X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji pierwszego wykresu
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji pierwszego wykresu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam;) Moja ginekolog zaradziła mi wykonywanie wykresów celem sprawdzenia czy występuje u mnie owulacja. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji. Szczególnie zastanawia mnie ten spadek w 12 dniu po owulacji. Czy są w tym cyklu jakieś szanse na powodzenie?;)
    Ten skok (37.7) był spowodowany chorobą;)
    Wykres w miniaturce :-)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mnie w ogóle nie doszło do owulacji w tym cyklu, a przynajmniej wykres tego nie pokazuje. Jak długie masz cykle? Bo jeśli standardowo 28-30 dni, to spadek w 27 dc, ja bym potraktowała jako zapowiedź miesiączki.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Standardowo - 27-28 dni. Czyli jednak przypuszczenia lekarza nie były zle. Wybiorę się z wykresem na wizytę i może Pani doktor coś tutaj poradzi

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno :) A miałaś już robione jakieś badania? Monitoring? Jak długo starasz się o dziecko? Sorry za to "przesłuchanie", ale zaintrygowało mnie to, że Twoja gin zaleciła Ci obserwację, bo mało który lekarz to robi... Wielu uważa, że to szarlataneria ;P

    Aha, i jeszcze jedno, jeśli planujesz dalsze obserwacje, to polecam Ci nabyć dokładniejszy termometr, bo być może wykres wyglądałby inaczej, gdyby pomiary były bardziej szczegółowe. Taki termometr nie jest drogi, a na pewno sprawi, że obserwacje będą bardziej miarodajne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 22:08

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • optymistkaaa Autorytet
    Postów: 367 177

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na podstawie jednego wykresu ciężko stwierdzić co się dzieje w Twoim organiźmie. Polecam dalej prowadzić obserwacje :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarka jest właśnie chyba trochę inna niż inni lekarze. Przynajmniej ja mam takie odczucie. Jest dość znana w Polsce ale może nie będę zdradzać nazwiska:) Bardzo ja lubię i ufam jej :)
    Okres przyszedł dzisiaj. Ostatnio skraca mi się cykl i dostaje okresu z nienacka, jakby ktoś odkręcił mi korek:( Nigdy tak nie miałam, zawsze mialam jakie plamienia, a ostatnio nawet raz w ciągu dnia nagle miałam "zalane" spodnie :(
    Zapomniałam dodać ze biorę Bromergon, mam gruczolaka przysadki, ale teraz już Prolaktyne mam w normie. Progesteron robiłam i tez.
    Antykoncepcję odstawiłam prawie rok temu. Na początku uważaliśmy w dni płodne ale wiadomo ze to żadna antykoncepcja. Od ok 3-4 miesięcy, odkąd zorientowaliśmy się może być coś nie tak zaczęliśmy się bardziej starać. Boimy się ze im później tym będzie trudniej.
    Mam nadzieje ze lekarka coś poradzi i wkrótce nam się uda :(

  • Majajoanna Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 lipca 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam podobny problem co cytrusek. I mam problem z interpretacja pierwszego wykresu. Podejrzewam ze owulacja nie nastąpiła i juz zapewne nie nastąpi, cykle nieregularne między 28-36.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2017, 07:56

    Majajoanna
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 14 lipca 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wklej, lub udostępnij wykres, bez tego trudno jest cokolwiek powiedzieć.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowy wykres mam w podpisie ;) W tym miesiącu nie wiem czy to tylko to co chce widzieć, ale wydaje mi się że owulacja nastąpiła. Co sądzicie? Wykres w podpisie ;-)
    Byłam na wizycie, mam zleconą standardowo prolaktynę, sDHEA i testosteron. Wyniki w poniedziałek :)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 14 lipca 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry, nie zauważyłam :D Myślę, że owu była i OF to dobrze zaznaczył.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ