X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów po wizycie u ginekologa i badaniu usg
Odpowiedz

po wizycie u ginekologa i badaniu usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fl NIE zawsze trwa 14 dni. PRAWIDŁOWA Fl trwa od 10 do 16-17 dni. A skąd ona wiedziała że masz Fl 10 dniową jak pewnie nie zapytała kiedy miałaś szczyt sluzu? No chyba że miałaś zaznaczone na wykresie.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda8869 wrote:
    po wyykresie po temper.... i mowila ze mam maly skok w dniu owulacji...ze nie ma pol stopnia jak sie rozumuje pol stopnia to ma byc ze 36,5 na 37 tak????
    Jeżeli to mówiła o Twoim poprzednim wykresie czyli rozpoczętym 20 stycznia to ręce opadają... skąd wiedziała kiedy owulacja jak USG Ci wtedy nie robiła (no chyba że w poprzednim cyklu miałaś potwierdzoną monitoringiem)
    A z tym pół stopnia to albo Ty źle zrozumiałaś albo ona przeszła samą siebie i się totalnie wydurniła.
    Skok nie zawsze jest w dniu owulacji może być też kilka dni przed jak i kilka dni po owulce.
    Moim zdaniem jakaś dziwna ta lekarka... zresztą nie tylko ona bo wielu jest takich "lekarzy".

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do progesteronu to trzeba go robić w odpowiednim dniu i u każdej osoby przypada to na inny dzień.
    U Ciebie poniedziałek to raczej za wcześnie na takie badanie.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i mowila ze po wykresie itp to tylko gdybanie a dzis w tym cyklu stwierdzila ze jestem po owulacji... ze odbyla sie z prawego jajnika ze jest dziura po jajeczku tak???czy po czym ta dziura mowila ale nie pamietam:) mowila ze jest obok pecherzyk ale nie dominujacy i ze wczesniejszy pekl i jest dziura po nim ktora swiadczy ze owulacja byla

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w końcu który wykres jej pokazywałaś poprzedni czy ten obecny.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 21 marca 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa - podziwiam, że Ty rozumiesz co jest napisane, ja połowy tekstu nie jestem w stanie rozszyfrować... ;)

    magda8869 - nie bój się kropek i przecinków! :)

    Unlike lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    Vanessa - podziwiam, że Ty rozumiesz co jest napisane, ja połowy tekstu nie jestem w stanie rozszyfrować... ;)
    Raczej sie domyślam...ale czy dobrze??? :)

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 21 marca 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda8869 wrote:
    poprostu pisze szybko i nie mam czasu...wystarczy sie wczytac. ale spoko, na drugi raz specialnie dla Ciebie, postaram się wyrazniej pisac:)
    Ciekawa filozofia "potrzebuję pomocy, słowa wyjaśnienia, więc okaże Wam totalną olewkę, utrudnię zrozumienie problemu, a Wy się wczytujcie i pomóżcie - w końcu nie macie nic ciekawszego do roboty". Po to są znaki interpunkcyjne by z nich korzystać, a pośpiech nie jest tu najlepszym wyjaśnieniem, zwracasz się z prośbą o pomoc i szybciej ją uzyskasz, jeśli poświęcisz więcej czasu na wyrażenie swoich myśli i właściwie ich wyartykułowanie. Wbrew pozorom przecinek ma znaczenie, jest różnica między "Twoja stara piła leży w piwnicy" a "Twoja stara piła, leży w piwnicy". Najczęstszą konsekwencją braku zrozumienia posta jest jego zignorowanie i późniejsze "jojczenie" autora, że został olany.
    Podsumowując - używając znaków interpunkcyjnych działasz jedynie na swoją korzyść.

    Lekarzowi gratuluję "rentgena" w oczach. Szał po prostu. Na postawie jednego monitoringu i jednego wykresu określać, że wszystko jest super.
    Pytasz co ja na to wszystko? Skonsultowałabym się z jeszcze jednym lekarzem. Dlaczego? Miły lekarz nie zawsze równa się z kompetentnym, a dwie wiadomości są alarmujące - informacja o czasie trwania fazy lutealnej i informacja o wymaganym skoku. Na ich podstawie nie miałabym ochoty na dalszą konsultację z tym lekarzem.
    Używasz elektronicznego termometru z jednym miejscem po przecinku?

    Unlike, Brunhilda, vanessa, macadamia lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 21 marca 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta nie chciałaś czytać, to nikt Ci nie kazał...!!!chciałam rady, zrozumienia,ponoć wszyscy się tu wspierają, ale widze są wyjątki. I niektóre "obrażają dziwnym niemiłym zwracaniem uwagi.
    dziękuje za wypowiedzi i więcej was nie męcze. pozdrawiam wszystkie!

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 21 marca 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:

    Miły lekarz nie zawsze równa się z kompetentnym
    Racja.
    Ja osobiście nie lubie jak proszę o opinie na temat jakiegoś lekarza i słyszę: "miły uprzejmy i fajnie tłumaczy" itp.
    Mój endokrynolog jest dziwny wg. niektórych bo rzuca takimi tekstami że czasem nie wiadomo o co "biega" :/ Wali prosto z mostu co mysli i nie owija. Czasem oschły ale wiedze i kompetencję ma w swej dziedzinie.
    Wcześniej byłam u kilku endokrynologów i jeden był bardzo miły uprzejmy potrafił słuchać i chciał coś poradzić ale cóż z tego jak nie miał pojęcia o leczeniu. Wyobrażacie sobie zlecił mi badanie anty TPO czyli przeciwciała przeciwtarczycowe które niszczą tarczycę! Wszystko niby ok ale ja mam CAŁĄ tarczycę wyciętą ani grama nie pozostało po operacji i niby co te przeciwciała miałyby mi zniszczyć??? A i jeszcze powiedział że TSH nie muszę badać... a prawda jest taka że co najmniej 2 razy w roku jeżeli nie planuję ciąży muszę skontrolować TSH a przy planach ciążowych co 2-3 miesiące KONIECZNIE.
    Tak dla porównania w tym przypadku miły=konował.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 21 marca 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda - nie chcesz, to nie stawiaj przecinków, ja Twój tekst zrozumiałam :) Powodzonka :)

    Izaczek
  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 21 marca 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja myślę, że Asta bardzo grzecznie i dowcipnie wytłumaczyła co było nie tak w Twoich wypowiedziach Magdo
    No ale nie ma o czym gadać, posty usunięte.




  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 21 marca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izaczek wrote:
    magda - nie chcesz, to nie stawiaj przecinków, ja Twój tekst zrozumiałam :) Powodzonka :)

    o widzisz,dziekuję kochana. Widzicie dziewczyny jak się chce to można, ale niektóre może tu szukają pretektu by zwracać komuś niemile uwage, albo posmiać się z innych... Ja tak to odbrałam, a przecież nie pisałam że mi się nie chce, tylko że nie miałam czasu.
    byłam w pracy pisałam szybko, nie zwracając uwage na interpunkcje, gdyż weszedł klient i chciałam szybko dokończyć. Teraz jestem w domu, i na spokojnie sobie piszę, pomału na spokojnie....dzięki wielke.pozdrawiam.

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 21 marca 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunhilda wrote:
    A ja myślę, że Asta bardzo grzecznie i dowcipnie wytłumaczyła co było nie tak w Twoich wypowiedziach Magdo
    No ale nie ma o czym gadać, posty usunięte.
    moim zdaniem to ty grzecznie z usmiechem na buzi zwróciłaś fajnie uwagę nie Ona.... inaczej to odebrałam, swoimi testami tak jakby chciała mnie obrazić a zwrócić uwage jak to można pisać, jakby się skończyło studia z polskiego!!!!
    myślalam, ze tutaj sie ludize wspierają, doradzają, a nie uczą jak pisać :) mniejsza z tym nie gadajmy już o tym nie będe już nic nikog pytać!!!

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 22 marca 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry dziewczyny, jakiś zły dzień miałam wczoraj. Dziś już sama tylko myśle o jednym, niby ginekolog na usg widzi czarna plamę po pęknietym pecherzyku i raczej jestem po owulacji.... a temp jest ciagle niska, fakt biorę cały czas leki, które obniżają temp ciała....teraz tak jak sobie myśle to chyba faktycznie potraktowała mnie ogólnikowo...bo nie wiem czy było ciałko żółte czy nie. Jednyak pójde prywatnie jeszcze, ale chyba już w następnym cyklu.sama już nie wiem co myśleć???:(

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ