X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Poczatkujaca w mierzeniu temperatury.Jak to w koncu z tym jest
Odpowiedz

Poczatkujaca w mierzeniu temperatury.Jak to w koncu z tym jest

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • truskawka1906 Koleżanka
    Postów: 64 0

    Wysłany: 19 maja 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak dokładnie interpretuje się temperaturę ( nie rozumiem o co chodzi z tym, że zaznacza się 6 temperatur niższych od skoku temperatury). Wiem że niby program sam zaznacza moment owulacji, ale jednak chciałabym to zrozumieć bo niedługo zaczynam mierzyć temperaturę..

  • Mendy Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 29 maja 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izolda - ja tak mam ! właśnie w tym cyklu. Dziś jest 5 dzień, normalnie powinnam mieć okres do dziś, a skończył mi się w piątek (3dc), potem plamienia brązowe/ z tym, że ja mam najprawdopodobniej infekcję. W ciąży na bank nie jestem. Moje plamienia i okres pachniały "na kwaśno", więc ginekolog dała jakieś probiotyki z kwasem mlekowym.

  • Mendy Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 29 maja 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie też mdliło..

  • Evelin Autorytet
    Postów: 2710 1397

    Wysłany: 30 maja 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey ja niestety nikomu nie pomoge, bo sama nie wiem.. ale moze ktos mnie uswiadomi.
    Otoz ...
    Witam. Postanowilismy miec dzidzie. Jednak 3 cykle nie udane. Doradzono mi mierzyc tempke i badac sluz. Dodatkowo biore kwas foliowy, misiek tez :) ktos mi moze doradzic jak z ta temperatura, napisze teraz jaka w danym dniu i kiedy bylo zblizenie, bo nie wiem czy dobrze sie sugeruje... bede wdzieczna za odpowiedzi:)

    _11-15 maja okres ( 1-5 dzien cyklu )
    Przytulenie 5dnia
    _6dnc , temp 37
    _7 dnc, temp 36,7
    _8 dnc, temp 36,6
    _9 dnc, temp 36,7
    _10 dnc, temp 36,8
    _11 dnc, temp 36,8 ( stosunek)
    _12 dnc, temp 36,7 (stosunek)
    _13 dnc, temp 36,8 (stosunek)
    _14 dnc, temp 36,8
    _15 dnc, temp 36,8 (stosunek) od tego dnia sluz wodnisty, przezroczysty
    _16 dnc, temp 37 (stosunek)
    _17 dnc, temp 37
    _18 dnc, temp 37 ( stosunek)
    _19 dnc, temp 36, 50 (stosunek)
    _ 20 dnc, temp 36,90 i to aktualny dzien cyklu,a teraz zmierzona przed chwila 37. I moj sluz jest rozciagliwy.
    Czy Mozna na takim schemacie powiedziec cos o owulacji? Wiem ze pomocne sa testy, ale postanowilam jeszcze odpuscic z tym, ucze sie dopiero tych temperatur, dodam ze cykle 32 dniowe, gin kazal stosunkowac sie codziennie, ciekawe czy to nie wplywa na nasienie, z gory dzieki za odpowiedzi. I mam nadzieje ze ktos odpisze bo napracowalam sie zeby to napisac bo to dla mnie wazne, moze ktos doradzi :) pozdrawiam

    mhsvi09ksakq2zvz.png
  • Izolda371 Koleżanka
    Postów: 77 5

    Wysłany: 31 maja 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mendy wrote:
    Izolda - ja tak mam ! właśnie w tym cyklu. Dziś jest 5 dzień, normalnie powinnam mieć okres do dziś, a skończył mi się w piątek (3dc), potem plamienia brązowe/ z tym, że ja mam najprawdopodobniej infekcję. W ciąży na bank nie jestem. Moje plamienia i okres pachniały "na kwaśno", więc ginekolog dała jakieś probiotyki z kwasem mlekowym.


    Poszlam do ginekologa i prawdopodobnie mam polipa na macicy.Po nastepnej miesiaczce mam do niego isc aby potwierdzic i jesli go mam to mam isc usuniecie :( Chyba,ze okresu juz nie dostane....choc w to watpie..niby trafilismy w owulke (3 dni temu) a dzis czuje sie jakbym okres miala dostac.W zeszlym roku mialam polipa i przez 4 mies bralam tabletki anty i nagle zniknal.Czytalam,ze polip moze uniemozliwic dojscie plemnikom..A juz zeszlego roku stwierdzil u mnie endometrioze.Jakas zmiane na jajniku...

    https://ovufriend.pl/graph/bda909747ab59f1a9d670f8fca9889f7
  • Izolda371 Koleżanka
    Postów: 77 5

    Wysłany: 31 maja 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelin wrote:
    Hey ja niestety nikomu nie pomoge, bo sama nie wiem.. ale moze ktos mnie uswiadomi.
    Otoz ...
    Witam. Postanowilismy miec dzidzie. Jednak 3 cykle nie udane. Doradzono mi mierzyc tempke i badac sluz. Dodatkowo biore kwas foliowy, misiek tez :) ktos mi moze doradzic jak z ta temperatura, napisze teraz jaka w danym dniu i kiedy bylo zblizenie, bo nie wiem czy dobrze sie sugeruje... bede wdzieczna za odpowiedzi:)

    _11-15 maja okres ( 1-5 dzien cyklu )
    Przytulenie 5dnia
    _6dnc , temp 37
    _7 dnc, temp 36,7
    _8 dnc, temp 36,6
    _9 dnc, temp 36,7
    _10 dnc, temp 36,8
    _11 dnc, temp 36,8 ( stosunek)
    _12 dnc, temp 36,7 (stosunek)
    _13 dnc, temp 36,8 (stosunek)
    _14 dnc, temp 36,8
    _15 dnc, temp 36,8 (stosunek) od tego dnia sluz wodnisty, przezroczysty
    _16 dnc, temp 37 (stosunek)
    _17 dnc, temp 37
    _18 dnc, temp 37 ( stosunek)
    _19 dnc, temp 36, 50 (stosunek)
    _ 20 dnc, temp 36,90 i to aktualny dzien cyklu,a teraz zmierzona przed chwila 37. I moj sluz jest rozciagliwy.
    Czy Mozna na takim schemacie powiedziec cos o owulacji? Wiem ze pomocne sa testy, ale postanowilam jeszcze odpuscic z tym, ucze sie dopiero tych temperatur, dodam ze cykle 32 dniowe, gin kazal stosunkowac sie codziennie, ciekawe czy to nie wplywa na nasienie, z gory dzieki za odpowiedzi. I mam nadzieje ze ktos odpisze bo napracowalam sie zeby to napisac bo to dla mnie wazne, moze ktos doradzi :) pozdrawiam



    Wychodzi na to,ze 16 mialas owulacje.Dziwne tylko,ze temp potem sie obnizyla.Ja mam 37,0 i tak z dnia na dzien rosnie do 37,4 i w trakcie miesiaczki sie obniza.Dopiero 3 miesiac mija jak bawie sie w mierzenie temp wiec moze inne kobiety beda lepiej wiedzialy

    Evelin lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/graph/bda909747ab59f1a9d670f8fca9889f7
  • Evelin Autorytet
    Postów: 2710 1397

    Wysłany: 31 maja 2016, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izolda371 wrote:
    Wychodzi na to,ze 16 mialas owulacje.Dziwne tylko,ze temp potem sie obnizyla.Ja mam 37,0 i tak z dnia na dzien rosnie do 37,4 i w trakcie miesiaczki sie obniza.Dopiero 3 miesiac mija jak bawie sie w mierzenie temp wiec moze inne kobiety beda lepiej wiedzialy

    Przestalam sie tym sugerowac, kiedys ta owu nadejdzie :) teraz mam ciagle 37 i wiecej, oby nie opadla :) dzieki za odp :*

    mhsvi09ksakq2zvz.png
  • Farida Koleżanka
    Postów: 32 34

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już głupieję od tych temperatur , jak to w końcu jest czy temperatura pozwoli mi zauważyć dzień owulacji w tym dniu czy też dzień wcześniej, czy tez już po fakcie?
    Może ktoś wyjaśni i pomoże:)

    Farida
  • endzidupendzi Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiam,

    jestem nowa i odstawiłam na początku maja tabletki antykoncepcyjne więc nie mam pojęcia ile trwają u mnie cykle ( to jest I). Wykres pokazuje mi owulacje 21 maja. Jedak, od 23 maja miałam plamienie, które trwało do 26 maja. Dodatkowo miałam bóle na dole brzucha! Czy możliwe, że wtedy była owulacja? Bo podobnież plamienia pojawiają się około owulacji. Będę wdzięczna za odpowiedz :)

    16082eacba25f520a0408431fb3bccbf.png

  • Alicja81 Autorytet
    Postów: 1302 857

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, tylko, że mało jest kobitek co mają plamienia okołoowulacyjne, może dla pewności zrób test.

    Alicja81
    mama 11- letniej Juleńki
    Ponowne starania od 2014r
    08.2020- beta 2,3
  • Izolda371 Koleżanka
    Postów: 77 5

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    endzidupendzi wrote:
    Wiam,

    jestem nowa i odstawiłam na początku maja tabletki antykoncepcyjne więc nie mam pojęcia ile trwają u mnie cykle ( to jest I). Wykres pokazuje mi owulacje 21 maja. Jedak, od 23 maja miałam plamienie, które trwało do 26 maja. Dodatkowo miałam bóle na dole brzucha! Czy możliwe, że wtedy była owulacja? Bo podobnież plamienia pojawiają się około owulacji. Będę wdzięczna za odpowiedz :)

    16082eacba25f520a0408431fb3bccbf.png



    Ja nigdy nie mialam plamien,co najwyzej dzien przed miesiaczka

    https://ovufriend.pl/graph/bda909747ab59f1a9d670f8fca9889f7
  • Izolda371 Koleżanka
    Postów: 77 5

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis mija 20 dzien cyklu a od wczoraj mam bole jak na miesiaczke.Boli mnie podbrzusze,krzyz,prawy jajnik i promieniuje az po uda + wzdety brzuch.Nie chce sie znowu nakrecac ale to jest silniejsze ode mnie :( Tak bardzo chcialabym juz zostac mama.A moze to ta moja endometrioza sie udziela...sama nie wiem.Pozostaje mi tylko czekac do terminu miesiaczki

    https://ovufriend.pl/graph/bda909747ab59f1a9d670f8fca9889f7
  • Izolda371 Koleżanka
    Postów: 77 5

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3f605aef9f4621af313f773187a2290b.png


    I kolejny miesiac czekac.Na czwartek przypada miesiaczka wiec pewnie w srode zacznie temp spadac takze sie nie nakrecam.Mysle tylko o tym,ze gdy nadejdzie @ czeka mnie wizyta u gina :-/

    https://ovufriend.pl/graph/bda909747ab59f1a9d670f8fca9889f7
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to tak się zastanawiam czym się sugerować ... temp zaczęłam mierzyć jakoś w połowie tego cyklu (mogłam się wstrzymać do następnego cyklu ale stwierdziłam, że im więcej będę miała do porównania tym lepiej) ... i powiem tak:

    - zgrałam sobie aplikację na tel: wg niej owulację miałam 4/06 (23dc)

    - wg testu owulacyjnego ten dzień powinien wypaść 1/06 lub 2/06 (19/20dc) - jeśli dobrze odczytałam wynik (wydawało mi się, że obydwie kreski były tak samo intensywne - no ale może tylko jest taka moja interpretacja, no i sam test też mógł dać negatywnie pozytywny wynik)...

    - Ovufriend jeszcze nie wyznaczyło mi owulacji (nie wiem czy wyznaczy na podstawie temp, którą mierzę od nie dawna)

    Mam taki plan, że poobserwuję u siebie dwa pełne cykle z temp. a potem chyba przestanę ... kilka m-cy temu robiłam sobie badania hormonalne i wszystko było w normie :) A potem nastąpiła kilku miesięczna przerwa w staraniach ale kto wie... może coś się rozregulowało ...Nawet nie wiem za bardzo czym się kierować, więc w przyszłym tyg mam i tak umówioną wizytę u lekarza

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ