazali srednia na 100 kobietach. wiem tylko że sa takie że plemnik przetrwal tydzień , ale to co innego

    Musieliby miec 100 kobiet, monitorowac ich cykl i owulacje, stosunki itp. Byloby cięzko. Mam 2 kolezanki, ktore teoretycznie w zaden sposob nie powinny byc w ciazy. Jedna kochala sie w czasie okresu, a owulacje zawsze miala okolo 15-16dc - okres cale zycie jak w zegarku. Ma coreczke. Druga kolezanka, kochala sie tylko RAZ, w swoje dni nieplodne (ma 33 lata, zna swoj organizm i ma juz 1 dziecko), ciąza. W teori niemozliwe, w obu przypadkach plemniki musialy przezyc okolo 5-6 dni. Z takich ciąż sa w 95% dziewczynki bo tylko zenskie plemniki tyle wytrzymaja.

    A no i mnie wszystkie starsze panie z pracy, mama, ciotki itp mowily zeby nie czekac do owulacji tylko kochac sie juz od okresu. Nawet lekarz mi powiedzial ze najlepiej jest okolo 4-3 dni przed owulacją, bo plemniki musza przez jakis czas jeszcze dojrzec zanim zaplodnia komorke, one sobie czekają, a i owulacja sie czesto przesuwa. Ja w szczęsliwym cyklu serduszkowalam od okresu do 3 dni przed owulacją, ale zrobilam to specjalnie, bo marzy mi sie dziewczynka a tylko tak jest wieksze prawdopodobienstwo. I jak widac udalo się.

    MOJE lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • dusia89 Ekspertka
    Postów: 129 172

    Wysłany: 12 listopada 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam córkę. Owulacja była w 12dc a stosunek w 8 dc czyli 4 dni...

    agnieszka011988, MOJE lubią tę wiadomość

    wnidmg7y3r7e3nug.png

    ex2b8u699a8qowv6.png

    26.01.2018 - 6,91 cm szczęścia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie co prawda była cb, ale stosunek tylko RAZ w 10dc, a owulacja prawdopodobnie 13-14dc. Tak więc na pewno 3 dni przetrwał któryś ;)

    agnieszka011988 lubi tę wiadomość

  • agnieszka011988 Przyjaciółka
    Postów: 123 43

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To troche jest to pocieszajace, ze tak dlugo jednak plemniki przezywaja :)

  • Kat83 Autorytet
    Postów: 951 285

    Wysłany: 13 stycznia 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sluzie plodnym plemniki zyja do kilku dni. W nieplodnym padaja jak muchy, albo po prostu utykaja na dobre, bo nie moga plynac ;) Ale wiadomo, wystarczy jeden ambitny ;)

    60 cs......
    PCO
    7 cykli z Clo
    hsg 05.16 jajowody drozne
    laparo 08.17 tuning :)
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 6 lutego 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat83 wrote:
    W sluzie plodnym plemniki zyja do kilku dni. W nieplodnym padaja jak muchy, albo po prostu utykaja na dobre, bo nie moga plynac ;) Ale wiadomo, wystarczy jeden ambitny ;)

    to ja mam trochę dziwne pytanie, czy da się zbadać, czy śluz jest płodny czy nie?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 lutego 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się bada organoleptycznie :)i nie potrzeba do tego laboratorium. Płodny powinien być przezroczysty, połyskliwy, rozciągliwy, podobny do białka jajka kurzego. Przy czym rzadko jest taki idealny :) Ale wystarczy, że jeden z tych warunków jest spełniony i wtedy już taki śluz jest uważany za płodny. A w laboratorium to tylko można zbadać, czy śluz jest wrogi, albo zrobić posiew z pochwy. To chyba wszystko co można zbadać i dotyczy śluzu.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 8 lutego 2018, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    To się bada organoleptycznie :)i nie potrzeba do tego laboratorium. Płodny powinien być przezroczysty, połyskliwy, rozciągliwy, podobny do białka jajka kurzego. Przy czym rzadko jest taki idealny :) Ale wystarczy, że jeden z tych warunków jest spełniony i wtedy już taki śluz jest uważany za płodny. A w laboratorium to tylko można zbadać, czy śluz jest wrogi, albo zrobić posiew z pochwy. To chyba wszystko co można zbadać i dotyczy śluzu.

    ok, dziękuję za wyjaśnienie, to już wiem.
    Wyobrażałam sobie właśnie jakieś dodatkowe badanie śluzu w laboratorium :D

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 8 lutego 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że robi się badanie śluzu. Tzw. test po stosunku. Sprawdza się wtedy czy plemniki są w stanie przetrwać czy jest to "wrogi śluz" - nieprzyjazny dla plemnikow. Tak więc to nie jest tak, że każdy śluz płodny jest ok. Owszem pewnie są to pojedyncze przypadki ale są. A badanie to wykonuje się gdy długo się nie udaje. J
    Mnie czeka ten test po stosunku w kwietniu, razem ze sprawdzeniem droznosci jajowodow :(

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 9 lutego 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myssss wrote:
    Mnie czeka ten test po stosunku w kwietniu, razem ze sprawdzeniem droznosci jajowodow :(

    No ja właśnie za miesiąc idę na badanie drożności i zastanawiam się nad tym drugim... bo nikt nigdy nie wspominał o teście na wrogość śluzu.

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 lutego 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiesz, trudno robić wszystkie badania hurtem. Raczej diagnostyka niepłodności polega na odhaczaniu kolejnych badań z listy, więc skoro na razie masz zlecone HSG, to po prostu poczekaj na to badanie i jego wynik. Jeśli wyjdzie ok, to wtedy można szukać dalej. Chociaż z tego co czytałam, po tym badaniu bardzo często udaje się zajść w ciążę, nie wiadomo do końca dlaczego tak się dzieje, ale jest to potwierdzone badaniami :) Więc tym bardziej lekarz może nie chcieć zlecać kolejnych badań, które mogą się okazać zupełnie zbędne. Ja wiem, że przy staraniach najchętniej by się zrobiło wszystkie badania naraz i żeby jak najszybciej dojść do tego, w czym problem i się z nim uporać, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość. Powodzenia życzę więc z HSG, oby żadne inne już nie było potrzebne :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy żywotność plemników 55% a norma od 58% to bardzo źle ?

  • Klaudia45 Koleżanka
    Postów: 46 0

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam czy jest
    Możliwość aby plemniki przeżyły 10 dni ? Ponad
    Jeśli sytuacja była 28 grudnia a owulacje prawdopodnie miałam 13 stycznia ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ