X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji wykresu...
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wykresu...

Oceń ten wątek:
  • Sandtasz Koleżanka
    Postów: 54 20

    Wysłany: 20 lutego 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę zerknijcie na moj wykres. Coś się pomieszalo...
    Ovufriend nie wyznaczylo mi owulacji, owszem nie było gwałtownego skoku temperstury, ale wzrost jest.
    Mój organizm wysyłał oznaki owulacji- 14,15,16 lutego klucie w lewym jajniku, codziennie bliżej macicy. Rozciagliwy śluz, szyjka wysoko, miękka, otwarta... typowe objawy i zaraz miałam zawsze owulacje. Powinna wystąpić 16.02 i myślę, że była.
    5 dni po owulacji... bol jak na @ lub szczypanie w macicy, uczucie pełnej macicy. Plamienie! Które u mnie nigdy nie występowało... Nagle zmęczenie przychodzące popołudniami...

    Co myślicie? Nie było owulacji, jest teraz...A może się udało i jajeczko zaczyna się zagniezdzac...?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 21:29

    "Nienarodzone dziecko nie umiera, ono po prostu wybiera inna datę przyjścia na świat..."
    Aniołek [*] 8tc - 9.01.2019 - poronienie samoistne

    0e2f73061a3d0019b2229a038edbc8f0.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandtasz wrote:
    Dziewczyny proszę zerknijcie na moj wykres. Coś się pomieszalo...
    Ovufriend nie wyznaczylo mi owulacji, owszem nie było gwałtownego skoku temperstury, ale wzrost jest.
    Mój organizm wysyłał oznaki owulacji- 14,15,16 lutego klucie w lewym jajniku, codziennie bliżej macicy. Rozciagliwy śluz, szyjka wysoko, miękka, otwarta... typowe objawy i zaraz miałam zawsze owulacje. Powinna wystąpić 16.02 i myślę, że była.
    5 dni po owulacji... bol jak na @ lub szczypanie w macicy, uczucie pełnej macicy. Plamienie! Które u mnie nigdy nie występowało... Nagle zmęczenie przychodzące popołudniami...

    Co myślicie? Nie było owulacji, jest teraz...A może się udało i jajeczko zaczyna się zagniezdzac...?

    Nie widzę wykresu. Bez tego nic nie jestem w stanie pomóc

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Sandtasz Koleżanka
    Postów: 54 20

    Wysłany: 21 lutego 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Nie widzę wykresu. Bez tego nic nie jestem w stanie pomóc

    Kochana, a jak mam to tu udostępnić? Bo nie mam pojęcia.

    "Nienarodzone dziecko nie umiera, ono po prostu wybiera inna datę przyjścia na świat..."
    Aniołek [*] 8tc - 9.01.2019 - poronienie samoistne

    0e2f73061a3d0019b2229a038edbc8f0.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandtasz wrote:
    Kochana, a jak mam to tu udostępnić? Bo nie mam pojęcia.

    Pod wykresem powinnaś mieć opcje "udostępnij wszystkim" i powinno pokazac mi wtedy :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Sandtasz Koleżanka
    Postów: 54 20

    Wysłany: 21 lutego 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Pod wykresem powinnaś mieć opcje "udostępnij wszystkim" i powinno pokazac mi wtedy :)
    Już to zrobiłam, plus znalazłam jak dac miniature wykresu. Może teraz będziesz mogła zerknąć...

    "Nienarodzone dziecko nie umiera, ono po prostu wybiera inna datę przyjścia na świat..."
    Aniołek [*] 8tc - 9.01.2019 - poronienie samoistne

    0e2f73061a3d0019b2229a038edbc8f0.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 21 lutego 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o wykres - ovu jest algorytmem, jeśli coś odbiega od normy, ma problemy z wyznaczaniem, ale to nie znaczy, że jej nie było. Zaufaj swojemu ciału - jeśli się obserwujesz (a najlepiej zaufaj monitoringowi).

    Odnoście do plamienia - nie pomogę, nie znam się na tyle.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Malinka2308 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Jestem tu od niedawna. Wcześniej tylko obserwowałam Wasze rozmowy, szukałam odpowiedzi i wskazówek jednak dzisiaj chciałabym Was prosić o poradę. Co myślicie o tym wykresie? To jest mój pierwszy 'obserwowany' cykl, od 14.02 notuje obserwacje. Ovu wyznaczył mi owulke na 20.02 na podstawie temperatury, testy owulacyjne świadczą inaczej (negatywny 20.02, pozytywny zaś wczoraj tj. 23.02 ale za to dzisiaj negatyw). To czym się kierować?21.02 gdy tylko zobaczyłam skok temperatury rano to od razu serduszkowałam z narzeczonym (dodam że 19.02 również były przytulaski),dzień później (22.02) też i wczoraj po pozytywnym teście również. Bez względu na to czy owu była tego 20.02 czy 23.02 (bo już nie wiem) biorąc pod uwagę częstotliwość serduszkowania jest szansa że mogło się nam udać?
    Sama już nie wiem, pogubiłam się w tym..


    e0fcd872fafb2682e7fb1c9f508edbba.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecam mierzyć temp o tej samej porze, bo taki skok o różnych godzinach może być mylący

  • Ka_ma888 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.Ja dopiero rozpoczynam swoją przygodę z mierzeniem temp, czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy dzisiejszy spadek do wczorajszej temp to już oznacza, że mogę się szykować do @??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, bo jest jeszcze daleko od linii podstawowej.. Jak będzie spadać przez najbliższe 2 dni, to już tak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    af2dd0eb0eb1f2625cd76d625ab53df2.png
    Dziewczyny proszę powiedzcie co myślicie o moim wykresie?

  • Paula_Paulina Znajoma
    Postów: 29 43

    Wysłany: 4 marca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, od dwoch cykli zaczelam mierzyc temperature, w pierwszym byl ewidentnie wyplaszczony wiec podejrzewam, ze owulacji nie bylo. W kolejnym cyklu mialam monitoring, p.ginekolog stwierdzila ze owylacji nie bylo... z pomiarow temperatury widac ewidentn6 skok temperatur, tzn. W pierszej fazie utrzymuwala sie na poziomie 36.2 do 36.4 pozniej w 15 dc skoczyla do 36.8, dzis mam 32 dc temperatura od 15 dnia utrzymuje sie na poziomie 37 stopni. Czy to mozliwe ze owulacja jednak byla? Czy to moze byc spowodowane jakimis zaburzeniami hormonalnymi i podejrzeniem pcos?

    29 lat
    17.11.2019 Mikołajek ❤️ - 7 CS (wg lekarki cykl bezowulacyjny :D)

    Starania o drugiego maluszka
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 4 marca 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_Paulina wrote:
    Hej, od dwoch cykli zaczelam mierzyc temperature, w pierwszym byl ewidentnie wyplaszczony wiec podejrzewam, ze owulacji nie bylo. W kolejnym cyklu mialam monitoring, p.ginekolog stwierdzila ze owylacji nie bylo... z pomiarow temperatury widac ewidentn6 skok temperatur, tzn. W pierszej fazie utrzymuwala sie na poziomie 36.2 do 36.4 pozniej w 15 dc skoczyla do 36.8, dzis mam 32 dc temperatura od 15 dnia utrzymuje sie na poziomie 37 stopni. Czy to mozliwe ze owulacja jednak byla? Czy to moze byc spowodowane jakimis zaburzeniami hormonalnymi i podejrzeniem pcos?

    Możesz udostępnić wykres?

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • judysia86 Przyjaciółka
    Postów: 348 83

    Wysłany: 5 marca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Możesz udostępnić wykres?
    zdecydowanie łatwiej bedzie pomóc

    "Tam gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba" ❤️
  • DzulkaJ Autorytet
    Postów: 824 1117

    Wysłany: 5 marca 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewuszki, temperaturę zaczęłam mierzyć troszkę późno w tym cyklu,ale ovu wyznaczył owulację, co prawda w innym dniu niż lekarz na monitoringu tzn w 17 dniu cyklu miałam pęcherzyk 20 mm i endo 12 mm, gin kazał się tulic w 18 i 19 dniu cyklu, a ovu pokazuje, że owulację miałam 20 dnia cyklu, temperatura ładnie się utrzymywała i rosla, a wczoraj i dzisiaj spadek, 6 dni przed dniem miesiączki, są jeszcze jakieś szanse w tym cyklu czy raczej już nie? Wykres udostępniony.

    ❌PCOS stwierdzone 05.19(Brak owulacji naturalnych)
    ❌30.01.20-HyCoSy- oba jajowody drożne
    ❌On: morfologia 3% przy innych parametrach w normie

    Starania od 11.2018 r. z przerwami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzulkaJ wrote:
    Hej dziewuszki, temperaturę zaczęłam mierzyć troszkę późno w tym cyklu,ale ovu wyznaczył owulację, co prawda w innym dniu niż lekarz na monitoringu tzn w 17 dniu cyklu miałam pęcherzyk 20 mm i endo 12 mm, gin kazał się tulic w 18 i 19 dniu cyklu, a ovu pokazuje, że owulację miałam 20 dnia cyklu, temperatura ładnie się utrzymywała i rosla, a wczoraj i dzisiaj spadek, 6 dni przed dniem miesiączki, są jeszcze jakieś szanse w tym cyklu czy raczej już nie? Wykres udostępniony.
    Witaj u mnie też usg nie godzilo się z owu według temperatury. Ale najważniejsze że są serduszka. Przy dobrych warunkach nasienie powinno trochę przerwać dlatego dobrze serduszkowac co dwa dni. A temperature masz super taki spadek nie powinien Cię nie pokroić skoro do @ jeszcze parę dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak zawsze, szansa jest :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tutaj kompletnie nowa, czy mogłabym was prosić, abyście zerknely na mój wykres? Kompletnie nie wiem co myśleć, mam PCOS, podwójna macice i ostatnio dowiedziałam się ze towarzyszy mi również hyperprolaktynemia oraz niewydolność ciałka żółtego... staramy się o dzidziusia już ponad pół roku, ma początku lekarz zalecił mi ovarin, co kompletnie nie zadziałało, nawet bym powiedziała, ze pogorszyło sprawę.. teraz zmienił mi na PROfertil female... miesiączki skróciły mi się do 30-33 dni, dziś 44 dc, a brak jakichkolwiek znaków, oprócz tego często boli mnie głowa, jest mi strasznie niedobrze, najchętniej przespalabym całe dnie i ciagle nie mam na nic siły.. brak jakiego kolwiek bolu podbrzusza, plamień czy bolu sutków/piersi, co tez mnie troszkę zastanawia, ponieważ zawsze około tydzień przed miesiączka pojawiał się bol nie do zniesienia

    Z góry bardzo dziękuje i przepraszam za ten chaos 😘
    711548e2c67b26e90283db490c86224a.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2019, 13:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę chętnie bym Ci pomogła ale sama jestem jeszcze na początku drogi i nie ogarniam ☹️

    Sonka lubi tę wiadomość

  • Kasiekg Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 marca 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moj cykl trwa 25 dni dzis jest 27 narazie okresu brak . Moja temp. Przedstawia sie tak jak myslicie bedzie co z tego https://ovufriend.pl/graph/e096277eca7d15de20ae2711c5fa1e60

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2019, 19:33

    Kasiekg
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ